Skocz do zawartości
IGNORED

Wzm. lampowe-najlepsze kostrukcje...


emesze2

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie nie ma sprzeczności pomiędzy wsłuchiwaniem się w wykonania Backhausa, Curzona, Szerynga itd. a z drugiej w wsłuchiwanie się w różne brzmienia sprzętów. Mnie fascynuje złożoność rzeczywistości i odnajdywanie smaków, które są czasami ukryte w zaskakujących miejscach. Piękne jest brzmienie prawdziwego fortepianu, ale również może być piękne brzmienie fortepianu przez dobrze skonfigurowany system audiofilski, który też jest instrumentem. Psychozy rodzą się tam gdzie jest nuda, rutyna i jak na razie mi to nie grozi. Dokąd goni się króliczka jest po co żyć i takie mam podejście w każdej dziedzinie życia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten króliczek nie istnieje, a jeżeli tak, to pod miękkim futerkiem kryje się gruby i spocony księgowy z firmy produkującej sprzęt audio (ups... audiofilski), "który jeszcze bardziej wybiela i w jeszcze niższej temperaturze..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeee no chyba nie jesteś kolejnym specjalistą od układów? Ludzie muszą zarabiać i jeśli robią to w dobrym stylu to dlaczego szukać tam drugiego dna? Zawsze jednak uważałem że najlepsze produkty wychodzą z małych manufaktur - tak jak nie interesują mnie samochody skierowane do masowego odbiorcy tak i urżadenia do grania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o Ming da byla mowa w tym watku (nie zebym robił reklamę) ale mozna to spokojnie nabyc w Polsce

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malych manufaktur, to OK.

Co do reszty, to w większości nadymanie się i marketing. Zawsze znajdą się tacy, co im "spizen klasse" za 10 000 euro zdecydowanie lepiej brzmi. Psychologia.

Wiem coś o tym, osobiście poniosłem porażkę, bo chciałem być cwany i "bliżej klienta" i wypuściłem świetny produkt, który z załozenia miał być tańszy niż zagraniczny (nie audio).

Tylko nie pisz, że widocznie nie był świetny, już to przerabiałem...

To jest m.in. jeden z powodów, dla których np. konstruktor wzmacniaczy Pocahontas będzie wiecznym, w większości niedocenianym rzemieślnikiem, choćby nie wiem jak dobry sprzęt konstruował. Sprzedaje swoje wzmacniacze po 4 tys, w sytuacji, gdy części do przyzwoitego lampowca to ok. 1500-2500zł. Jakiś zysk?

Żart, nie zysk. Ale to fascynat, rzadki przypadek. Respect!

A to i tak lampa, która relatywnie musi byc droga.

To tak apropos pobocznego wątku.

Generalnie, gdyby w zjawisku audio nie było psychozy, to wszyscy pisalibyśmy w dziale "muzyka" na tym forum, a nie ubijali pianę w dziale "stereo".

Rozumiem to doskonale, prawdziwy facet to stworzenie, które ma ciągoty techniczne i chwała nam faceci za to!

Jednak lekko kabaretowa wersja faceta, to gadżeciaż, a to już blisko tego, co widać na tym forum.

Kiedy ostatni raz i czy w ogóle przesłuchałeś jakiś fajny kawałek muzyki nie patrząc na "swoje ustroje" i nie dokonując "chwilowych pomiarów i ocen psychoakustycznych"? (Przepraszam za wyrażenie).

Jednocześnie zastrzegam, że nie atakuję Cię tym pytaniem, zadaję je niejako wszem i wobec...

Ja z tym skończyłem, gdy zorientowałem się, że chyba nie będę mógł spokojnie słuchać muzyki, jak nie rozkręcę kolumn, nie obejrzę kabli i zwrotnic w środku i nie dokonam jakichś "psychopoprawek"... Paranoja!

Ładnie napisałeś, że ustroje audio to jak instrument, mniej lub bardziej doskonały.

To prawda.

Ale jeżeli ujmować to w kategorii ustrojów jako kompletnych systemów audio.

Źródło, wzmocnienie, reprodukcja, akustyka.

Cztery niepowtarzalne składowe, tworzące lub nie harmonię, będące wspomnianym "instrumentem"...

Reasumując, uważam, że tajemnica odpowiadającego nam brzmienia tkwi w prawidłowym zestawieniu poszczególnych elementów pod kątem sumy ich charakterystyk W KONKRETNYM ŚRODOWISKU AKUSTYCZNYM.

I to bez względu na cenę! Elementy po 1kzł zręcznie zestawione w odpowiednio akustycznie przygotowanym pokoju potrafia zabrzmiec pięknie!

Był taki ciekawy wątek na tym forum - "wasze ustroje", coś tak...

Większość pokoi w których prezentowane były na zdjęciach te zestawy, w mojej opinii, były koszmarne pod względem akustycznym. Jaki "instrument" tam zagra?

Jakiś mebel, w sumie gołe ściany, może kawałek dywanu na środku wielkiej posadzki...

Pogłosy, dudniący, powłóczysty bas, brak harmonii itd, itp. No tak, trzeba zainwestować ze dwa, trzy tysiące więcej np. we wzmacniacz...a później w kolumny... źródło?...kable?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiadam. Oceny psychoanalityczne to ja dokonywałem od kiedy pamiętam na koncertach - chociaż kiedyś byłem "mniej świadomy". Denerwowało mnie, że instrument buczy a nie gra, albo że perkusja brzmi jak garnek. Gdyby większość muzyków miała świadomość audiofilską to nie byłoby tyle skopanych koncertów. Miles Davis miał chopla na punkcie akustyki nagrań, ustawienia mikrofonów itd. i to jest jeden z powodów - oprócz muzycznych - że wciąż go słuchamy. Jego nagrania są po prostu wzorcowe i o to samo podejrzewam Martę Argherich - nie spotkałem złego jej nagrania. Oczywiście że równolegle z odsłuchem - czy to mojego sprzętu czy koncertu - dokonuję oceny jak to brzmi. Dla mnie po prostu nie da się oddzielić tych dwóch sfer i albo się delektuję całością brzmieniowo- muzyczną albo nie. Ile razy jednak słyszałem dobrych muzyków to jednocześnie widziałem starania o to aby to brzmiało - bo to też jest muzyka!

Całkowicie się zgadzam z Twoim podkreśleniem roli odpowiedniego zestawienia w otoczeniu akustycznym. To dla mnie szalenie ważny element. Jednak są pomieszczenia, które mają żywą akustykę i takie, które skopią nawet najlepszy zestaw. W pomieszczeniach można wiele poprawić ale czasami trzeba by było zburzyć ściany i wszystko wybudować od nowa. Niestety tak jak zwykłe skrzypce nie zagrają jak Stradivarius tak tani sprzet nie zagra jak drogi - oczywiście dobrze grajacy, cokolwiek to znaczy. Mam w domu pianino, które ma sto lat i brzmi jak dobry fortepian. Co byś nie zrobił z marnym pianinem - ono nie zagra dobrze. Tak też jest ze sprzętem audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli szanowi forumowicze pisza o najlepszych lampach to prosze zapoznajcie sie z oferta: VAIC, VAC, Abraxas,Audio Note (made in japan only), Kondo, Shindo, Audio Lot. Abraxas na 300 b full of music i Audio Lot na 300b i kt88 -na stanie. VAC tylko przetwornik narazie. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fomalhaut.>absolutnie ,ale to absolutnie się ....................................................zgadzam.Pisałem zresztą tak samo juz parę razy ,ale nie w tym rzecz żeby pisać.Spróbuj poczytać( pomińmy milczeniem te miliony godzi odsłuchów) dowolną dyskusję na dowolny forumowy temat dotyczący brzmienia.Jeśli byś chciał z tego wyciągnąć wnioski, to takie, że te wszystkie "maszyny" tak grają jak ludzie piszą a nie tak grają jak grają.Dowolne urządzenie na tak ,będzie miało taką sama ilość opinii na nie -zabawne co?.No chyba żę reszta nie ma dostępu, więć uznaje opinie uznanych autorytetów i o to w tym chodzi. Natomiast bardzo miło mi się czyta,bardzo dobrze sie bawię i cieszę się żę nie muszę tego wszystkiego słuchać , odwracając kabelki ,przykrywać kocem , pruć instalacje itd hahaha.Bo żeby coś porównać musi być spełnione cały (CAŁY) szereg warunków a jeśli nie jest spełniony,to możemy co najwyżęj porównać wpływ dywanów z wełny i bawełny.Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robtango,

a co możesz powiedzieć o Omak Ambasador ? słyszał to kto ?, ile to może kosztować o Omakach rzeczywiście słyszy się dobrze, link poniżej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu nie słuchałem ,ale bardzo mi przypomina jeden z wcześniejszych urządzeń bodajże model "One" już nieprodukowany ,z tą rożnicą, a tam były 6L6 lub EL509 a tu są lampy EL84 .Ambasador będzie dokładniejszy,tak mi się wydaje ?Cena ok 1000$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza konstrukcja jaką spotkałem to Monobloki Pana Macka na GM70.

W zasadzie to system marduka u którego po raz pierwszy

je usłyszałem jest dla mnie bliski referencji,

choć "bez kropki nad i" w postaci lampowego pre.

Wszelkie klocki sklepowe słuchane przeze mnie w ostatnim czasie

grały kilka klas niżej w porównaniu do systemu marduka

choć cenowo mniej lub bardziej go przewyższały.

MPM w zestawieniu z kolumnami mahlera

zadają kłam wszelkim stereotypom dotyczącym lampy

- powietrze, rozmach, neutralność, barwa, emocje,

spektakularne prowadzenie basu o jakim może

pomarzyć cała dolina krzemowa;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Matthew

ten wpis popelnilem pare miesiecy temu, i nadal nie zmieniam zdania:) choc

musze powiedziec, ze podobal mi sie dzwiek RCM Bonasusa i ANote na AS-ie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdb lampą jest AV8 PP Macieja Prviego, który ma również monobloki na GM70 na trafch Tribute itp sądząc po dźwięku tej integry którą miałem jeśli strojenie jest podobne to dodać jeszcze moc GM70 i ...ale na szczęście tych monobloków nie słyszałem,

mogłoby to być innego rodzaju doznanie jak z MPMami, które oczywiście chwalić konstruktora który projektował grają bez super komponentów świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac te opisy kusi mnie aby zrobic wzorzec wzmacniacza lampowego. Co wy na to? Jesli juz to bym robil p-p bo se maja mala moc a i brzmienie gorsze. Pojade zaraz do pracowni i przjrze sie jak tam stoja lampy trafa i obudowa? A koledzy co sadza na ten temat? robic ten wzorzec czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz

>Jesli juz to bym

>robil p-p bo se maja mala moc a i brzmienie gorsze. Pojade zaraz do pracowni i przjrze sie jak tam

>stoja lampy trafa i obudowa? A koledzy co sadza na ten temat? robic ten wzorzec czy nie?

 

to sie usmialem:))) wiecej pokory i osluchania przydaloby sie Panu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem u Twonka wiele razy MPM i jak na razie to mój faworyt na końcówkę ;) no i napisałem do Parvi'ego ale nie odpisał mi jeszcze, coś mnie mówi żeby zająć się tą GM70 z jego strony internetowej, schemat już znam na pamięć ;)

Przerażają mnie koszta tylko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthew dżizas nawet nie wiesz o jakich kosztach rozmawiasz;-) a sprowadzenie traf Tribute to niezłe czekanie jeśli wogóle ściągniesz.

Tak Maciek schematy udostepnił na stronce jak i ich ewolucje i kilka odmian, więc każdy kto chce może działać...co do maili do Maćka, to mysle, że odpowie, ale z tego co wiem jest teraz raczej zajety bardziej prozą życia codziennego.

Szczerze niech żałują Ci którzy nie zdobyli się na zakup tej integry którą miałem, kolega z pomorza nie licząc mocy wzmacniacza, może zapomnieć o czymkolwiek za kilka razy więcej żeby miało taką klasę dźwięku

Pozdrawiam Cie Maćku z tego miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie takich monobloków to naprawdę bardzo dużo pracy i zachodu. Pan Maciej martwi się, że jak sprzeda ostatnią parę to czeka go mozolna praca i bieganina związana z kompletowaniem części do następnych, zwłaszcza, że sam też musi mieć na czym słuchać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety nie udało się wymienić korespondencji z Tribute. Zero odzewu.

Za to M. Parvi zawsze odpisywał jak go nękałem podczas budowy wzmaka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meczylem sie z i/v na lampach do daca ale foto zrobilem. To jest zestaw traf do tego wzorcowego wzm. Jak widac na dole sa trafa do stopnia wyjsciowego. wyzej trafo ukladu wstepnego wzmocnienia odwracania fazy i inne dodatkowe napiecia a takze 3x3A do zarzenia lamp. na szczycie umiescilem trafa wyjsciowe. Specjalna blacha i niespecjalne uzwojenie ale jak widac dzielone 4x225zm piewrowne a wtorne to 90zw dosc cienkie bo tylko 0.9mm. Bylem troche ogranizcony wiekoscia okna w ei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>senicz

gratulacje! przeprosiłeś się z aparatem :-)

mam nadzieję, że teraz to już pójdzie z fotkami (ale coś ci matryca szumi trochę, no dobra nie czepiam się to nie galeria foto, hihi)

pozdrawiam Cię

pawcio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak specjalnie renderowalem na artystyczne foto! nie umiem sie tym poslugiwac wszystko na automacie. A jak trafa? moga byc? chyba wzorzec bedzie dobry, co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.