Jump to content
IGNORED

Przebarwienia na kineskopie

J-23

Recommended Posts

Witam serdecznie

ostatnio zakupiłem telewizor uzywany i zauważyłem, iż w w prawym boku kineskopu uwidacznia się czasami przebarwienie, pionowa plama, która jest widoczna tylko na kolorze czerwonym i pomarańczowym, nie ma ona stałej intensywności, czasmi jest bardziej a czasami mniej intensywna. Gdy ekran świeci na biało, jest niewidoczna.

W górnym lewym rogu istnieje delikatne, prawie niezauważalne przebarwienie zielone widzialne tylko na białym tle.

Wczoraj zauważyłem, iz na telewizorze zostawiłem telefon komórkowy a plama stała się większa. zabrałem go i jakby zmalała, zanikła ale nie zupełnie.

Czy jest to efekt działania na kineskop jakiegoś obcego pola? Czy może działanie tego pola istniało w przeszłości i tak juz zostało.

jak to naprawić i czy może być to wada kineskopu nie do usuniecia?

wyłącz TV na noc wyłącznikem sieciowym. Rano włącz , zabuczy i po kłópocie ..... jesli gęstość tgeo pola namagnesowanego jest mniejsza od mocy cewek rozmagnebsowyjących w TV ... jeśli nie pomorze wezwij gościa od naprawy TV z cewkami romzagnesowującymi zewnętrznymi .....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.