Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie na przod do KD i ...


Virus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Mam taki problem chce wymienic kolumny tylko nie wiem na jakie.

Wiem tylko ze maja miec około max 100cm maja ladnie wygladac i ZAJEBISCIE grac.

 

Obecnie mam Altusy 110 (pre-historia) one tylko dudnia a nie graja tak jak tego natura pragnie :)

Mam na uwadze 2 firmy, Avance Omega 503 lub JBL LX2004.

Nie mam mozliwosci odsluchu wiec zdaje się na was...

Ktore beda sie najbardziej nadawaly do mojej elektroniki...

Kolumny beda wykorzystywane jako przod w KD, ktore obecnie skladam i do STEREO...

Ktos moze sluchal tych kolumn z Yamaha 530....

 

 

Preferencje .... chce żeby w miare wszystko było poukladane, odpowiednia przestrzen i dobrze kontrolowany bass ( wszystko co można najlepszego wycisnac z Yamahy )...

Slucham wszystkiego po trochu od „ENIGMY” do „IRON MAIDEN” a nawet klasyki ...

 

Proszę o jakies podpowiedzi...

THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o B&W 603 S3 ale nie bede mial tyle kasy....

Max co bede mial to okolo 2kzl....

Ale nawet jakbym chcial kupic z allegro to i tak mi zabraknie jakies 1kzl... :(

 

A co myslisz o JBL LX2004???

Czy beda sie nadawaly jako przod do KD i czy b.dobrze zagraja w Stereo...

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam JBL ale jak chcesz dam ci namiary na gościa ,który jest na Allegro i posiada opisane przeze mnie B@W w granicach 2700 - 2800 ja od niego kupowałem sprzęt ,jest godzien zaufania,przede wsystkim płacisz mu za sprzęt dopiero jak sprawdzisz go sobie w domu przelewając mu na konto,więc płacisz tylko ok.40 zł kurierowi.Pozdrawiam !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zakupu kolumn przymierzam się na wiosnę ,u tego gościa z kumplem kupowaliśmy dwa amplitunery oraz odtwarzacz DVD ,znajdziesz go na Allegro pod ksywą Luberman tj.gość z Zielonej Góry ,będzie tam też numer jego komórki.Pozdrawiam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienki...

Ja tez cos kupie na wiosne ale jeszcze nie wiem co....

Przymierzam sie do tych B&W ale jeszcze zobacze...

Zalezy ile kasy bedzie...

 

Ale dzienki za namiary...

 

Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało radzę ci B$W w porównaniu z Avancami wypadają lepiej brzmieniowo ,mają bardziej przyjazną ohmowość oraz zewnętrznie,różnica cenowa też nie jest duża ,ja już ten temat zadawałem ale na forum stereo

i duża liczba głosów była za B$w ,jak chcesz to przejrzyj tematy na stereo i cofnij się ok.2 tygodni wstecz.Pozdrawiam !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych "wszystkich" opini mam jakies wyobrazenie co ludzie o nich pisza...

Jak bede w stanie wydac taka gotowke to sie napewno na nie zdecyduje...:)

 

Dzienki...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam głośniki B&W 603 S3. Sprawują się u mnie O.K. Bas mają taki że jak podkręcę głos mocniej to nogawki w spodniach powiewają. Ale powinieneś najpierw ich sam posłuchać czy taki dzwięk będzie ci odpowiadał. Mam kolegę który ma DALI 6006 i sa one nieco bardziej dynakiczne i chyba szybsze od B&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Widze ze ludzie Ci proponuja B&W 603 i to sa napewno dobre glosniki. Proponuje zobacz tez koniecznie w akcji Dali 6006 i ESA (chyba Vivace).

Ja sam mam polskie (z trojmiasta) QBA Elements 3000 i jestem zadowolony a sa znacznie tansze. Teraz buduja mi w QBA elements 4000 i powinno by csuper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość shrek > Malicha

(Konto usunięte)

Witam. Moje B&W mam podłączone do YAMAHY 1300, a mój kolega DALI ma podłączone do YAMAHY 1200. Kiedyś zabrałem swój sprzęt do niego w celu porównania i poeksperymantowania. Najpierw postawiliśmy B&W na przody a DALI na tyły. Takie ustawienie okazało się porażką. DALI grały zbyt głośno (dominowały) działo się tak dlatego że mają one skuteczność 92 dec. a B&W 90 dec. Następne postawiliśmy DALI i B&W na przody i najpierw grały jedne, a potem drugie. DALI oczywiście przy tej samej głośności grały głośniej ze względu na skuteczność. Pod względem basu głośniki bardzo różnią się, a mianowicie w DALI jest on szybszy i krótszy, natomiast w B&W bardziej mięsisty i wybrzmiewa dłużej przez to jest bardziej potężny (podczas głośniejszego słuchani). W pokoju 38m kw i 3 m wysokości, dodam że był to dom drewniany. Podczas oglądania filmu "KOD DOSTEPU" początkowa scena z wybuchem B&W tak grzmotneły ża aż nogawki w spodniach powiewały i myśleliśmy że chata się wali. Sobwoofer nie był włączony!!!!

 

Testowany sprzęt:

 

DVD-YAMAHA 830

DVD-SONY 900

 

AMPLITUNER YAMAHA 1300

AMPLITUNER YAMAHA 1200

 

DALI 6006

B&W 603 S3

 

kabel cyfrowy PROFIGOLD 4000

kabel światłowodowy

 

kable głośnikowe

IXOS 604

UKRAIŃSKIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Malicha > shrek

(Konto usunięte)

Zaufam Tobie :)

Poważnie interesuje mnie które mają głębszy bas (wdł. Ciebie oczywiście) i dynamika, ja mieszkam na zadupiu i niestety nie mogę sobie posłuchać i czasami takie osoby jak ty są dla mnie jedyną szansą

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie niektórych walorów DALI i B&W. Wiem że raczej jest to nie możliwe więc ja w swoich B&W będę wymieniał wewnętrzne okablowanie. To co tam zobaczyłem przyprawiło mnie o mdłości. DALI bardziej mi odpowiadają do słuchania muzyki, a B&W do oglądania filmów. Moim zdaniem głębszy bas mają B&W ale bardziej dynamiczne i szybsze są DALI. Jednak i tak proponuję ci żebyś sam je porównał nawet jeśli wiąże się to z dalszym wyjazdem. To są twoje pieniądze a dzwięk powinien tobie się podobać a nie innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w głośnikach są bardzo cienkie i napewno nie są to kable z miedzi beztlenowej. Podobno najlepiej jest jak są to takie same kable jak glosnikowe. Ja chciałbym je wymieniś na NORDOSTY GOLDY, można je dostać za około 400 do 500 zł za 2x2,5m zakonfekcjowane. Najlepsze byłyby bez konfekcji ale dystrybutorzy takich nie sprzedają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.