Skocz do zawartości
IGNORED

Krzywa igła... co zrobić?


PhanTom

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nową igłę do posiadanej przez siebie wkładki i na oko wydaje mi się że cantlever jest lekko przesunięty w jedną stronę i co za tym idzie igła nie znajdule się idealne centralnie patrząc od przodu na wkładkę. Mam wrażenie że straciłem głośność i dynamikę w prawym kanale.

 

Czy można temu jakoś zaradzić, czy igła jest po prostu wadliwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież nowa igła nie gra dobrze - jest uszkodzona. Reklamuj, albo wymień na sprawną. Uszkodzona igła raczej nie przysłuży się Twoim płytom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że igłę kupiłem ponad miesiąc temu, dopiero teraz wróciłem z wyjazdu, odpakowałem, zamontowałem i widzę, że coś nie tak.

Z tego co wiem to rękojmia jest przez 10 dni od zakupu i obejmuje towar nieużywany, a ja igłę zamontowałem pomimo, że widziałem że nie jest prosta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy moja rada okaże się pomocna, ale proponuję skorygować skrzywienie igły, lekkim skrzywieniem całej wkładki tak by malutkie ramie we wkładce na którym zamocowana jest igła było możliwie prostopadłe do osi – igła/środek płyty. Oczywiście nie ma gwarancji, że to rozwiąże problem, ale jak sądzę, w razie kłopotów ze zwrotem czy wymianą, spróbować warto. Przy okazji warto sprawdzić czy to skrzywienie dotyczy jedynie osi poziomej czy pionowej także. Jeśli się mylę, to może skarci mnie ktoś z lepiej znających się na rzeczy, ale chyba skrzywienie w tej płaszczyźnie może przynieść gorsze skutki, z zachwianiem równowagi kanałów na czele. Jak mi kiedyś tłumaczono, ścieżki na płycie zapisywane są w dwóch płaszczyznach, jedna w dole rowka, druga na jego zewnętrznej krawędzi. Skrzywienie w poziomie powoduje, że samo ostrze „idzie bokiem” używając potocznego określenia. Sam to przerabiałem, przy czym chodziło o krzywy headshell, a nie igłę.

 

Pozdrawiam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem na ile te ostatnie wpisy nawiązują do mojego, niemniej precyzuję, że nie proponuję żadnej mechanicznej ingerencji! Myślę o lekkim przesunięciu całej wkładki w mocowaniu. Zakładając, że jest to klasyczne mocowanie na dwóch śrubkach. Ryzyko żadne a może pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.