Skocz do zawartości
IGNORED

interkonekt - piękna, otwarta średnica


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Przy cenie kabla ponad 150zł/m - nie robiłbym sobie obciachu.

Neutrik, WBT- coś z tych rzeczy byłoby na miejscu.

 

Taniej ? Na Wolumenie są podróby WBT. Te złocone są ordynarnie brzydkie, ale te całe matowe - wyglądają nieźle, tylko ten czarny, wieśniacki napis: "ALPHARD" - trzeba żyletą usunąć ; )

 

Każdemu wtykowi należy się dokładnie przyjrzeć czy prosto rozcięli bolec, czy w środku nie brakuje śrubki mocujacej i wszystko ponacinali, jak trzeba.

 

I można użyć lub... zanieść do jubilera, który za psie pieniądze pokryje to 24 karatowym złotem. Sprawdźcie.

 

Pozdrawiam ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasio: najlepiej byłoby zacisnąć, jak to robi AQ, tylko nie te możliwości w war. domowych ; )

 

Można polutować dobrej jakości lutowiem, najlepiej z dodatkiem srebra.

Dobre "cyny" można znaleźć w mniej i bardziej specjalistycznych sklepach.

Warto pamiętać o kupnie i nie żałowaniu kalafonii ! Lut ma byćbłyszczący, a nie wymęczony: szary, matowy, etc. (Różne widziałem ; )

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś w Hi-Fi Clubie Transparent Audio Plus wersję XLR. O cenę nie pytajcie, powiem tylko, że owszem, chciałbym mieć coś takiego w systemie. Polecam :-)))))))

 

A tak naprawdę, to słuchałem nie tyle kabelka, jeno tego, co było nim połączone: 6900 MacIntosha i odtwarzacza tej samej firmy. Potem doszedł jeszcze Classe. Impulsy elektryczne na akustyczne zamieniały jubileuszowe Dynaudio 25. Ojjjjjj, długo stamtąd nie wychodziłem. Może opiszę niedługo wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wtykami nakamichi to rzeczywiście słaby pomysł, przymierzyłem - Viper "nie wlezie" .

 

Ja do Viper-a "rozbebeszyłem" stary kabel marki Thomson (hehe), co to go kiedyś nabyłem w "EłroAgdRtv", miał bardzo porządne wtyki z teflonową izolacją i śrubką a przede wszystkim rozmiar pasował do Vipera (...Thomsona nie zdarłem żyletką .... telewizory fajne robią....). Zlutowałem normalną cyną (jakoś nie mogłem samego siebie przekonać, że ze "srebrną" lepiej będzie grało) z dużym dodatkiem "topika". Luty są gładziutkie i błyszczące (co jakiś czas sprawdzam ... tak dla pewności).

 

Co do Vipera to jeszcze jedna uwaga - przewód z uwagi na swoją konstrukcję (lity "drut") jest bardzo sztywny, jak chyba wszystkie produkty AQ, co może czasami sprawiać trochę kłopotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

I owszem. Kolega moj oprawial glosnikowy Midnight, co gorsza do biwiringu. Radosci bylo co niemiara. Nie dosc ze grube lite druty, to jeszcze jakby sztywniejsze niz zwykle. Na szczescie juz od paru lat nie musi nic w tym zmieniac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. smog : )

Właśnie jestem po lekturze kabelków w ostatnim Hi-Fi i M.

Produkował się p. Adam Kubik. I jeśli mu wierzyć to w interesującym Cię przedziale cenowym do 500zł za nowe b. ciekawym kabelem może okazać się:

 

Real Cable CAOCC90, w cenie 280zł za 0,75m.

 

Poczytaj sam i zdecyduj czy warto odsłuchać. (Ja - już bym kombinował, kiedy najlepiej zaliczyć Audioklan ; ), pogadaj też z chłopakami na Andersa 12 - wyłuszcz im swoje oczekiwania ad. interkonektu.

Może to coś, czego szukasz ?

Poczytaj też o innych kablach z tego artykułu. Zorientujsz się kto, co i za ile oferuje. Str 31 - 48. Miłej lektury : )

Pozdrawiam.

 

PS. A.K. pisze też, że warto zainteresować się Talk Cable Professional 3, Eichmann,em oraz UltraLink Audiophile MK II...

No to masz już w czym wybierać ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pomyliłem się ; )

Mój typ po lekturze testu to zdecydowanie w tym przedziale cenowym:

 

Ultralink Audiophile MkII interkonekt.

 

Niestety to na dzień dobry (...) 750zł/1m : (((

O poprzednim - o dźwięku - niewiele napisane.

Ale byś miał porównanie... ; )

Hej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.