Skocz do zawartości
IGNORED

TV czy projektor


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś się podzieli z tematyką projektorów do kina domowego,czy warto w

nie zainwestować czy też lepiej wybrać odbiornik TV.Jeżeli ktoś się opowie

za projektorem niech podpowie jaki wybrać ,oczywiście w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz oddzielny pokoj do tych spraw to spokojnie mozesz pokusic sie o projektor.

Co do ceny to Ty musisz wybrac czy:

1. zwykly telewizor

2. ekran "plazmowy"

3. projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko projektor. Wybierając bierz pod uwagę, jakie posiada wejścia dla sygnału wizyjnego (najlepiej komplet kompozyt, svhs i component, aby nie być ograniczonym co do źródła i jakości obrazu), głośność (cholernie ważny parametr, gdyż szum może cię bardzo drażnić), sposób montażu i możliwość manipulowania obrazem (np. czy można podwiesić go pod sufit obracając jednocześnie obraz lub czy można ustawić go z boku), sposób projekcji (dlp lub lcd wg gustu - ja wolę dlp), kontrast i jasność (ten ostatni parametr zależy od tego w jakich warunkach chcesz oglądać filmy, czy po ciemku, czy przy pełnym świetle słonecznym).

Używany całkiem dobrej klasy projektorek można kupić za kilka tysięcy złotych. Należy się jednak liczyć z tym, iż za jakiś czas padnie żarówka. Wprawdzie w menu przeważnie jest opcja pokazywanie czasu pracy żarówki, ale nieuczciwy sprzedawca ma możliwość wyresetowania licznika.

Aha, jeszcze ekran. Nie ma sensu wykosztowywać się na specjalne odblaskowe ekrany. Wystarczy średniej klasy ekran za około 500 zł. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś się odezwał.Pokój mam o powierzchni 30 metrów kwadrat.ze ścianą na,której będzie spokojnie powiesić na ogół dostępny ekran o wymiarach 150 na 150 ,posiadam TV Philips 29cali - 100 Hz,który umieściłbym pod ekranem lub w chwili rozwinięcia ekranu bym go przykrył,który służyłby do szybkiego oglądnięcia wiadomości lub puszczenia bajki w porze dziennej dzieciom,tylko prosilbym w miarę możliwości o poradę jaki projektor wybrać .Widziałem w ofercie jakiegoś sklepu inernetowego projektor Fonai za 5900 zł,zastanawiam się też nad Philipsem,którego lampa ma żywotność 6000 godz,- nie wiem czy to możliwe,ponieważ zazwyczaj żywotność lampy to 2000 - 3000 godz.Może ktoś testował te projektory i coś doradzi.Myślę też jakie podłączenia wybrać ,chcę podłączyć DVD i tuner sat i tu tkwi problem w jaki sposób .W amplitunerze (Yamaha 730) mam 3 wyjścia component RGB dla DVD ,tunera sat i wyprowadzenie na projektor,tylko zastanawiam się czy nie będzie strat na jakości może bezpośrednio podłączyć projektor do tych urządzeń,tylko martwi mnie w takim przypadku ilość kabli jakie musiłbym ciągnąć.Proszę o podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście podaję sygnał na projektor za pośrednictwem procesora (Rotel RSP 1066) i nie zauważyłem degradacji sygnału, mimo, że kabelki mają długość ok. 18 metrów.

Co do tych projektorów, o których się pytasz, to niestety ich nie znam. Ja osobiście używam DAVIS-a, wyświetlający za pomocą lusterek (DLP). Sądzę, że tutaj na tym forum moim zdaniem na siłę doczepionym do stereo nie uzyskasz niestety odpowiedzi w kwestii obrazu, czy też wiadomości na temat konkretnego typu projektora.

Spróbuj coś znaleźć na zagranicznych grupach: np. Home Theater Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maciekw

Co masz podłączone do projektora ,jeżeli masz więcej źródeł to od każdego ciągiesz kable czy też jeden komplet od procesora a do procesora masz podłączone źródła? Na co lepiej patrzeć na ansi lumeny(ilość) czy też stosunek kontrastu - jaki jest najlepszy (wystarczy 400:1)Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od procesora idzie jedna linia. Do procesora jako źródło podpięty jest na stałe Pioneer DVD 525 i odtwarzacz VHS Hitachi, a sporadycznie kamera microdv (kodująca od razu obraz w MPEG). Jasność i kontrast są w moim mniemaniu równorzędnymi parametrami, z tym że jeżeli będziesz zaciemniał pokój, to możesz wybierać sprzęt o mniejszej liczbie lumenów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>maciekw

Powiedz szczerze czy jaskością obrazu projektor dużo odbiega od telewizora 100 Hz panoramicznego,bo różnica w cenach jest na plus projektora.Pytam bo nie widziałem jeszcze w akcji projektora w warunkach domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest moim zdaniem subiektywnie jaśniejszy od przeciętnego projektora. Aby w pełni cieszyć się obrazem z DVD na projektorze muszę mieć zasłonięte nieprzepuszczalne rolety.

Ale projektor ma to coś, czego niema TV, wielkość ekranu. Po co ci bowiem dźwięk w DTS-e, jeżeli musisz patrzeć w mały ekranik, gdzie obraz nie jest związany z dźwiękiem. Kino to kino, nawet domowe. Ponadto koncerty, jedynie na dużym ekranie możesz mieś wrażenie autentyczności. Ja sam mam ekran 220 na 180.

Obecnie, gdy przyzwyczaiłem się do ekranu powrót do oglądania DVD na TV nie ma dla mnie sensu i nie widzę tu specjalnej różnicy pomiędzy zwykłym programem telewizyjnym.

Oczywiście są TV giganty wykorzystujące plazmę, ale ja nie mam bracie aż tyle kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 godzin zywotnosci lampy w Philipsie to prawda. Model BSure SV2 ma wlasnie taka zywotnosc. Uzywam go od kilku miesiecy. Jest w miare cichy. Obraz bez zarzutu. Maly zoom optyczny wiec musi wisiec przynajmniej 3-4m od ekranu. Musi rowniez byc umiesczony w lini ze srodkiem ekranu poniewaz na kiepska regulacje geometrii ( trapez zamiast prostokata wychodzi po zlym umiejscowieniu ). Ogolnie sprawuje sie niezle. Dosc wysoka jasnosc umozliwia uzytkowanie nawet w dzien przy zamknietych zaluzjach. Cena tego projektora to 5700zl netto.

 

Moim zadniem jednak wybor projektor lub telewizor to nie do konca sie sprawdzi. Oba urzadzenia sie wzajemnie uzupelniaja.

 

Pozdrawiam

PS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaopatrzyć się w projektor ,który podaje obraz 16:9 ,czy też pozostać przy tradycyjnym 4:3,dodam że do projektora podłączyłbym zarówno DVD jak i tuner cyfrowy sat .Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące wyjść wizyjnych wyż.wym.urządzenia ani jedno i drugie nie posiadają wyjść component RGB tylko scarty i w razie zastosowania przejściówki czy nie będzie jakichkolwiek strat w jakości obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dramar

Gdzie dany typ BSure SV2 Philipsa mógłbym dostać albo dowiedzieć się o tym modelu więcej,może znasz jakieś adresy internetowe sklepów co te modle sprzedają .Na stronie Phlipsa są tylko opisane projektory typu Garbo - mają ciekawe sprawy tylko trochę ceny zbyt duze jak dla mnie ok.10 tys. kupiony przez ciebie Philips - ma ciekawą cenę,może podasz mi jakieś namiary.Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyj wyszukiwarki. Niestety ja mam informacje ze strony disti, zabezpieczonej haslem, ktorego nie moge podac. Ale ponizej wszystkie informacje na temat SV2 ktore tam sa. I zdjecie pod takim adresem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dane :

Rozdzielczość ekranu 800x600 pikseli

Kontrast 300:1

Ilość pikseli 1,440,000 pikseli

Jasność obrazu 1500 ANSI Lum.

Lampa 132 Wat

Czas pracy lampy 6000 godz.

Odległość projekcji 1-10 Metr

Ilość kolorów 16,7 mln

Głośniki Tak

Moc głośnika 6 Wat

Złącza zewnętrzne • 1 x CVBS Audio/Video (3xRCA)

• 1 x D-sub 15-pin

• 1 x stereo Audio (3,5 mm stereo jack)

• 1 x S-Video

• 1 x USB

Wskaźnik laserowy Nie

Wspierane systemy • NTSC

• PAL

• SECAM

• S-Video

Pobór mocy (praca/spoczynek) 5 Wat

Masa netto 3,7 kg

Głębokość 235 mm

Wysokość 108 mm

Szerokość 335 mm

Gwarancja 36 msc

Cechy dodatkowe • cyfrowa kontrola parametrów obrazu

• Funkcja Color Tracking

• Funkcja SmartSet - optymalizacja obrazu

• głośność jedynie 27db

• możliwość zamontowania na suficie (LCA2211/00)

• pilot zdalnego sterowania

• system przeciwradzieżowy "SecurityMax"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Dramar

Jak masz podłączony ten projektor ,ewntualnie co masz do niego podłączone,czy prowadzisz od każdego żródła przewody ,czy ten projektor posiada wyjście RGB componenet ,które to podobno daje najlepszy obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD i kompa. Podlaczone sa do ampli Harmana przewodami S-video. Z Harmana takiz sam kabelek biegnie do projektora. Podlaczenie bezposrednie DVD-projektor nie zmienia jakosci.

 

Czasami podlaczam rowniez notebooka przez 15-pinowe zlacze monitorowe ( bezposrednio z krty graficznej ). Jakosc obrazu jest wtedy nieznacznie lepsza. Ale z kompa tylko divx leci wiec to nie ma znaczenia.

 

Nie kombinowalem z innym sposobem laczenia. Jakosc mnie zadowala. No i mam odpowiednie dlugosci kabelkow S-video. Inne musialbym dokupowac.

 

Nie posiada takowego zlacza - RGB Component . Trzy gniazdka ktore widac to zlacze audio/video ( 1 x vid + 2 x audio )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedne pytanie,moje DVD to Yamaha 510 w jaki najlepszy sposób ją podłączyć do projektora ,nie posiada ona wyjść RGB componenet,

tylko wizyjne scart z RGB i S-vhs,które wykorzystać - raczej będe robił podłączenie poprzez amplituner Yamaha 730 ,która posiada wejścia RGB component,czy skorzystać z przejściówki z scarta na RGB component i podłączyć do amplitunera poprzez chinche RGB czy też puścić poprzez S-vhs do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i najwygodniej jest skorzystać z s-vhs-ja mam podłaczonego DVD Pioneera kabelkiem s-vhs Profigolda do Procesora Rotel RSP 1066, a z procesora 2 kabelek s-vhs biegnie do telewizora. Jakość obrazu jest bdb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !! macie mozliwość oglądania ze swoich projektorów obrazu w formacie 16:9- czy przy zakupie projektora patrzeć czy jest zaopatrzony w taką matrycę czy pozostać przy 4:3, do projektora podłączyłbym DVD i tuner sat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakość obrazu S-VHS i Component nie różni się zbyt wiele, przynajmniej w tym projektorze, który posiadam. Natomiast warto wymagać od projektora posiadania wejścia komponent, ze względu na to, iż występująca w niektórych odtwarzaczach funkcja Progresive scan jest dostępna właśnie na wyjściach component.

Co do matrycy w projektorze, to problem wyświetlania filmów "panoramicznych" najprościej rozwiązać przez odpowiednie ustawienie sygnału video w setupie odtwarzacza. Tak, czy siak w projektorze jesteśmy ograniczeni wielkością dostępnej ściany (ekranem), odległością projektora od tejże i na koniec wielkością obrazu wyświetlaną przez projektor przy danej odległości. Dlatego nie ma znaczenia, czy wykorzystamy ekran o wymiarach 16:9, czy ten sam obraz będzie wyświetlany na ekranie o klasycznych proporcjach, gdyż ograniczać nas będzie i w jednym i w drugim przypadku dostępna szerokość każdego z tych ekranów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Maciek

Jak się ma sprawa z kształtem ekranu ,w jakiej formie występuje czy jest to kwadrat czy też prostokąt - napisz jaki masz,pytam bo jeżeli film jest nagrany w 16:9 a ekran będzie o kształcie kwadrata to będą występować pasy- może się mylę - opisz jak jest u ciebie.Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Darek2

Przyjrzyj się Orce 300 Panasonic'a.

Ma matryce LCD dokładnie w proporcjach 16/9 dla sygnału PAL,

wszystkie potrzebne wejścia (łącznie z RGB po scarcie) kontrast i ANSI coś ok. 800 oraz system wygładzania siatki z matrycy LCD (chiken wire effect).

No i importu za niecałe 8 kPLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!! czy ktoś widział w akcji projektory Philips z serii Garbo,ciekawi mnie jak się prezentują ,kusi mnie żywotność lampy (6000 H) oraz cicha praca 27 db,nie wiem tylko czy mają wejścia wizyjne component RGB jakby miały to chyba na ,któryś z nich się zdecydował,czy 1000 ansi lumenów to jak na warunki pokojowe nie za mało,dodam że oglądałbym i tak wieczorami i z zasłniętymi żaluzjami.Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do darek2.

Używając odpowiedniego ustawienia w setupie odtwarzacza, na standardowym ekranie w trybie 16:9 otrzymasz po prostu obraz jedynie na środkowej jego części, a pod spodem napisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.