Skocz do zawartości
IGNORED

FONICA GS 464 - JAKA WKŁADKA?


maciolcore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam gramofon FONICA GS 464. Chciałbym zakupić nową wkładkę ale niewiem jaka będzie tam pasować, jaka będzie najlepsza i gdzie tanio ją kupić. Dodam, że mogła by byc niedroga.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27749-fonica-gs-464-jaka-wk%C5%82adka/
Udostępnij na innych stronach

Gramofon nie najwyśzej klasy -a nawet klasy nizszej więc nie ma sensu ładować się w drogie "oprzyrządowanie"Każda inna wkladka zagra lepiej niż fabryczna MF-ka .A pewnie taka w tej chwili tam siedzi. Wkładka to jedna sprawa , bo te mozna kupic z drugiej ręki za niewielkie pieniądze. Zostaje problem wymiany igły. Chyba że kupujesz nową kompletną wkładke , ale wtedy jest ona drozsza od samego grammofonu.

Przy doborze wkladki mozna kierować się rodzajem słuchanej muzyki.Każda firma ma specyficzny charakter brzmienia swoich wkładek.

Niestety z racji ramienia w 464 nie moge zaproponowac odsluchów porównawczych w W-wie . Zamiana przez przykręcanie a nie wymiane główki komplikuje operację;-(.

Poszukaj takiej , o wyższym sygnale użytkowym >4,5mV.Mam na zbyciu AT 71 z nową igła (max 3 odtworzenia LP.)

Witam

 

Posiadam taki gramofon jak Ty i tez był czas ze wymieniałem w nim wkładkę z MF104 na Ortofona 510 MKII. Zgadzam się z przedmówca co do klasy sprzetu. Można w nim wykonać sporo modernizacji polepszających jego brzmienie i działanie ale to jest dobre dla kogoś kto lubi majsterkować a nie posiada funduszy na lepszy sprzet. Puki co używam tego gramofonu bo drugi jest w trakcie restaurowania:).Po zakupie wkładki cenowo około 99zl na allegro miałem problemu z wyrównoważeniem ramienia. Wkładka była za lekka. Na wstępie moich zmagań udało mi się ją wyrównowzyć za pomocą nieco dłuższych śrub mocujących i stosowania podwójnych nakretek. W konsekwencji tego udało mi się to ale nie miało to wyglądu specjalnego ;).Ale chodzi raczej o efekt :) Po pierwszym problemie pojawił się drugi ..VTA. Wkaldka grała super ale wciąż nie podobało mi się znaczne pochylenie niedopuczalne jak dla mnie. Postanowiłem podnieść cale ramie w góre. Użyłem do tego celu bakelitu wyciętego w odpowiednim kształcie i podłożenie go pod całe ramie. Podniosłem ramie o około 5mm i wtedy dopiero wkładka miała odpowiednie ustawienie i zaczęła GRAĆ! .Powiem tak wkładkę zawsze możesz kupić i będziesz miał do nowego gramofonu. Ja w swoim zastosowałem jeszcze zewnętrzne wyprowadzenie masy. Zmiana prostownika jednno połówkowego na mostek Gretza. Ważnym elementem jaki wykonałem to ciężarek na headshell aby zrezygnować z tych wcześniej opisywanych szpetnych śrub i podwójnych nakrętek. Dociołem odpowiedni kawałek mosiądzu i wykonałem w nim otworki pomalowałem na czarno i położyłem go na górze headshell i przykręciłem wkładke. I wtedy miąłem większy zakres regulacji bo waga poszła znacznie do tylu. A ropo jeszcze wagi to niepodobna misie jej wykonanie a dok łanie sposób w jaki jeździ po wsporniku ma luzy przesuwa się bezwładnie co w konsekwencji jest raczej niewskazane. Tak jak mowie sprzęt nie najwyższych lotów ale poprawić cos zawsze można i to cieszy.

> NRF

 

hehe poczynilem identyczne modyfikacje w swoim gs-464. Z tym wyważeniem wkładki to fakt, bez dociążenia koncówki ramienia nic sie nie ruszy!

 

>maciolkore

tak jak inni napisali, na początek fajny gramofon, można sie troche pobawić ale jest taki moment że już nic wicej z niego nie wyciśniesz. w swoim gs-464 oprócz tego co napisał NRF wywaliłem jeszcze trafo poza gramofon. Grało to u mnie z wkładką ortofona OM-?? koszt ok 100pln(w porównaiu do Mf-ek przepaść). Jeśli mialbym być szczery to na allegro w cenie 200-300 pln można kupić ciekawy gramofon który na starcie zaoferuje wiecej niz ta fonica po wszystkich modyfikacjach.

Pozdrawiam

L.P.

Panowie.

Fonica do tych gramofonów 46x produkowała , bodajże 3 typy ciężarków przeciwag. W zależonści od jej ciężaru wkładki mozna było dobrać nacisk.Wszyskie mialy fi wew 7mm na patyk.rzoznily sie przesunieciem srodka ciężkosci walca moletowanego i jego grubości.Na al..ro jeden z gości wystawia te p-wagi.

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś, po wymianie wkładki na AT3600, tymczasowo dociążyłem ramię, podklejając pod plastykową szyjkę końcówki ramienia ciężarek z kawałka drutu fi 5mm, i tak już zostało. Obciążnik jest niewidoczny, a przeciwwaga pracuje w środkowym położeniu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.