Skocz do zawartości
IGNORED

Cyfra+ jakość programów radiowych?


Gość shark_77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shark_77

(Konto usunięte)

Jestem ciekaw jaka jest jakość muzyki z programów radiowych nadawanych w pakiecie XtraMusic Cyfry+?, pytanie kieruje do posiadaczy posiadających praktyczną wiedzą w tym temacie tzn. z odsłuchów własnych. Konkretnie chodzi mi o cechy dźwięku z tunera Cyfry+.

Ze względu na zasadę nadawania sygnału (duża stratna kompresja) wiadomo, że nie jest to nawet porównywalne nawet z tanim CD, chodzi mi tu o raczej subiektywne porównania z innymi źródłami dźwiękunp. tunerem radiowym. Zastanawiam się nad tym ponieważ zakup tunera radiowego (w celu dostępu do dużej ilości muzyki) wydaje mi się chybiony. Czy nie lepiej kupić tuner cyfrowy? i miec dostęp do tematycznych programów radiowych? zwłaszcza niepopularnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja slucham radia z Cyfry. Z tym, ze traktuje to typowo jako tlo, wiec na temat jakosci to moge powiedziec, ze slychac i juz. Mi odpowiada. Nigdy nie mialem porzadnej anteny, chociaz tuner Marantza gral u nie dosyc dlugo. Nie mam wiec porownania. Zalezalo mi na Cyfrze, poniewaz jak pisales mam dostep do radiostacji o malym zasiegu, a nie mieszkam w stolicy. Natomiast oprocz kilku stacji radiowych masz do dyspozycji kanaly tematyczne. Ciekawe? Kwestia gustu. Natomiast do pasji doprowadza mnie trzask, ktory da sie uslyszec periodycznie co jakies 2, 3 minuty. Tylko na kanalach tematycznych. Nie powiniem przeszkadzac, ale mnie wyprowadzil z rownowagi:)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie mieszkasz. U mnie z cyfry+ jest lpiej niż ze zwykłej anteny radiowej, więc "dwójkę" namiętnie słucham z tunera cyfrowego. Poza tym jest sporo jazzzu - Jazz Radio i kilka kanałów tematycznych (big bandy, współczesny jazz, itd...) oraz klasyczne kanały tematyczne - opera, symfonie i pozostła klasyka. Jakośc raczej kiepskawa i nie ma co się nastawiać na rewelacyjny dźwięk. Warto sprawić sobie dobry interkonekt międzu tunerem a wzmacniaczem. Ja zmieniłem niedawno i zmieniło sie bardzo dużo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tą kompresją, ale jakość dźwięku jest średnia, ani rażąco zła, ani specjalnie dobra. Gorzej, że poziom audycji tematycznych zwłaszcza dotyczących jazzu też stał się mocno średni (kiedyś był inny podział na gatunki i było lepiej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki miałem kartę seca od "developera" :-) cyfrówka miała przewagę nad np. radiową dwójką. Problem u nas jest taki że większość stacji UKF nie oferuje dobrej jakości - u mnie w Szczecinie 2PR to żadna rewelacja a w tym radiu szczególnie może zależeć na jakości. Tuner Humaxa łączę za pomocą MIT 5. Do cd nie bardzo - mocny filtr za to do DVB jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o jakość dźwięku. Cyfra+ w grupie kanałów tematycznych (radiowych-kodowanych) raczej nie zapewnia jakości porównywalnej z CD nawet tanim. Powiedzmy średni diskman. Są jednak kanały, które przesyłają nie tylko bardzo ciekawą i urozmaiconą muzykę (FIP, Radio Jazz i inne) ale również w poprawnej jakości a często wrecz w dobrej i z pewnością porównywalnej z CD do 1 kzł. Oczywiście pod warunkiem zapięcia odpowiednich kabli. Piszę odpowiednich, bo u mnie gra cyfra dużo lepiej na Monster Cable 350i niż na Nordost Blue Heaven. Jednym slowem nie eksponować góry pasma. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie dodam , że jakość dźwięku może zależeć od typu tunera jaki otrzymasz od Cyfry+. Ja mam pierwszego Pionieer,a (1330). O dżwięku z innych słyszałem różne opinie. Wiem, że mój wyróżnia się na + lecz nie jest już w dystrybucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tuner Pioneera, może dlatego daje się go słuchać ...

 

Jakie stacje radiowe moglibyście polecić oprócz kanałów tematycznych i polskich rozgłośni (chodzi mi o te mnóstwo stacji, które na mojej Cyfrze zaczynają się od kanału bodajże 301?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam tuner Thomsona i jest ogólnie pisząc źle, że po podłaczeniu tunera do normalngo zestawu stereo bardzo szybko go odłączyłem.

Dźwięk płaski, suchy, skompresowany jak to mp3, tragiczna góra i dół pasma. Ogólnie - można ten dźwięk usadowić gdzieś na poziomie bardzo kiepskiego odtwarzacza CD, albo słabej karty muzycznej do PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hotbirdzie można znaleźć różne ciekawe programy - nie wiem, czy tunery Cyfry to odbierają, ja ostatnio (w niedzielę) trafiłem na audycję Radio China International - po polsku (!) ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys to sluchalem Glosu Ameryki, BBC, DW. Teraz prosze ludzie sluchaja Radio China International ! :o)

 

Swoja droga czy ktos probowal podlaczyc wyjscie cyfrowe audio tunera (jesli jest) do zewnetrznego przetwornika DAC lub do amplitunera z wbudowanym przetwornikiem? J

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko jako ciekawostkę :o) Bardzo ładnie mówili po polsku. Muzyka też oryginalna - np. Pieśń o toaście wznoszonym za Ojczyznę...

Nie mam wyjścia w tunerze, ani osobnego przetwornika, ale też ciekawi mnie, jak zabrzmiałby skompresowany MPEG słuchany np. przez przetwornik Sonic Frontiers ;o).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość shark_77

(Konto usunięte)

=> Parsec

Podłączenie tunera cyfry+ do zewnętrznego przetwornika wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek drogim (tak dokładnie to dziwię się dlaczego CD nie mają wejścia cyfrowego, przeciesz w ten sposób mając dobre przetworniki w CD można by je wykorzystać do innych celów-ach ta ekonomia),

kiedyś chciałem sprawdzić praktycznie jaki jest dźwięk z plików mp3 (sam posiadam z dawnych czasów kilkanaście płyt mp3), do odsłuchu wybrałem tani odtwarzacz DVD 32 panasonica (wtedy za ok. 1000 zł), jako wzorzec CD Camridge Audio D500SE (1800 zł), i DVD Denoda nie pamiętam modelu (za. 2500 zł). Słuchałem zarówno płyt Audio jak również odpowiednika tych płyt w posatci mp3. W skrócie to: jeśli chodzi o DVD32 p. to mp3 odtwarzał po prostu kiepsko, słycha było że dźwięk jest zabrudzony i zupełnie płaski, w ogóle nie wart dalszych komentarzy, tak samo z CD. CA 500SE odnośnie płyt audio to wiadomo więc nie będę się rozwodził. Najciekawej zagrał DVD Denona, mp3 otwarzał nad wyraz dobrze, czysto, dynamicznie, w miarę przestrzennie (w porównaniu do CA500SE), nie było się do czego przeczepić, gorzej ale podobnie do tego jak odtwarza płyty CD (znacznie gorzej od CA (przestrzeń, namacalność dźwięku i swoboda) ale do zaakceptowania).

Wniosek z tego taki wysunąłem, że od przetworników zależy bardzo dużo, i mp3 przy zastosowaniu dobrego przetwornika brzmi lepiej od tunera radiowego i to spowodowało moje zainteresowanie tunerem Cyfry+.

 

P.S. Odtwarzane mp3 były specjalnie spreparowane tzn. pliki z płyty CD zgrane EAC, skompresowanego kodekiem LAME 3.92 trybie najwyższej jakości i z niezależnych kodowaniem obu kanałów by nie stracić wszystkich informacji przestrzennych :-) jakie zawarte są na płycie CD.

 

Ktoś zapyta a po co to wszystko?, wiadomo chodzi o kasę, gdyby człowiek miał dużo pieniędzy (kupowałby wszystko o najlepszej jakości i po problemie :-)).

 

Pozdrawiam wszystkich :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.