Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kable?


jesko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie kabli, no właśnie jakie do kef Q3 chciałbym żeby były jak najbardziej "neutralne" moge wydać ok. 40zł/m. Jeszcze jedno pytanie czy warto inwestować w bi-wire?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto .

W przypadku bi wire dźwięk jest bardziej subtelny. Plan szerszy i bardziej szczegółowy. Tak przynajmniej było z kolumnami , które ja miałem.

Z Kefami będzie - sądzę podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-wire oczywiście poprawia ogulnie jakość przekazu z porównaniu z pojedyńczym okablowaniem, ale często jest tak, że przewód w cenie ok 80 zł za mb zagra lepiej niż dwa o połowę tańsze. Wiem to z własnego doświadczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge zrobić tak że kupie najpierw kabel za ok 40zł/m a potem dokupie drugi i połącze je bi-wire jeżeli tak to jak mam je póżniej połączyć ? zwyczajnie skręcić i połączyć bananem?

poza DNM resonem macie jeszcze jakieś propozycje?

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien czlowiek w sklepie na Andersa powiedzial mi, ze do pewnego przedzialu cenowego stosowanie bi-wiringu nie przyniesie zadnych rezultatow. Kupowalem kolumny za ok. 1,5k i w moim przypadku bi-wiring mija sie z celem. Prawda to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stef

Posluchaj. Nie wiem jak to sie ma do Twoich kolumn

U mnie zmiany byly widoczne golym okiem i na Totemach i na Monitorach Audio 5i ( na tych drugich znacznie bardziej). Szczegolnie to dobrze dziala przy bi-ampingu.......kiedys slyczalem opowiastke jak ktos do kolumienek za 1000 zeta podlaczyl cos duzego ( moze byl to jakies hi-end piecyk) i kolumienki zagraly ze ho ho ( jakies z wysuwana puleczka na kieliszek do wina he he he) Wiec zabawy jest z tym sporo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jesko.

Mam znajomego który ma wiele kabli z różnego przedziału cenowego.Dzwoń pytaj sie, co i jak.Telefon 501649752.Podejżewam,że może wyporzyczyć za kaucja do domu na odsłuchy, a to jest najlepsza forma dobrania kabelka do naszego sprzetu.Jak sie nie spodoba to zawsze możesz oddać.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest regula to co napisal Stefan , ze jeden drozszy kabel bedzie lepszy od dwoch tanszych. Kiedys zamias Van Den Hul z nizszej polki uzylem dwa tanie OFC kable niewiadomego producenta. Dzwiek byl o niebo lepszy. Byc moze VDH byl az tak zly. Warto jednak sprobowac podlaczycz dwa tansze kable.

 

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jesko

Kolumn twoich nie słuchałem. A co z resztą sprzetu?. Też nic nie wiem.No i preferencje jak: "najbardziej neutralne". Ciężko powiedzieć dla którego co bedzie bardziej neutralne itd.Nie mam pojecia jak teraz ci się słucha twojego zestawu i co w nim jest nie tak.A poza tym 40zł za metr, to nie jest wygórowana cena, ocenianie tutaj tak na oko, to nic nie da. Podaj marki, nazwę kabli to tez nie jest rozwiązanie .Najpierw musisz bliżej scharakteryzowac nam jaki masz w tej chwili dźwiek. I dopiero później coś można doradzić.Kiedyś DM resona miałem, najlepszy w tym kablu według mnie był bas, a retszta przecietna.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kefy będą grały z onkyo tx sr600, mówie będą ponieważ dopiero je kupie, a żeby ocenić jak u mnie grają (w sklepie grały pięknie) potrzebuje kabla, mówie że powinien być neutralny ponieważ podoba mi się przmienie kefów takie jakie jest, czyli świetna przestrzeń stereofonia, poukładana scena, rewelacyjny dół (choć mogłby być troche głębszy) i środek, troche gorsza góra (może w tej kwestii pomoże jakiś kabelek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->jesko:

1. Warto stosować bi-wiring, bo to działa.

2. Jakie kable ? - Cordial i Gotham na pewno - sam musiałbyś sprawdzić, co Ci leży bardziej do tych KEFów.

3. Nie wstydź się poradzić sprzedawcy - jeśli może pomóc - niech da posłuchać. Jak nie ma - nie zawracaj sobie nim głowy, ale powiedz co myślisz o kupowaniu kota w worku, bo ktoś następny po Tobie może bedzie miał już łatwiej... (Ty możez nie mieć kabla na odsłuch, a on tak.) Tak normalnie powinno być, dlatego warto zwrócić uwagę sprzedawcy, gdyby tylko gadał, a nie miał czym udowodnić swoich słów praktycznie ; )

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosziłbym o podanie konkretnych kabli a nie tylko ich firmy ! z góry dziękekuje

do andrea29-niemoge posłuchać w sklepie bo kupuje kolumny wysyłkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem troche w internecie i stawiam na Audioquest Type 2+(kosztuje 22zł/m, 2 żyły) albo STRAIGHT WIRE chorus (27zł/m bi-wire), który z tych kabli jest waszy zdaniem lepszy?

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zajrzałem na stronę Audioquesta ;)

Type 2 składa się z 4 helikalnie skręconych żył, więc podejrzewam, że 2+ również. Ponieważ 2 z nich są cieńsze, mozna spróbować podłączenia osobno sekcji wysoko i nisko - średniotonowej. Boję się tylko, że przekrój pojedyńczego przewodu byłby trochę za mały. Z kolei użycie dwóch kabli na kanał chyba nie ma sensu - lepiej kupić o stopień wyższy.

Straight Wire jest chyba linką z cienkich drucików - pojedyńcze druty (solid core) AQ powinny dawać trochę lepsze brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki marek, jesteś na tym forum ginącym gatunkiem, niestety coraz więcej jest takich ludzi jak glista, hiena, jazz którzy powoli acz skutecznie sprawiają że to forum gnije.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesko, profesorze, ale ja tylko odpowiedzialem na Twoje pytanie.

Zrobilem tak jednak tylko dlatego, bo i tak jak sadze jestes tu z innego powodu. Wprowadzasz jak mniemam nowe zasady gramatyczne: "nieudzielaj", "nieznasz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.