Skocz do zawartości
IGNORED

interkonekt - piękna, otwarta średnica


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję interkonektu o pięknej, otwartej średnicy. Żeby szerzej wokalistki otwierały usta. Brzmienie raczej dźwięczne, żywe (mam bardzo spokojny i muzykalny CD, nie chcę więc go zamulać np. VdH którego mam obecnie).

Aha, cena nowego ok. 500 zł.

Czego powinienem posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekt co by się wokalistce szerzej otwierały usta? Przepraszam, nic mądrego nie przychodzi mi do głowy... wręcz przeciwnie same głupoty, więc lepiej sobie pójdę... pa, pa

 

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie mogę coś dodać bo zauważyłem że masz VDH 102 a ja też miałem (i mam gdzieś nadal) ten IC. To generalnie I/C który zmula dźwięk więc każdy przyzwoity miedzany I/C będzie bardziej transparentny od niego.

 

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mi przyszło na myśl - po Twoim opisie: Cable Talk, spróbowałbym tez potem AQ, potem może ten, co aktualnie gra w moim systemie: najwyższy(?) garmina.

 

Spróbowałbym też przeanalizować opisy w tegorocznych AV i in. pismach audio. Wtedy mógłbyś sam sobie wybrać do przesłuchania kilku kandydatów.

Zależy też, jak wysoko mierzysz, co Cię zadowoli. Rozumiem, że max. wyeksponowane te cechy, które wymieniłeś i za to gotów jesteś dać do maks. 5 stów.

Nie ma chyba tego aż tak dużo.

A AQ Copperheada słuchałeś - zapytam na początek ? Nie jest zły, a niedrogi.

Lepszy niż sporo innych. Spróbuj koniecznie - warto !

Pozdr.

PS. Nie wychylaj się w sklepie, że tyle dałbyś za interkonekt, bo wyjdziesz z innym, z 10% droższym od zakładanej kwoty ; ) 500zł za sygnałowy to niemało. Nie musisz szukać też od razu w tej okolicy, zacznij troszkę niżej i sprawdź, czy warto dopłacać. Za ew. resztę kupisz płytę czy kwiaty dla lubej ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cable Talk poleciłbym z mieszanymi uczuciami (sorry, Andrea), zwłaszcza tańsze modele. CT jest bardzo stonowany i dość ciepły, raczej do uspokojenia systemu niż ożywienia go. Mam wprawdzie jeszcze swój stary Broadcast 2, który oprócz spokoju wnosi niezwykłą transparentność i powietrze, ale to raczej górna półka, zresztą juz nieprodukowany model.

Na Twoim miejscu nie dyskwalifikowałbym VdH - posłuchaj wyższych modeli. Cable Talk i VdH wypadają doskonale właśnie na muzyce wokalnej.

A jeśli zależy ci na superprzejrzystości to oczywiście Nordost albo Siltech. Ceny, niestety, trochę z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj syneczku. Widze, ze ten kupiony dzis komputer Ci nie sluzy. Babcia Ci wiecej nie da pieniazkow. Obleciales 7 watkow, popelniles 8 wpisow pod osmioma roznymi nickami. To jeszcze nic, zebys chociaz syneczku cosik madrego napisal, to jeszcze...Kto Cie tego nauczyl, przeciez ani ja ani tatus. Moze koledzy na podworku?! A mowilam Ci - nie zadawaj sie z nimi! Pamietasz jak ostatnio Ci ciezarowke-wywrotke zabrali nicponie?

I jeszcze jedno. Nie dostaniesz prezentu pod choinka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość ulisses

(Konto usunięte)

Witam! Pożyczylem wczoraj od kumpla interkonekty: tanszego Nordosta i starszy model(nie prod) Siltecha...podlaczyłem w miejsce VdH mk 102 który gra w moim syst (CD Yamahy, NAD 320 BEE, Eltaxy), otworzyła sie średnica, piekne wys tony....przestrzeń, powietrze...Kari Bremnes śpiewała dla mnie na środku pokoju...teraz siedze w pracy i mysle o kredycie:-)...na kabelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cholender, teraz juz wszyscy wierza w te kable. A jak kiedys pisali, ze kable moga nawet 10% ceny systemu kosztowac, to narod za szperklapy sie bral ze zdumienia. A teraz bywa i 50% jeden z drugim chce wydac. A nie lepiej kochance kwiatki kupic, albo np. dobre wino?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do propozycji dodałbym Goertz Tourmaline (miedziany), który jest moim najnowszym nabytkiem. Bardzo dobre recenzji i opinię pawiowego ma także model srebrny TQ2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy !

Postaram sie ustosunkować do tego, co powyżej i odpowiedzieć na Wasze pytania. Lubuię ścisłość - nie lubię chaosu, nawalanki i kaszany.

Kawa na ławę:

Słuchałem kiedys Sikltecha za ok.700-800zł.

Zaspokojeniem mojej ciekawości byłaby konfrontacja kabla garmina, który posiadam w ilości 2 pary, z tym kablem.

Nawet, jeśli Siltech okaże sie lepszy - jest droższy. Za swój odcinek ok.

80cm na Neutrikach dałem 300zł. nie bolało i nie boli do dziś. Ostatnio dokupiona para w pół roku po 1. wyniosłamnie 150zł, z tym,ż edałem swoje wtyki WBT. Długośc ok.70cm.

* * *

Jeśli bym miałbym kupić interkonekt za cenę 70/80zł - mocno zastanowiłbym się: na poziomie posiadanego budżetówego zestawu wolę dołożyć do skarbomki na lepszego wzmaka czy np. kolumn.

 

To powinno dać Wam do myślenia, a garmina powinniście posłuchać i ocenić sami, w relacji do ceny, którą garmin żąda i - tak , jak ja- w relacji do waszego prywatnego, poszukiwanego brzmienia i jak zagra w Waszych róznych systemach.

Jak co- mogę zabrać swoje kabelki 13. IX. do Wa-wy - żaden problem.

 

Na razie spadam, ale wracam za jakiś czas i coś spłodzę konkretniej w odpowiedzi na Wasze pytania.

Sorki - do za niedługo.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry: literówka : 700/800zł, oczywiście wkłądam do skarbonki, bo już jadę naprawde niezłym kablu garminie : )))

pzrypominam,zewyparł mi Copperheada, którego znacie i po " o mnie" widzę, że lubicie.

Na nim świat się nie kończy...,a lepsze jest...znacie śpiewkę.

Hej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili VdH 102 i faktycznie zamula dźwięk, co przy muzykalnym, ciepłym CD jest fatalnym połączeniem. VdH jednak bardzo ładnie oddaje wokale.

Cable Talki odpadają - zbyt miękkie i ciepłe.

Brzmienie mojego kompaktu bardzo mi odpowiada i chciałbym, zeby ten interkonekt jak najmniej na nie wpływał. Co myślicie o jakiś tańszych posrebrzanych - nie chciałbym jednak aby za mocno ochładzał brzmienie.

Nie wiem czy coś jest w tej cenie, co brzmi przejrzyście, dźwięcznie i bardzo ładnie oddaje wokale.

Zamierzam kupic używany kabelek (tzn. 500 nowy - używany 300-350).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wziąc pod uwagę najtańszego Fadela. Nówka kosztuje 570 zł/0,5 m. Metrowy bodaj tylko stówę drożej. Ten kabel charakteryzuje się świetną równowagą między przejżystością i klarownością a gładkością brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, drżyjcie ; )

To ustosunkowuję się po kolei do tego, co wyżej:

 

gutten: zgadzam sie z Tobą, ad opinii o CT.

 

Używałem dwa lata / ; ) / najtańszego: CA Improoved 2, potem słuchałem kilku wyżej. Mają swój charakter- taki sam, konsekwentnie zachowany i nie są neutralne. (Daleko im do lubianego AQ Copperhead'a.)

Posłuchałem i podziękowałem - nie dla mnie. za b. nosz apiętno swego charakteru i niewiele oferują w dole.

Poleciłem jednak bo priorytetem wskazano otwartą średnicę.

Brzmienie dźwięczne,żywe to stopień w nich niżej. Nie ten poziom, co średnica.

Zatem od biedy - można je spróbować odsłuchać, przyjmujac za punkt odniesienia: dobre/złe, takie sobie/w miarę, co mi sie wnich podoba, a co złe. Nie doradziłem: KUP.

Zatem wszycho się zgadza.

 

Nordost, Siltech...można odsłuchać, czemu nie ? Tylko: nie za drogie ? Zmieści się smog w założonym budżecie ?

 

 

hienka: dawno już mówiłem, by garmin jakoś swoje kable ochrzścił ; )

Teraz to tylko same nieporozumienia mogą być.

Najpierw słuchałem 3 róznych par. 2 zwróciły moją uwagę. Oprócz tego, co zakupiłem (był wtedy najdroższy - czyli ochrzściłem go jako "najwyższy garmina" - bo niby jak miałbym go nazwać ?) byl kabel za 150zł.

I teżściekawy- do budżetowych sytemów- jak znalazł. Myśle, że dobra konkurencja dla najtańszego AQ SideWinder'a, czy jak tam to się pisze.

 

garmin mówi, ze mam 3 różne żyły w swoim, a 4-ta jest zdublowaniem jednej z nich.

To zdublowanie pięknie słychać i zapłaciłem cenę bez oporów i wahania, ale po starannym odsłuchaniu i porównaniu z kilkoma innymi - majac na uwadze swoje wcześniejsze doświadczenia i opinie z interkonektami. Między kolejnymi wypożyczeniami upływały np. 1-2 tygodnie. : )))

 

faworyt poradził sobie z konkurentami dość gładko. (Niżej będzie o jego cechach ).

zapytacie: a jak taki dobry, to czemu od razu go nie hapałem po np. II odsłuchaniu ?

odpowiedź: bo nie mogłem uwierzyć,że z jednej strony: laboratoria, technologia, badania, spece..., z drugiej człowiek - można by rzec z podwórka, z nie wiedomo jakim pzrygotowaniem, pojęciem kleci taki kabel...

czas byl mi potrzenbny, by sie pzrekonac, czy nie błądzę i nie jestem zaślepiony.

Wiem, że jestem typem faceta, którego niełatwo skołować iktóry ma swoje zdanie. Po 1. odsłuchu wiedziałem, że dwa kable są ok. Nr 2- nie zwrócił mojej uwagii szybko od poczatku go pożegnałem , opartujać jakimś komentarzem, coby garmin wiedział... ; )

z nr 1 i 3 miałem orzech do zgryzienia. grały inaczej. Oba ładnie. była róznica w cenioe - to pewne, tylko: który miałem sobie zostawić ?

wahałem się.

zadecydował 3. odsłuch:bez wątpienia wybraniec brzmiał duzo lepiej od swego zubożonego kumpla. Decyzja zapadła. Dobiłem targu : )

 

Warto podkreślić, że moim punktem odniesienia był Copperhead.

 

 

Marcin T: dosć przeźroczysty, przejrzysty, klarowny, o dobrej równowadze tonalnej, pokazywał plastycznie bas. Analogowy, nie ospały, dobrze reagujacy na zmienny materiał muzyczny - słowem - uniwersalny.

Co mnie w nim urzekło i spowodowało tak jasnąi zdecydowaną polaryzację mego stanowiska po 3. konfrontacji ?

Ano sposób oddania fortepianu: lepszego nie spotkałem. I tyle. Dodatkowo, analizowałem perfidnie długo, na różnym materiale muzycznym brzmienie poszczególnych instrumentów, próbujacgo na czumś pzryłapać i wtedy pozycja ulubieńca [pozostałaby nie zagrożona. figa z makiem !!! Hehehehehe

B. lubiłem swego AQ C. ( i nadl tak jest - szanuję go, choć są lepsze...) i okazało sie w bezpośredniej konfrontacji, że kilka z nich brzmi na pewno nie gorzej , niż na Copperheadzie. (leciały płyty z muzyką G. Bregović'a).

 

Dokonałem podsumowania i samo tak jakoś wyszło.

 

WADY:

Wolne żarty. Nie stwierdziłem. Wy to zróbcie ; ),

Idealnych kabli nie ma. To wiemy. Z obecnymi nie mam ochoty się rozstawać (nie wiem jak długo ; ), ale temat interkonektów do mego zestawu audio przestał mnie interesować. Mam, co mi gra i jestem z tego elementu toru zadowolony.

Udały mu się wyjątkowo. Do 500zł - wskażcie mi godnego konkurenta - Posłucham i napiszę prawdę o porównaniu.

 

garmina nie uważam za jakiegoś guru, ale Panowie: czapki z głów przed tak dobrym produktem, jakem andrea ; )

* * *

Posłowie.

Szanuję Fadele, Goertze, doceniam robotę VdH'e, słyszę dobre opinie o Tara Labs, Harmonic Technology i paru innych.

gdybym tylko miał możliwośc ich odsłuchu - mielibyście moje o nich zdanie.

Nie uderzam wysoko, bo nie mam tyle kasy. To co osiagnałęm - może - w pełni satysfakcjonować niejednego malkotenckiego audiofila, aczkolwiek gusta bywają różne.

 

* * *

pawiowy: mój system brzmi teraz ZUPEŁNIE inaczej - zmiany są duże i poszły w kierunku, który Ci się podoba.

Ciepełko precz, bas - zdziwiłbyś się... : ))) szkoda pisac, bo sam bym w taki egadanie nie uwierzył. Musiałbyś sam sprawdzić. No, tak- wiem- teraz moja kolej, mój ruch...

 

Pozdrawiam tych, co wytrwali do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Smogu,

 

Przespaceruj (albo moze podjedz lepiej) się do Audioklanu, weź ze sobą trochę drobniaków (albo może VISE lepiej weź .... mniej troche boli jak się "gotówy" na ladę nie rzuca a i na koniec miesiąca rozliczą dopiero;-)), kup 1m AQ Viper-a, (i w żadnym wypadku nie patrz nawet na gablotkę z wtykami - same WBT i inne jakieś "wygibasy"), następnie udaj się do "elektrycznego", tam pewnie takie fajne, czarne wtyki Nakamichi mają, po 10pln/szt. Później vipera na pół przedziabać, przylutować co trzeba (...ekran tylko z jednej strony tam gdzie wzmacniacz ...) i ..... będzie dobrze. A do 500pln będzie jeszcze daleko. Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej: świetna rada : )))))

 

Nie słyszałe wprawdzie Vipera, ale AQ pewnie ciała nie da ; ), zwłaszcza na tym poziomie cenowym : )))

 

Chyba najlepszy wybór. Mi się podoba, tylko nie wiedziałem, że to można dostać z metra.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tansza odmiana vipera jest coral, sprzedawany rowniez ze szpuli, jest zbudowany identycznie jak viper, ma inna koszulke i gorszy marketing ;) Jednak sa to kable z przeznaczeniem do polaczen symetrycznych xlr. Dla rca mozesz kupic rowniez ze szpuli copperheada, ktory jest zbudowany dokladnie z tego samego co powyzsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przypuszczam ze te wtyki firmowane Nakamichi moga miec za mala srednice do tego kabla. Moze sprobowac bezpiecznego polaczenia z Neutrikiem? Drozej, ale jakosc kosmiczna. Albo taniej - wtyki Bandridge.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnikiem jest miedz PSC, viper i coral ma typowa budowe symetryczna(trzy zyly glowne), coral to dwie zyly dla rca. Oczywiscie mozna zdublowac jedno z polaczen, ale czy warto, jak zwylke najlepiej posluchac, ja wybralem corala bo gram na xlr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

AQ uzywa tych samych przewodow do konstrukcji symetrycznych i niesymetrycznych. W niesymetrycznym przewod masy podlaczony jast jako drugi przewod zimny (dwa razy wiekszy laczny przekroj zyly powrotnej, niz goracej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.