Skocz do zawartości
IGNORED

PVC - relay volume control


veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Moduly sa jednak 4 cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>gasolin

PCB robiona była pod moje potrzeby i tak jak pisał Peter uniwersalną PCB na wszystkie typy rezystorów wraz ze sterownikiem proponuje Veteran – poza tym w wypadku mojego typu przekaźników i rozwiązania konstrukcyjnego PCB, inne rezystory nie wchodzą w rachubę.

 

>>Peter Daniel

Ciekawe wyświetlacze; znalazłem kiedyś takie u nas w cenie 23zł za 4 cyfry – jednak były mniejsze od tych w Marku L. Dla mnie teraz największym wyzwaniem jest VFD graficzny, który sobie właśnie zakupiłem do budowanego CD – takie uroki DIY ciągle coś lepszego się znajdzie.

 

>>saczek_XTRM

PLEDy mogę mieć zielone i w ich wypadku stosowanie filtrów nic nie daje tak jak to ma miejsce w wypadku VFD. Sterownik HD47XXX, liczba znaków 2x20 lub 2x16 co ma znaczenie przy pisaniu programów. Ogólnie do sterownika jeszcze trochę drogi mi zostało na razie wszystko robię na PCB z testowym uC.

 

>>Jq

Cena PCB jak zwykle zależna jest od ilości chętnych. Przy 12 PCB oscyluje ona w granicach 40zł/szt. Cena przekaźników + układ expandera to ok. 120zł – ceny zależne są od ilości branych elementów podałem przybliżone przy zakupie na tylko jedną drabinkę.

Rezystory SMD to już inna sprawa ja mam 1%. Osobiście uznaję wyższość rezystorów SMD nad klasycznymi – nie wiem jak dzisiaj ale parę lat temu każdy rezystor przewlekany był nacinany w celu kalibracji więc posiadał pasożytniczą indukcyjność. Elpod np. posiada w swojej ofercie dokładne rezystory SMD o wysokiej stabilności więc pomimo zastosowania SMD jest pole do ewentualnych zmian czy eksperymentów.

 

Co rozumiecie przez „komplet”?? 1szt PCB+ elementy ?? 2szt PCB do regulacji sgn symetrycznych ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ThoraxLabs>

No tak, przyznaję Ci racje z tymi SMD i też uważam że są lepsze od przewlekanych. A przy dostępności

w Elpodzie dokładnych i stabilnych rezystorów SMD też nie widzę problemu.

Pytanie zadałem chyba troche niepotrzebnie :(.

 

Na pytanie o "komplet" ja widziałbym to co napisałeś :

"...Jeśli PCB ze sterownikiem do dobrze było by dołożyć do tego pilot RC5, jakiś selektor wejść i wyświetlacz przykręcany do PCB (całość kręcona do panelu przedniego wymiary nie przekroczyły by wymiarów PLED...",

 

Komplet, czyli PCB i elementy dla wersji niesymetrycznej, lub Komplet PCB (2szt) i elementy dla wersji symetrycznej.

I moze w takim razie też wyświetlacz 2x16 PLED ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalismy rozne typy wyswietlaczy i najbardziej przypadl nam do gustu OLED typu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6832-100004704 1170302644_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>buble_corp, 17 Paź 2006, 23:22

 

no tak, ale już wiemy że będzie doskonale sie sprawowało od strony technicznej, a jak już kłaść na coś kasę to raz a dobrze a nie 100 razy potem zmieniać ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta może kompetentna osoba zorganizuje kity, a przynajmniej zakup zbiorowy. Na pewno jest wiele kolegów, którym taki układ jest bardzo potrzebny. Sprawę wyświetlacz uważam za wtórną, wspólny zakup części powinien obniżyć koszty, dla mnie jest to ważny argument. Urządzenie wybitnie uniwersalne myślę

że lepiej kupić więcej zestawów, a taniej. Procesor, można zrobić jak w kitach ATV, ja kupowałem

zaprogramowany procesor, wystarczy włożyć do podstawki.

Mam tylko jedną wątpliwość, czy taka osoba jak ja lutująca jako tako, ale tylko montaż przewlekany poradzi sobie z montażem powierzchniowym. Co do tego trzeba jeszcze dodatkowo kupić, specjalną stacje lutowniczą inne wyposażenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>A66, 18 Paź 2006, 00:02

 

>Mam tylko jedną wątpliwość, czy taka osoba jak ja lutująca jako tako, ale tylko montaż przewlekany

>poradzi sobie z montażem powierzchniowym. Co do tego trzeba jeszcze dodatkowo kupić, specjalną

>stacje lutowniczą inne wyposażenie?

 

Lutownica 30-40W z ostro zakończonym grotem + cyna z topnikiem 0,5mm + pinceta do SMD. Tyle. Znając życie będziesz potrzebował kupić 2 ostatnie rzeczy. Pincetę można najtańszą, najlepiej z "ząbkami" ułatwiającymi trzymanie elemetów SMD >> najtańsze są na Allegro. Spokojnie sobie poradzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbudowalem jeszcze RVC bo Veteran jak dotad nie doslal mi plytek. Oryginalne Placette jest zbudowane przy uzyciu Vishay S102.

 

Robilem eksperymenty z przelacznikiem obrotowym i najbardziej odpowiadaly mi nude Vishay w pozycji 'series' i Caddock MK132 w pozycji shunt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co się stało z Placette? idzie to jakos wyjątkowo niemrawo!!! Placette ciągle nieosiągalne!

 

Kurcze jakaś kompletna kicha się robi na forum , same drętwe wątki i żadnych konkretów .....Peter Ratuj! ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antoś - temat zamarł, jednak ja za jakiś czas będę testował własne rozwiązanie PVC;), gdyż planuję je zastosować w przedwzmacniaczu bateryjnym zamiast potencjometru, więc może go trochę ożywię:) Planuję by na jednej PCB była regulacja dwóch kanałów lub jednego zbalansowanego. Planuję użyć przekaźników SMD montowanych z dwóch stron płytki co pozwoli ją wykonać w miarę niewielką, jednak przede wszystkim zostać przy rezystorach przewlekanych, gdyż łatwiej dostać takowe dobrej jakości a tutaj to wydaje się być istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zwykłe miniaturowe przekaźniki sygnałowe. Ceny SMD i przewlekanych są z reguły podobne i raczej zależą od producenta, jakości, a nie technologii montażu. Ja osobiście mam na oku relpole, które nie są takie tanie ale też nie zabijają ceną (ok. 5zł) jednak jakościowo wg. mnie niezłe. Myślę, że nie będzie problemu z kupnem, a w razie czego z przewlekanych można zrobić SMD wyginając im nóżki na zewnątrz heh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki będzie zakres regulacji? Interesuje mnie również balans oraz mozliwość połączenia 2 modułów tak aby regulować 4 kanały jednoczesnie. Rozumiem że to raczej kwestia oprogramowania? Czy projektujesz też plytke sterownika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres oraz krok regulacji będzie zależał od wartości zastosowanych rezystorów. Kroków regulacji będzie teoretycznie 256 (jednak w skali liniowej, więc w skali logarytmicznej o równym kroku ilość się zmniejszy). Płytki będzie można łączyć ze sobą w moduł, w którym n płytek = 2n kanałów lub n kanałów zbalansowanych. Sterownik od strony hardwarowej właściwie mam gotowy, gdyż zamierzam wykorzystać ten z mojego projektu preampa na PGA (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), pozostaje tylko kwestia napisania dedykowanego softu, ale tym się zajmę dopiero kiedy złożę płytkę PVC. Takie sprawy jak regulacja balansu, to już tylko kwestia programu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zakończenie testów:) Planuje zrobić wzmak z 4 kanałami. Początkowo rozważałem WMStamp Veterana widzę jednak, że temat ugrzązł i może być problem z WM8816. W tej sytuacji pozostaje tańsze, gorsze rozwiązanie 2x DS1802 lub lepsze ale jednak dość kosztowne PVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niemrawo kolegom idzie rzeczywiście....

 

Pewnie za kilka dni posłucham Placette w konfrontacjii z chińszczyzną, którą użytkuję od ponad pół roku. To druga Placcete w Warszawie jaką znam. Niestety pierwsza wyjechała czasowo daleko na południowy-wschód...

 

Druga jedzie z USA...

 

Ciekawy jestem jak wypadnie tania chińszczyzna z tajemniczymi czerwonymi rezystorkami japońskimi... (OK trochę droższa od DIY...)

 

Problem będzie tylko taki że obecna Placette ma 10 kOhm a mój ma 100KOhm. U Elberoth'a nieco brumiła moja pasywka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak dla mnie projekt jest gotowy. Oprogramowanie działa (wyświetlacz VFD 2x20, enkoder HP, pilot podczerwieni, wyjście na selektor, przeliczanie dB w czasie rzeczywistym), płytki gotowe od kilku miesięcy, Peter zabiera się do testów z oryginalnymi przekaźnikami i pewnie poeksperymentuje z doborem rezystorów.

 

Mam jeszcze jedną wersję z bardziej dostępnymi przekaźnikami i zmodyfikowanym (tańszym) sterowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Ryszard_wpl

Z tego co pisałeś mi kiedyś, masz wersję z rezystorami DALE, tzn. za 145$?

Ja mam wersję 100kOhm, z japońskimi rezystorami Soshin( za 95$).

Problemem dla mnie jest wartość impedancji tej RVC, niestety za wysoka dla 20KOhm'owej impedancji wejściowej moich końcówek mocy(GC, Charlize) co powoduje wycinanie wysokich tonów. Jedynym wyjściem jest wykorzystanie RVC jako regulację głośności przed jakimś pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki NAIS jak w oryginalnym Placette, miejsce na rezystory przewlekane (w szczególności Caddock) jak i SMD, montaż dwustronny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzwonilem do Texas Instruments odnosnie naked Vishays. Cena za rezystor o tolerancji 0.1% wynosi $7.50 a za 0.01% $8.50 . Jesli dzis zloze zamowienie beda w stanie je zrealizowac przed 22 grudnia. Czy sa jacys chetni na komplet (28pcs. lub 14 pcs jesli tylko wartosci w szeregu)?

 

Zamowienie skladam za godzine.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.