Skocz do zawartości
IGNORED

Przebarwienia na kineskopie


J-23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

ostatnio zakupiłem telewizor uzywany i zauważyłem, iż w w prawym boku kineskopu uwidacznia się czasami przebarwienie, pionowa plama, która jest widoczna tylko na kolorze czerwonym i pomarańczowym, nie ma ona stałej intensywności, czasmi jest bardziej a czasami mniej intensywna. Gdy ekran świeci na biało, jest niewidoczna.

W górnym lewym rogu istnieje delikatne, prawie niezauważalne przebarwienie zielone widzialne tylko na białym tle.

Wczoraj zauważyłem, iz na telewizorze zostawiłem telefon komórkowy a plama stała się większa. zabrałem go i jakby zmalała, zanikła ale nie zupełnie.

Czy jest to efekt działania na kineskop jakiegoś obcego pola? Czy może działanie tego pola istniało w przeszłości i tak juz zostało.

jak to naprawić i czy może być to wada kineskopu nie do usuniecia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos obok telewizora postawił nieekranowane kolumny??? ja tak mam na moim monitorze, ale tylko czasami plama jest widoczna (na szczescie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz TV na noc wyłącznikem sieciowym. Rano włącz , zabuczy i po kłópocie ..... jesli gęstość tgeo pola namagnesowanego jest mniejsza od mocy cewek rozmagnebsowyjących w TV ... jeśli nie pomorze wezwij gościa od naprawy TV z cewkami romzagnesowującymi zewnętrznymi .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.