Skocz do zawartości
IGNORED

Przygotowanie akustyczne pomieszczenia


parantulla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam i o drogę pytam.

Zabieram się powoli za swój pokój ponieważ... Zresztą spójrzcie na fotki i wszystko będzie jasne. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy i to co widać jest raczej wyposażeniem docelowym tego akurat pomieszczenia. Żadnych innych sprzętów w nim nie przewiduję poza jakimś jeżdżącym stolikiem, który będzie można jednym zwinnym ruchem usunąć z pola rażenia, więc o nim nie ma sensu wspominać. Od szanownych kolegów oczekuję sprawdzonych porad co, gdzie i jak zrobić, żeby zagrała muzyka. Nie chodzi mi o absurdalnie drogie "komputerowo obliczane" rozpraszacze, absorbery i inne dziwadła, tylko o w miarę przystępne cenowo rozwiązania, które już ktoś ćwiczył na własnych uszach. Wydumane teorie i kosmiczne technologie zostawmy sobie na później. Poniżej znajdują się fotki głównie gołych powierzchni, które zamierzam w jakiś sensowny sposób zagospodarować, ale... No właśnie. Mam na myśli SENSOWNE zagospodarowanie krytycznych punktów pokoju a nie zawalenie go metrowej średnicy walcami pod sufit czy innymi dziwadłami z gatunku Przerost Formy Nad Treścią czy rodem prosto z Krainy Audiovoodoo.

Pomieszczenie jest... no niestety kwadratem :( 490cm x 490cm x 260cm ze ścianą okienną za kolumnami, gołym sufitem i resztą jak widać na zdjęciach. Nie znam się na obliczeniach kątów padania fal ani które gdzie się odbijają, dokąd lecą i czym je łapać. Dlatego prosiłbym o proste wypowiedzi typu:

KUP TAKIE COŚ I PRZYKLEJ TU...

ZRÓB COŚ TAKIEGO I POWIEŚ TAM...

SKOMBINUJ TO I TO I POSTAW TU... itp.

Wzory z trzydziestoma niewiadomymi są mi do niczego nie potrzebne, bo i tak nic z nich nie zrozumiem :(

A więc kończę ten przydługi wstęp i wrzucam fotki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno:

1. narożnik przedni lewy

2. cały front

3. narożnik przedni prawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6358-100007681 1170298272_thumb.jpg

post-6358-100007682 1170298271_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno:

4. narożnik tylny lewy

5. cały tył

6. narożnik tylny prawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6358-100007678 1170298275_thumb.jpg

post-6358-100007679 1170298274_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno:

7. ściana lewa

8. ściana prawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6358-100007676 1170298277_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widocznych regałach będą stały płyty oraz inne duperele, także proszę się nie sugerować ziejącą z nich póki co pustką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o czymś takim na cały sufit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile takich paneli musiałbym mieć i gdzie na suficie są newralgiczne punkty w których miałbym to to umieścić?

Nie ukrywam, że raczej mi się nie uśmiecha umoczenie dwóch tauzenów w wyłożenie tym czymś całej powierzchni sufitu jeśli nie ma takiej konieczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>parantulla

 

szczerze mówiąc trudny masz ten pokój... Pierwsze cio się rzuca na oczy to drzwi balkonowe, które przeszkadzają w ustawieniu zestawu. Dwa to ten diabelski kwadrat.

 

Przede wszystkim podłoga ładna (PS co to za parkiet?) ale nie zapominaj o grubym dywanie i zasłonach. Piszesz że chciałbyś mieć mało w pokoju, poza stolikiem który można gdzieś szybko machnąć... a ja bym poszedł w drugą stronę i zagracił trochę ściany bo póki co są gołe a te niewielkie reagaliki poza miejscem na CD wiele w akustykę pomieszczenia nie wniosą..

 

narożnik tylny lewy ... co tam jest? turbo BR? przewiew do przedpokoju?

 

Poza obrazami które można powiesić na ścianach spróbuj coś powstawiać w narożnikach pokoju, nie wiem jeśli nie chcesz kupować w ślepo zrób test - np postaw zwinięty w rulon dywan w narożnikach i sam oceń co to dało.

 

Na prawdę trudno powiedzieć co i gdzie postawić w pokoju bez eksperymentów, nawet najtańszymi, domowymi sposobami. W każdym razie zagrać trochę ściany mimo wszystko, na pewno na tym etapie będzie dużo lepiej..

 

Pozdrawiam i przyjemnej zabawy z ustrojami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyklejenie czymś takim całego sufitu to już przesada, natomiast jeśli masz ochotę i możliwość (widzę że już po remoncie) to obniżyłbym sufit na 1/3-1/4 jego szerokości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te maty co dałeś linka bardziej nadadzą się na boczne ściany jako rozpraszacze i pochłaniacze pierwszych odbić pewnie znasz tę stronę ale co tam wkleję linka tu można poczytać co i jak i gdzie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sam skorzystałem z takich mat na sciane mam ich 4 ( wymiary 50 cm na 100 cm) zawieszone w miejschach odbić i poprawiła się bardzo czytelność dzwieku także warto zreszta pokój to połowa sukcesu żeby dobrze grało .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i koniecznie dywan gruby na podłoge bo teraz w tak pustym pomieszczeniu to masz niezły pogłos i pewnie kiepściusieńką średnicę i bas pewnie słabo czytelny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kolumnami chyba nie będziesz miał problemów z basem. Tak więc pozostaje tylko sprawa pogłosu.

Jeśli zapełnisz te regały płytami to będziesz miał problem pierwszych odbić od bocznych ścian z głowy.

Dasz tam dywan + jakieś miękkie meble i może być OK.

Te gąbki są skuteczne na pogłos (jeśli to Eurofoam). Ale daj je raczej za plecy, tak żebyś nie musiał na nie patrzeć :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saczek_XTRM, 15 Sie 2006, 21:31

 

>Przede wszystkim podłoga ładna (PS co to za parkiet?) ale nie zapominaj o grubym dywanie i

>zasłonach.

 

Podłoga to panele zwyczajne, nie parkiet. Dywan... właśnie szkoda mi tej podłogi przykrywać, bo na żywo jest trzy razy ładniejsza niż na foto, a poza tym optycznie powiększa pokój (a laski na to lecą he he). Ale wiem, że bez dywanu sie nie obejdzie i myślę o czymś nie za dużym tak żeby zakryć powierzchnię pomiędzy obiema kolumnami i między tv a kanapą. Taki dywan 200 x 300 już namierzyłem i myślę, że styknie w sam raz. Na próby rozkładałem juz kołdry na ziemi, ale przyznam, że nic to nie dało. Po prostu myślę, że w takim syfie pojedyncze eksperymanty niczego konkretnego nie wykażą dlatego przed wydawaniem kasy w ciemno chcę jakoś zaplanować kolejność działań i najpierw skupić się na rzeczach najważniejszych. Jedno jest pewne, że nie wstawię żadnych dodatkowych gratów. Wiem że coś na ścianach musi być, ale żadne szafki, półki itp. nie wchodzą w grę.

 

>niewielkie reagaliki poza miejscem na CD wiele w akustykę pomieszczenia nie wniosą..

 

Niestety przekonałem się o tym dopiero po ich kupieniu i skręceniu ha ha! Ale jak już są to niech sobie będą.

 

>narożnik tylny lewy ... co tam jest? turbo BR? przewiew do przedpokoju?

 

Tak, to jest przelot na resztę mieszkania. Kilka lat temu przy poprzednim remoncie wykułem tą dziurę, bo tam mi pasowało wejście. Teraz po zerwaniu paneli ze ścian pokazały się dwie dziury, więc z jedną coś trzeba było zrobić, ale TO nie GRA jeśli o to chodzi. W ogóle w rogach nic się nie dzieje niepokojącego co mnie bardzo dziwi, bo z każdymi kolumnami jakie dotychczas miałem były przeboje z podbiciem w narożnikach a teraz jest spokój. Nie zgłębiałem tego fenomenu, tylko cieszę się że tak jest, bo zawsze to jeden kłopot z głowy. Jeśli chodzi o bas to nie ma żadnych ekscesów poza jednym, że jest go nieco za mało, ale myślę, że po uspokojeniu pogłosu wszystko pięknie mi się wyrówna. Taka nadzieja co jest matką wiadomo kogo he he.

 

>spróbuj coś powstawiać w narożnikach pokoju, nie wiem

>jeśli nie chcesz kupować w ślepo zrób test - np postaw zwinięty w rulon dywan w narożnikach i sam

>oceń co to dało.

 

No właśnie nic to nie da, bo narożniki są neutralne basowo. Nawet kiedy w nich staję i rozkręcam sprzęt do nieprzyzwoitych poziomów głośności nic przykrego się nie dzieje. Bierze się to chyba stąd, że te kolumienki po prostu nie generują tego zakresu w takich ilościach, żeby był on dokuczliwy mimo że przecież są wentylowane do tyłu. Ale do najbliższej powierzchni odbijającej mają metr, więc narożnik wypada jeszcze dalej i jest całkowicie nieszkodliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacm, 15 Sie 2006, 22:03

 

>na okno daj grube zasłony i będzie git :)

 

Kolejny problem. Właśnie bronię się nogami i rękami przed zasłonami i innymi szmatami. Po pierwsze ja dużo palę i ciągle będzie mi capic petami z firan i zasłon. Po drugie to również optycznie zmniejsza pomieszczenie a tego chciałbym uniknąć. Pokój teraz wygląda na ponad 30 mkw. a "normalnie" umeblowany zamienia sie optycznie w 15 metrową klitkę. Same okna myślę zasłonić jakimiś roletami z materiału czy czymś takim, ale zostaną mi łyse ściany pomiędzy oknami. Moge tam wrzucic te pianki, ale wolałbym jakies ładne obrazki, tylko z kolei te obrazki to by były plakaty filmowe w... antyramach. Wiem, że marudzę jak najęty, ale chciałbym utrzymać stylistykę minimalizmu w wyposażeniu wnętrza a jednocześnie słuchać z przyjemnością muzyki. Czy tak to mają tylko w Erze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję jakos uporządkować dyskusję i na początek skupmy się na suficie. 25 metrów gołej powierzchni i co z tym zrobić, żeby nie przesadzać a było dobrze? Na których fragmentach sufitu się skupić? A przy okazji to są jakieś standardowe kąty do przewidzenia tych "pierwszych odbić" czy mam latać z drabiną i sobie ich poszukiwać tydzień? Jak Wy to robicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no jakos tak będzie albo rybka albo pipka ;)

są dwie szkoły albo ściana za kolumnami wytłumiona a druga żywa ( pusta ) albo odwrotnie więc ostatecznie możesz wytłumić ścianę za soba a okna żeczywiście możesz zostawić w spokoju ( kto wie moze u ciebie jak urat będzie tak lepiej , a dywan ten co upatrzyłes powinien styknąc to wcale nie musi być dywan na całej podłodze wystarczy tak jak pisałeś między tapczanem a kolumnami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>parantulla

 

jeśli chcesz zostać przy stylistyce to pozostań ot i tyle. Ze ścianą między oknami można sobie poradzić ustrojstwami jak w pokoju Elbroth'a w "najpiękniejsze pokoje odsłuchowe" w zakładce stereo tylko czy tam się coś naprawdę dzieje? Twój główny problem jak narazie to gołe ściany. Po prostu zrób coś z tym, wg swojego gustu. Ta dziura chyba jednak trochę pomaga w akustyce (o dziwo...).

 

Tak jak ktoś już wcześniej dobrze szepnął, możesz tę gąbkę z Allegro zamocować za fotelem, na pewno akustyka się poprawi..

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze odbicia znajdziesz tak : nierzesz lustro i przykładasz je do bocznej ściany w takim miejscu że siedząc na kanapie w miejscu odsłuchu zobaczysz w tym lustrze kolumnę i tam gdzie stac wtedy będzie lustro to jest miejsce pierwszego odbicia . Howk .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 15 Sie 2006, 22:36

 

>Może spróbuję jakos uporządkować dyskusję i na początek skupmy się na suficie. 25 metrów gołej

>powierzchni i co z tym zrobić, żeby nie przesadzać a było dobrze? Na których fragmentach sufitu się

>skupić? A przy okazji to są jakieś standardowe kąty do przewidzenia tych "pierwszych odbić" czy mam

>latać z drabiną i sobie ich poszukiwać tydzień? Jak Wy to robicie?

 

 

no ja bym obniżył sufit, tak jak wcześniej pisałem na 1/3-1/4 jego szerokości, ale to się wiąże znowu z remontem. Jeśli uprzeć się na panalech to myślę że tak ze 2 wystarczą, ale gdzie...? szukaj..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu odbija się od ściany dzwięk co powoduje że oprucz tego że słyszysz bezposrednio z kolumnu to jeszcze dociera do ciebie dzwięk odbity od ściany ( szczególnie tony wysokie ) co wpływa kiepsko na jakośc dzwięku warto zatem w tym miejscu dać rozpraszacze poza tymi brzytkimi matami mozesz wykorzystać własnie szafki z płytmi albo jakiś kwiat z dużą iloścja liści jak palisz to nawet przyda ci sie odrobine tlenu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 15 Sie 2006, 22:05

 

>Jeśli zapełnisz te regały płytami to będziesz miał problem pierwszych odbić od bocznych ścian z

>głowy.

 

Tak też sobie pomyslałem i dlatego wybrałem właśnie cos takiego. Jest lepiej niż było w całkiem pustym pokoju to prawda, ale jak już wspomniałem tam gdzieś wcześniej, pojedyncze zmiany nie wnoszą żadnych fajerwerków i praktycznie musiałbym wykonać kilka ruchów od razu, żeby coś z tego było. Dlatego chodzi mi o takie rady i posunięcia, które dadzą mi jakiś punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, bo póki co to odprawiam takie zawracanie rzeki kijem. Dywan zaraz kupię jak sie k**wa w końcu dostanę do pieprzonego inteligo zanim rozwalę kopniakiem ten zasrany komputer...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacm, 15 Sie 2006, 22:41

 

>pierwsze odbicia znajdziesz tak : nierzesz lustro i przykładasz je do bocznej ściany w takim

>miejscu że siedząc na kanapie w miejscu odsłuchu zobaczysz w tym lustrze kolumnę i tam gdzie stac

>wtedy będzie lustro to jest miejsce pierwszego odbicia . Howk .

 

No proszę jak to człek gupi się ciągle czegoś nowego uczy. Lustro... że też na to nie wpadłem cholera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jacm, 15 Sie 2006, 22:41

 

Dobrze kombinuję, że z sufitem będzie podobnie? Czy to już iście na łatwiznę ze strony mej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saczek_XTRM, 15 Sie 2006, 22:42

 

>Jeśli uprzeć się na panalech to myślę że tak ze 2 wystarczą, ale gdzie...?

>szukaj..

 

Jak mam przeżywać znowu ten koszmar, to ja wolę się przywiązać do tego sufitu na linie i sobie poszukać tych odbić. To był ostatni remont w moim życiu. Skończyłem na sylwestra a do dzisiaj sram pyłem po szlifowaniu gładzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>parantulla, 15 Sie 2006, 23:05

 

hehe, Ty mi nie mów co to znaczy remont :P Ja swój zacząłem 2 tygodnie temu (oczywiście od razu z problemami) a zapowiada się na to że skończę za jakieś 7-9misięcy LOL i też będę się bujał z akustyką, tylko że ja to wolę zrobić już w fazie remontu ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sufit to gdzieś widziałem jakies dyfuzory ludzie wieszają coś w rodzaju takich kwadratowych sopli o różnych długościach ale kupic to będzie trudno predzej jakaś złota rączka może coś takiego zrobić . chociac jak kupisz tę gobkę to mozesz ją powiesic na podobnej zasadzie ( z tym lustrem ) moze nawet lekko ja w łuk wyginając i usłyszysz czy warto to zostawic na suficie czy nie a jesli zostawic to moze ci się uda jakieś białe znależć chociaż a nie takie siwe . Z wytłumieniem tez nie można przesadzić zbyt wytłumiony pokój tez nie zagra dobrze . Tak jak wspomniałem część ścian może być żywa , u mnie jest goły sufit i tylna sciana ( jak reszta masz w o mnie ) jak wieszałem maty u mnie to jak powiesiłem na tylnej sciane to dzwięk się pogorszył więc zostawiłem tylną scianę gołą a sufitem już sobie dałem spokuj całkiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolety w oknach to kiepski pomysł, zwłaszcza jeśli lubisz głośno słuchać, skup się na: 1.dywan, 2. pierwsze odbicie na bocznyh scianach, 3. ściana za plecami Ja osobiście wyklejam ściany wykładzina dywanową, ale to jes pracochłonne i nie tanie, ale mam mały pokój i likwiduję wszystkie odbicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek to daj na tylną ścianę maty tłumiące ( jak nie chcesz zasłon na okno ) , na boki rozpraszacze ( maty albo kwiaty i pułki z CD ) i dywan na podłoge i będzie sporo lepiej . To podstawa zniwelujesz pogłos i pierwsze obicia , a potem możesz sie bawić z resztą ustrojstwa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o estetyke to ja bym powiedzial, ze lepiej przestawic sprzet spod okna na lewa lub prawa sciane a na druga sciane dac kanape (zamiast zastawiac nia wejscie do pokoju). Zupelnie sie zgadzam z opinia niejakiego Jazz'a wyrazana w watku o ustrojach, ze zastawianie okien w kraju, gdzie przez pol roku slonce jest schowane za chmurami jest barbarzynstwem!

 

Jak tak zrobisz to za kolumnami mozesz ustawic te polki zastawione roznymi gadzetami - i juz masz bardzo dobre wytlumienie. W okna jakies bambusowe rolety i po przeciwnej stronie, na scianie tez jakies ustrojstwo, zeby nie bylo odbic. Nie wiem co z sufitem (sam na nim nic nie mam), ale to juz mozesz zostawic jako drugi etap ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.