Skocz do zawartości
IGNORED

Za ciezkie ramie?


pavulon

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz buduje system "analogowy" za max 2000zl do sluchania kilkudziesieciu zaledwie plyt,

zastanawiam sie nad opcja:

Przedwzmacniacz lampowy ASL - 900zl,

dobra wkladka - 300-500zl (np. goldring elektra)

i tani gramofon - max700zl.

Chcialbym wszystko kupic jako sprzet nowy. Moj wybor padl na reloopa 1000

lub numark 1600 z odczepianymi cinchami ale

z tego co na forum wyczytalem ponoc jego ramie jest za ciezkie i nadaje sie do skreczu

a nie do hajfaju...

Mysle sobie ze mozna dobrac lekka wkladke i zmniejszyc nacisk na plyte ramienia.

Czy to rozwiaze problem dluzszej zywotnosci plyt??

 

Prosze o sugestie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom nie chodzi tu o nacisk igły na płytę, ale sam ciężar ramienia - polecam wyszukiwarkę : podatność.

Jeżeli nie zamierzasz skreczować to dobrym wyborem będzie jakiś Pro-Ject, ew. Goldring G1.2 cycóś - daje nam to jakieś ponad kilo złotych, jeżeli chcesz nowy preamp to może warto zainteresować się pre Bugle, pre+akumulatory+ładowarka(parę miesięcy później) będzie Cię kosztować jakieś 320zł. ZOstaje jeszcze trochę np, na wkładkę do goldringa lepszą (fabrycznie ma chyba elektrę, z tego co mi wiadomo możesz kupić z lepszą, wtedy cena gramofonu = gramofon+cena lepszej wkładki-cena wkładki fabrycznej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam jeszcze pytanie.

Nie wiem jak jest rozwiazany problem pitchu w Pro-jectach i Goldringu ktorego tez biore pod uwage?

W przypadku Dj-skich decków sprawa jest prosta... urzadzenia minimalistyczne moga nastreczac w tym wypadku

troche klopotu gdy nie trzymaja tempa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem, ale za dużo preampów nie przewaliłem;-)

Pal55 mówił że gdyby nie to że jego RiAudio jest balanced to niewidziałby sensu jego zakupu w porównaniu do bugle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon

 

zaciężkie ramie czy za lekkie do danej wkładki to są tematy dla posiadaczy zestawów za gruby cash,przy preampie za 900zł i to w dodatku lampowym ,oraz gramofonie z nowych lini produkcyjnych,takiego tematu nie ma.Była kiedś dyskusja na temat jakiegoś gramofonu dla DJ z prostym krótkim ramieniem w którym nie było regulacji antyscating,myśle że o to Ci chodziło tylko troche przeinaczyłeś wpisy,to zupełnie inna sprawa.Dlaczego także upierasz się przy nowym sprzęcie,cały świat oszalał na punkcie vintage a Ty w drugą strone.Złota era vinylu i w związku z tym najlepsze produkty to juz niestety przeszłość i tylko niektórzy prducencji na swoich nieudolnych produktach próbują na fali mody zarobić duży cash.Jeśli chcesz się bawić w analoga co przynosi dużą frajde i aby dopsaować to jakością z resztą jaką posiadasz to niestety zaczął bym od pre i coś za 900zł niezałatwi sprawy,tu wydatek będzie bardzo duży,niepodpowiem Ci jaki to ma być sprzęt, bo nie śledze rynku nowych produktów ,ale coś w stylu Audio Research będzie w sam raz dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon,

 

zakupiłem ostatnio gramofon Linna i posiadam pre densena dla wkładek MC, będę szukał odpowiedniej wkładki masz ochotę na testy?

Ciekaw jestem porównania pre lampy z pre densena, densen ma ciekawie rozwiązane zasilanie, prąd z sieci zasilają dwie na kanał żarówki halogenowe które otoczone ogniwami słonecznymi (po trzy na kanał) wytwarzają właściwy prąd dla wkładki, odizolowane kompletnie w ten sposób od sieci i zakłóceń.

Słuchałem go z projectem perspective i wkładką BP special evo III dźwięk był ujmująy bardzo plastyczny i ożywiny, jak w klubie na żywo ! – porównywałem również z pre ri audio – ten drugi był o klasę gorszy w tym zestawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vinyldemon

dzieki ale vintage b. lubie (vide moje kolumny:) ale coz z tego jesli na allegro kupie thorensa z nieoryginalnym paskiemi zajechanym silnikiem? przyzwoity "audiofilski" deck to minimum 1300zl a gdzie wkladka i pre...

po prostu myslalem, ze paskowy reloop zalatwi sprawe przyzwoitego zrodla.

sprawa nie jest przesądzona, na ebayu pojawia sie rega 2 lub goldring, wiec moze sie uda

w podobnych widelkach cenowych wylicytowac.

 

nie chodzilo mi o antyscating - po prostu niektore z ramion sa dosyc ciezkie - do skreczowania.

ktos pisal, ze mu odradzono w sklepie zakup reloopa. ponoc takie ramie (zajezdza rowki).

stad moje watpliwosci, ale to sprawa podatnosci, jak pisal Walery.

nie chce budowac analogowego haj-endu. po prostu kombinuje jak osiagnac minimum przyzwoitosci.

pre goldringa lub thorensa to wydatek rzedu 200-300 $, wiec jesli jest lampka z oddzielnym zasilaniem

za 900 to czemu nie sprobowac. tak jak piszalem jest mozliwosc manewru brzmieniem baniek:)

 

>TJ

chyba jestes jedynym posiadaczem tego cacka na forum... piekna rzecz. w second hand sie nie pojawia.

bardzo chetnie posluchalbym tego zestawu, a tego basika linna to Ty kupiles:)

gdzies pisales chyba o nottinghamie?

w razie gotowosci odsluchowej pisz prosze na maila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon,

Tak, planowałem zakup nottinghama, ale skusił mnie basik, bo nigdy nie słuchałem gramofonu linna, poza tym dopiero rozpoczynam doświadczenia „na bardziej poważnie” z analogiem więc nie chcę na początek wydawać większej kasy, nie znając efektu – linn jest na początek w sam raz w mojej opinii.

Najpierw byłem sceptyczny do zakupu używanego gramofonu, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, (zaufanie do doświadczeń z linnem kolegi vanvideo, pewność zakupionego sprzętu, dostępność części, opinie w internecie użytkowników za granicą, prostota konstrukcji, możliwość upgrade linna a także znikoma liczba tych konstrukcji w użyciu w Polsce vs produkt używany) doszedłem do wniosku że zainwestuję na początek właśnie w linn basik.

Nie spieszę się generalnie z uruchomieniem analogu, preamp densena kupiłem okazyjnie rok temu i wciąż czeka a ja powoli ale konsekwentnie kompletuje system który uruchomię ;)

 

Tak w ogóle na samym początku byłem bliski zakupu perspectiva + sumiko BP specjal evo III, już miałem przeznaczone środki na zakup tylko pojawiła się możliwość zakupu cd densena plusa z gizmo w atrakcyjnej cenie i gramofon przesunąłem na dalszy plan ;) a cd już dawno gra!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miales szczescie z tym pre densena.

chyba jednak sie przelamie do "audiofilskich klockow" i zakupie goldringa 1.2 lub planara3.

linn ma dobre recenzje, ale ja wole bardziej wspolczesny design, stad blizej mi do regi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, nie widziałem nigdy w sprzedaży na rynku wtórnym w Polsce, raz był na ebay.

Regę 2 w komplecie z pre projecta i wkładką mc stantona miał do sprzedania jakiś znajomy vanvideo za ok 1200 zł za całość – chyba rozsądna propozycja

 

Goldringa też rozpatrywałem, miałem go okazję słuchać na audio show ale warunki odsłuchu były kiepskie i nie miałem odpowiedniego punktu odniesienia, choć gramofon mi się podobał i to jak grał wogóle

A nie myślałeś np o Pro-Ject 1XPression albo debut se lub III E?

 

Jeśli chodzi o design to linn pasuje mi jak ulał do densena, równie ascetyczny i prosty, mam nadzieję że równie przyjemny w muzyce jak densen, może niedługo sprawdzę.

 

ja bym kupił jak piszesz "audiofilski gramofon" nowy lub używany z pewnego źródła od jakiegoś analogowca!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilus na Malborskiej promuje w maju analog i dodają do gramofonu wkładkę gratis, myślę że to fajna opcja ;) pewnie można dostać wkładkę mm gratis lub wytargować mc w super cenie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają całą ofertę pro-ject i sumiko, wejdź na stronę voice.com.pl tam jest rzetelna informacja wraz z cenami, jeśli dopuszczasz zakup pro-jecta oczywiście :)

debuty w różnych wersjach były testowane w hfm i audio i wypadły dobrze a nawet entuzjastyczna opinia była dla wersji III, design jednak bliższy linnowi niż regi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vinyldemon

 

chyba mnie przekonales, zapoznalem sie z tymi "tanimi" deckami i widze ze to badziewne

wykonanie przypominajace drozsze klocki, lubie kupowac tanio lub dobrze. wygrywa druga opcja.

poczytalem troche i widze dwa wyjscia:

 

thorens+SME 3009 (moze uda sie dostac ponizej 400EU)

transrotor + SME 3009 (plus za design, natomiast nie wiem czy wyrwe cos ponizej 1400EU - taki mam budzet)

Nie wiem czy w Polsce ktos bedzie w stanie pomoc w przypadku serwisu, naprawy.

 

Wystepuje kilka rodzajow tych ramion, ktore Twoim zdaniem jest najbardziej godne uwagii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon

 

 

 

ciesze się że Cie namówiłem,oprócz tych typów które wymieniłeś jest jeszcze wiele doskonałych japońskich maszyn.Ważne żeby gramofon na takim poziomie nie miał żadnej automatyki,nawet wyłączania na końcu płyty,musi być całkowity manual.Gramofony wcale się nie psują ,chyba że na imprezce ktoś na nie wejdzie albo usiądzie,wtedy jest kłopot.Odnośnie ramion,to SME 3009 może mistrzostewem świata nie jest,osobiście nie lubie tej firmy ale nie jest to znów złe ramie.Można kupić jakieś ramiona Micro,Staxa,Ultracrafta,Denona,Dynavectora będą lepsze ale ceny też wyższe.Uważaj na ramiona jednopunktowe ( unipivot) ,wymagają bardzo dużego doświadczenia "gramofonowego" i cierpilowości oraz czasu w ustawianiu,a wyższość brzmienia raczej problematyczna.Nie odpowiem Ci na pytanie czy Thorens czy Transrotor,ten drugi jest bardziej kultowy no i ładniejszy ,przynajmniej dla mnie.Brzmieniowo też nie powinno byc dużych różnic, a z tego co przytoczyłeś różnica w cenie jest zasadnicza,to koszt bardzo dobrej wkładki, która i tak ma na dźwięk większy wpływ niż napęd i ramie,ciężka decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vinyldemon

 

dzieki. troche poczytalem i widze, ze SME nie jest mistrzostwem swiata.

mam do Ciebie jeszcze pytanie co myslisz o ramieniu

Micro Seiki MA-707 i Formula 4.

Jak po angielsku oznaczone sa jednopunktowce, ew. czy wymienione przeze mnie ramiona

nie nastreczaja wielu problemow przy montazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednopunktowe ramiona to unipivot,Mayware Formula to straszna budżetówka i właśnie chyba jednopunktowe,Micro seiki 707 czy CF-1 to znowu konstrukcja z początku końca firmy,to raczej lekkie ramie bo w osiemdziesątych latach taka była moda i trend,w tym okresie SME robiło 3009 series III która została potem wycofana z produkcji i jakoś nie jest moim zdaniem w łaskach audiofili.Jeśli chodzi o Micro seiki, dla mnie najbardziej legendarne to MAX,MA 505 i MA 202,dobra stara solidna robota ( tego pierwszego nie miałem okazji pomacać ale dwa pozostałe znam dobrze).Wybór ramienia to też sprawa indywidualna,jest ciężko bo nie ma możliwości porównać tych wszystkich ramionek w jednym decku i samemu posłuchać,trzeba niestety zdać się na opinie innych użytkowników i niestety zostają głownie zachodnie fora ale i tak tam każdy chwali to co ma i uważa za najlepsze.Inna ważna sprawa to układu deck-ramie nie należy traktować jako całość,ważne jest aby ramie w decku nie było związane mechanicznie z deckim poprzez np podośnik ramienia czy tym podobne,wtedy można sobie ramiona zmieniać , stare otwory montażowe zaślepia się w dowolny sposób i w nowym materiale wierci otwory pod nowe ramie, dlatego własnie ważne jest aby kupic całkowicie manualny gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cenne informacje.

Wynika z tego ze ramie fluid jest jednopunktowym (unipivot).

Transrotory byly w dwoch wersjach hydraulicznej i elektronicznej.

Masz na ten temat opinie? Ta pierwsza pewnie nastrecza wiecej trudnosci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest napisane w opisie ramienia fluid to oznacza że ma komore w którą się nalewa olej ,w celu tłumienia.Mnie ramiona tłumione olejem nie przekonują i są upierdliwe w eksploatacji.Na temat Transrotora za dużo Ci nie powiem bo nie miałem styczności z tymi gramofonami,mysle że Hydraulic to po prostu nazwa gramofonu i nic nie ma wspolnego z jakąś " hydrauliką" może jedynie amortyzacja od podłoża jest na poduszkach olejowych, ale to nie ma nic wspólnego z ramionami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavulon

 

zobacz ten gramofon na Allegro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, znalazlem tez ciekawego Gyrodeca, z tym ze foty gosc ma wyslac.

Bede unikal sprzetu hydraulicznego - kwestia wysylki i ryzyka...

Tak z innej beczki czy to prawda ze benz micro to w zasadzie ortofon ff15 (juz nieprodukowany)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieprawda ,wydaje mi się że Benz Micro produkuje wkładki tylko MC ,a Ortofony z serii F to były wkładki MM.Gdzieś wyczytałem że wkładki Benz są produkowane w Japoni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie mam przekonania do talerzy w stylu AUDIO LINEAR ( TRANSROTOR TRANSCRIPTOR)

Jako drugi gramofon, to tak.- do płyt 180-200 gram idealnie prostych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanvideo chodzilo o to, ze transrotory maja kilka punktow podparcia a nie slipmate,

podejrzewam, ze latwiej lekko wygieta plyte umiescic na plaskim talerzu i docisnac

stabilizerem, co byloby dosyc trudne w przypadku transrotora (transcriptora).

z tym, ze JA Michell opcjonalnie sprzedawal akrylowa sztywna slipmate, z reszta mozna to po prostu zrobic nawet ze szkla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że mądrzejsi myśleli nad takim rozwiązaniem, ale wydaje mi się, że jest tak jak napisano wyżej. Zwichrowaną płytę można docisnąć prawdziwym stabilizatorem, zakręcanym na szpindlu, nie mylić z bezsensownym odważnikiem. Płyty, jakie teraz kupuje się np w MM, to tragedia nie tylko dźwiekowa:(

Jeszcze jedno i mogę się mylić- chodzi o slipmatę. Wydaje mi się, że był to duży krążek na talerzu, z grubego kartonu, stosowany w gramofonach studyjnych, trzymany przez "łapkę". Talerz pod slipmatą kręci się, a igła czeka na płycie w odpowiednim miejscu. Po zwolnieniu "łapki" płyta startuje z odpowiednią predkością na wybranym utworze. To co nazywamy ogólnie slipmatą to np filcmata. Chyba, może się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>vanvideo

masz olbrzymie doswiadczenie z preampami, wiec mam do Ciebie pytanie

dotyczace oceny dzwieku poszczegolnych prampow:

Graham slee SE2, Parasound, Audio Analogue Aria, moze cos jeszcze do 1,5kzl?

masz faworytow na ktorych warto zwrocic uwage?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.