Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki Gramofon?(po raz kolejny)


adazz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule wątku...sprawa jest o tyle bardziej sprecyzowana iz mam 3 opcje,czyli 3 modele i któryś z nich kupie na 100%, jednakoż wacham się pomiędzy wyborem któregoś i stąd ten wątek, modele które wchodzą w grę:

1. Technics SL-1210, wszystko jasne,klasyk nie tylko dla DJs, kiedyś poszukiwany przez każdego...

2. ProJect Debut III, lub Phono SB,lub 1Xpression (wszystkie zamiennie)nie znam ich,nie słyszałem jak grają :/

3. Rega Planar 2, słyszałem jak gra, ale to był jakiś stary model,i chyba wkładka stara więc za wiele nie usłyszałem,po za tym jakoś "szału"nie było...

 

Proszę o wasze opinie z jakąś w miare obiektywną argumentacją. Chcę wydać do 2000tys na gramofon(nie więcej). Gramofon będzie podpięty pod zestaw audio innovations series 200,preamp+wzmak(full lampa),kolumny Dali 5005. Co do stwierdzeń "idź posłuchaj-wybierz"to niestety raczej niemożliwe to jest zarówno w okolicy bydgoszczy jak i bydgoszczy (w bydzi stoi jeden project z najwyższej półki-i nic więcej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tych modeli, ale skłaniałbym się do Pro-Ject 1Xpression lub Rega Planar 2.

Spośród wymienionych przez Ciebie Pro-Jectów na pewno najlepszy jest 1Xpression.

Rega Planar to klasyk mający opinię bardzo dobrego urządzenia w swojej klasie cenowej.

A Technics... No nie wiem, ale jakoś ja bym go nie chciał. A już na pewno nie z tego towarzystwa, które wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProJecty są solidne i warte rozważenia. Technics również. Natomiast Rega, którą męczyłem w domu przez dwa tygodnie z różnymi wkładkami niezależnie od konfiguracji miała dxwięk nadmiernie uspokojony, jak po nadużyciu kropli walerianowych. Nic nie drażniło, ale i nic nie wciągało. Urządzenie, któremu brak uniwersalności, a więc nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze lepszy model niż RPM:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie przyznam szczerze rozgladam się za nowymi - ponieważ,nie kryje chodzi o gwarancje itp. sam nie bawię się w ewentualne naprawianie itp. Jutro dzwonię do voice popytać o Xpression projecta, design mi odpowiada-najgorsze to że nie ma gdzie odsłuchać a i nawet w Pznaniu orientowałem się stoi tylko jeden project na sprzedaż debut-w zasadzie już coś(na dniach obsłucham go w sklepie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Think it over. GR-2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nottingham Analoque w promocji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow...coraz bardziej gmatwa mi się wybór....dzięki za te linki, przyznaje nawet nie wiedziałem o istnieniu tychze gramofonów, w tym miejscu należałoby zapytać...

 

Jaki gramofon do 2000tyś zł???

 

tak jak wyżej; wzmacniacz+preamp audio innovations series200,kkolumny dali 5005....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldring GR-2 to kompletny zestaw z ramieniem Rega i dobrą wkładką typu MM Goldringa. Interkonekt z ramieniem. Pojawiał się już w wątkach na Forum. Preamp już masz.

W ogłoszeniach można było znaleźć ProJecta 6.9 demo w cenie poniżej 2000zł. Też wart uwagi. Lepszy jest akrylowy Perspective. To jednak wyraźnie wyższa cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> adazz

Jeżeli to mają być 2 tysiące, to albo 2000, albo 2tys. Ale 2000tys (już drugi raz tak napisałeś) to są 2 miliony (!).

Sorry, może się czepiam, ale dla mnie jest zasadnicza różnica między 2 tysiącami a 2 milionami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Papamkiem. Za te pieniądzę GR.2 raczej nie ma konkurencji. Sama wkładak to prawie połowa ceny! Od dwóch tygodni mam tańszy model i gra naprawdę OK. Jakość wykonania nie jest porażające, ale wątpię, by w tej cenie Projecty lub oryginalne Regi miały jakąś wyraźną przewagę. NAD wprowadził model, które jest chyba kopią Planar 2, ale cena z wkładką Elektra, ma być wyższą niż modelu GR 1.2 Goldringa z tą samą wkładką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości wykonania to myślę że wszystkie firmy robią gramofony podobnie (w tym przedziale cenowym!!!)

Cóż nie ukrywam że zarówno goldring jak i project są kuszące-ale z tego co doczytałem w necie to goldring ma naprawde uznaną reputację, w sumie projecty także zaczynają takową mieć...

Więc zaczynam mysleć o trzech gramofonach project-goldring-rega...

Ze wskazaniem na goldringa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adazz

 

zwróć uwage na łatwość obsługi,szczególnie mocowania wkładki w ramieniu.Gramofony z nieodkręcanym headshellem to rozpacz( Pro jecty,regi,,aury itp) ,szczególnie kiedy będziesz chciał poeksperymentować z różnymi wkładkami.Ważne jest też żeby nie zdejmować talerza do przełączania obrotów z 33 na 45 czy odwrotnie.Pod tym względem nie będziesz miał problemu z Technicsem,to autentyczny klasyk w odlewie aluminiowym.Fajna jest ta wersja złota w czarnym lakierze fotrepianowym i ja osobiście kupiłbym taki gramofon z całej tej plejady wymiemionej powyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawe jakie racje stoja za niestosowaniem headshelli np. przez takiego producenta ramion jak Rega ?

Co do zdejmowania talerza dla zmniejszenia predkosci: czy ktos jeszcze slucha singli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko ja uważam, że wkładka ma znacznie większy wpływ na jakość brzmienia, niż gramofon.

Oczywiście bez przesady - zamontowanie hi-endowej wkładki do np. "Artura" nie da dobrego (ani nawet przeciętnego) rezultatu.

W każdym razie w przypadku przyzwoitego, porządnego gramofonu, wkładka może mieć kluczowe znaczenie.

I to jest zapewne powód, dla którego Goldring GR2 (z dobrą przecież wkładką) jest tak dobrze oceniany przez prasę i przez użytkowników.

I to też może być istotny argument przy wyborze gramofonu w okolicach 2000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> adazz

Gdybyś już miał dać za gramofon bez wkładki 2000zł, a potem miałbyś do tego kupić wkładkę np. za stówę,

to lepiej daj na gramofon o np. 5 stów mniej i dorzuć to do wkładki. Będzie to znacznie lepszy zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystkie decyzje podjęte...czekam na gramofon Goldring 1.2...mam nadzieje że nie "wtopiłem", trochę grosza zostanie chcę za to dokupić kabelek interkonekcik jakiś do niego więc akurat, jak będzie już stał w domciu to dam znać co i jak z fotka włącznie-pozdrawiam serdecznie

 

 

ps. dzięki za wcześniejsze linki bez nich wogóle pewnie bym nie dotarł do niektorych gramofonów (własciwie od ok 2lat dopiero się interesuje analogiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.