Jump to content
IGNORED

Kto jest w stanie to wyliczyć ???

Guest Kristopherus@op.pl

Recommended Posts

Guest Kristopherus@op.pl

(Konto usunięte)

Hello !!! Mam problem !!! Złożyłem obudowy głośnikoowe ,mam do nich duże basówki ale nie potrawie wyliczyc jakie maja być zwrotnice i reszta głośników !!!!

POMOCY !!!!!!!

Jak to kto? PYTEK !!!

Pomocny może być np link:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale żeby to dzialało jak należy, koniecznie musi to być impedancja (użytej granicy podziału pasma) głośnika, ludzie robią błąd i przyjmuja do obliczeń impedancję znamionową, która np. w miejscu odcięcia głośnika wysokotonowego czy innego może być zupełnie inna, a i tak dopiero żmudne wyjustowanie obliczonego filtra przez zmiany jego indukcyjności i pojemności, mogą (ale nie muszą ) dać pożądany efekt.

to proste, bo są do d....

ale niektórzy twierdzą, że bardzo pomocna w ustaleniu najlepszych miejsc podziału a nawet ustalenia w niektórych przypadkach wartości pojemności i indukcyjności filtra, może być zwrotnica regulowana firmy "Janbo" z warszawskiego Wolumenu, wejdź na stronę giełdy, tam spisie firm tam obecnych znajdziesz namiary na tę firmę. (we wszelkich kontaktach na Wolumenie konieczna jest jak najdalej posunięta rozwaga...)

Guest Kristopherus@op.pl

(Konto usunięte)

Siemano ! Tak czytam wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku ze prawie nic nie kumam . Nie macie jakiegos emaila do kogos kto mi to mniej wiecej wyliczy ????:>

Czesc,

a pozniej bedziesz bluzgal, ze nie gra:)

Po pierwsze masz juz skrzynki, a to jest problem. Zarowno wielkosc pudla jak i parametry zwrotnicy mozna wyliczyc znajac parametry T-S glosnika. A najlepiej te parametry zmierzyc. Po drugie to jest tylko gra wstepna przed konstrukcja zwrotnicy i jej tuningiem. Po trzecie nie wiem, jak ludzie moga projektowac zestawy nie majac do dyspozycji systemow pomiarowych. Poczytaj chociaz:

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

pozdrawiam,

Guest Kristopherus@op.pl

(Konto usunięte)

Siemano ! Wydaje mi sie ze sie wam wydaje :> ze ja skladam jakis super sprzet za zajebista kase itd. ale zle sie wam wydaje :> chodzi mi o dopasowanie niektorych elementow (chociaz na 75 %) nie musza byc perfekcyjnie dobrane !!!! Chce aby zaspokoily moje oczekiwania a nie jestem super wymagajacy (jak narazie) w sumie to i tak zajebiscie graja tylko ze chcialbym je troche podrasowac !!!!!

Guest Kristopherus@op.pl

(Konto usunięte)

Chodzi mi o kogos kto by mi mniej wiecej powiedzial co by pasowalo a czego wogle nie powinienem robic .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.