Skocz do zawartości
IGNORED

Reloop Overhang


macias28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ponownie i bardzo serdecznie! Czy wśród was znajduje sie moze osoba która powie mi jaki jest overhang gramofonów RELOOP, czy jest to tak samo jak w Technicsie 52mm? Nikt nie potrafi odpowiedzie na to pytanie.

Pozdrawiam Maciek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno mowisz o przesięgu (overhang)? Liczba 52 [mm] jest absurdalnie duża dla jakiegobądź ramienia normalnie ustawianego wg Lofgrena/Baerwalda. Dlaczego nie szukasz wdanych firmowych ile ustawić przesięgu w twoim gramofonie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wartośc jest mierzona od mocowania koszyka z ramieniem do czubka igły z uwzględnieniem gumki. Właśnie w tym jest problem że nigdzie nie ma danych o reloopi'e a chodzi mi o wycentrowanie wkładki, niestety szablony sie nie sprawdzaja bo wkładka musi byc centralnie w koszyku a ramiona tych super gramofonów sa niby s ale troszeczke inaczej wygiete tak że szablon nie pasuje, Technics dołacza szablon w który sie montuje wkładke i ustawia ta odległoś na 52mm. Wiem że to brzmi absurdalnie te 52mm ale to jedyna mozliwoś kalibracji ta właśnie odległośc.

Pozdrawiam Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6320-100000875 1170278502_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale nazywanie tej wielkości, która na rys. wynosi 52 mm przesięgiem to bezsens. Przesięg (overhang) to odległość pivot-igła minus odległość pivot oś talerza. AMEN. Wprowadzasz nieporozumienie bo używasz terminu nie rozumiejąc go i nie chce ci się poszukać wyjasnienia wyszukiwarką forumową. Możesz wpisac przesięg albo overhang. Było sto razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim stareńkim Pionierku też jest podobny sposób ustawiania, chociaż mocowanie headshella do ramienia jest inne. Wg jakich kryteriów osądzasz, że szablony nie pasują ? O ile zrozumiałem masz Reloopa a obecnie posługujesz się uproszczonymi danymi ustawczymi (tym wymiarem 52 mm) dla Technicsa. Co jest grane?

Mnie nic nie przeszkadza eksperymentowac z różnymi ustawieniami kąta korekcji i przesięgu. Szablony sa różne, lepsze (najlepiej zrobione przez producenta dla danego wyrobu ) i gorsze (uniwersalne). Nie zdziw się jeśli na żadnym z uniwersalnych nie otrzymasz całkowitej zgodności w obu punktach. Trzeba zmierzać do tego, żeby niezgodność była jednocześnie w obu możliwie mała.

Pisałeś do Reloopa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

Szanowny Panie chciałbym tutaj sprostowac, w j.angielskim Overhang znaczy nawis,natomiast szablon firmowy Technicsa nazywa sie TECHNICS OVERHANG GAUGE i właśnie wygląda tak jak na szkicach zamieszczonych i mierzy nawis igły, więc nie wprowadzam żadnego zametu tylko korzystam ze strony producenta i jego danych, ja tej nazwy nie wymysliłem tylko się nia podparłem. Po prostu zwróciłem sie tutaj do doświadczonych forumowiczóww tej sprawie.

Pozdrawiam Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Reloopa oczywiście ale nawet oni nie odpowiadaja, dlatego pytam na forum, ktoś z jakiegoś sklepu mi powiedział że Reloop ma tak samo jak technics 52mm, a sprawa jest taka ze mam SHURE WHITE LABEL i chcę wiedzie jak go ustawi pomiędzy 50-54mm i w tym cały problem.

Pozdrawiam i dzieki jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam ci właśnie dlatego, że zwróciłeś się do forumowiczów o doświadczeniu większym niż twoje.

Chłopcze, świat nie narodził sie wtedy gdy Ty zainteresowałeś się gramofonami, ani wtedy gdy zajrzałes do jakiegoś słownika. On istniał juz wcześniej i wcześniej ustaliła się terminologia. Nowicjusze są mile widziani, ale mędrcami staną sie dopiero jak zobaczą co jest co. Na razie gadasz od rzeczy. Bzdurę z materiałów firmowych Technicsa bierzesz za wyrocznię - to właśnie brak rozeznania co jest co. W kwestii polskich terminów odpowiadających terminom angielskim juz było na forum, a przede wszystkim istnieje literatura, która już ze 30 lat temu i więcej USTALIŁA polskie słownictwo. Więc nowicjusza poznać między innymi po tym, że nic o tym nie wie i wyważa drzwi otwarte - na to szkoda czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób w jaki się wypowiadasz świadczy, że nie do Ciebie się zwracałem, a do bardziej doświadczonych forumowiczów, którzy nie boją się nowych wyzwań i ery nowoczesności. Nikt na tym forum nie odzywał się w taki bezczelny sposób, a ja nie po to zadaję pytania żeby wysłuchiwac zale zakompleksionych "mędrców", a poza tym nie jestem dla ciebie żadnym chłopcem!

Dzięki za odpowiedź kojarzy mi się to z egzaminami za czasów PRL-u :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja litości nie potrzebowałem tylko rady, a jak ty uważasz że obrażanie kogoś w ten sposób to rozmowa to brawo!!

Dziekuję jeszcze raz i sie kłaniam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Te 52 mm na rysunku to nie jest overhang.

Druga pewna rzecz to ta, że manipulując tym wymiarem można ustawić prawidłowy overhang.

Ale jaka to ma być wartość, to nie jestem w stanie tego wywróżyć.

 

pozdrawiam obie zwaśnione strony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege Lenina i dziękuję za odpowiedź.Właśnie to jest zagadka, która próbuje rozwiązac ponieważ Reloop nie podaje żadnych wymiarów dotyczących ramienia (: a także nie widziałem w danych technicznych wkładek zintegrowanych jaka jest odległośc igły od połączenia z ramieniem. Shure zaleca dla Ramion typu s 52mm a dla prostych 50mm, mój WhiteLabel Ma zakres od 50-54mm.

pozdrawiam i Dziekuję ponownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.