Skocz do zawartości
IGNORED

Wzm. lampowe-najlepsze kostrukcje...


emesze2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na dworze ciemno i zimno to przychodzi mi do głowy pomysł, aby troche ocieplić klimat w domu wzmacniaczem lampowym...

Jakie konstrukcje, na jakich lampach, uważacie za najlepsze i dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdecydowanie oparte na lampach 300B single-ended. Konstrukcje tego typu tworzą bezkonkurencyjną średnicę i górę i obalają mit o ocieplonym i przymulonym dzwięku. Dzwięk jest dynamiczny, detaliczny a jednocześnie pełen przestrzeni i oddechu. Wszystko oczywiście zależy od nagranego materiału, ale przy dobrych realizacjach mamy szansę posłuchania nie tylko instrumentów ale również akustycznego otoczenia, który towarzyszył nagraniu. To tak jakby słuchać żywych instrumentów w dobrym akustycznie pomieszczeniu - słychać wówczas wydzwięk i bogatą kolorystykę tonalną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofil123

Tak, tak....to spróbuj słuchać Slayer'a na 300B, albo lepiej na 2A3..........Tym samym nie zgodze się z Twoim uogólnieniem, wszystko zalezy od repertuaru dominującego w płytotece i reszty systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofil123

Zmierzam tylko do tego, że w tej dziedzinie generalizowanie nie jest na miejscu.......Choc w pewnym sensie zgodzę się co do 300B.....sam mam ochotę na dobrą aplikację takowej....najlepiej w monoblokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek,

 

zestawy uniwersalne to żadne zestawy. Ja się wypowiadam z punktu widzenia audiofilskiego - a tu informacje w skali mikro i makro powinny stanowic priorytet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem b. zadowolony ze swojego SET na 845 - Art Audio Carissa Sig.

Świetny timing, bas +realizm i przestrzeń, brak zmęczenia po długim odsłuchu, przywoita moc (16 lampowych watów -wystarczająca do bardzo głośnego grania z kolumnami 94 dB/W lub wyżej).

Reasumując, 80% zalet najlepszych SET-ów + raczej niespotykany bas i brak stereotypowych wad lampowców.

 

Nie generalizuję jednak, że każdy 845 jest świetny - słuchałem jeszcze Unison Research (b. dobry) i ASL Leyla (średni). Natomiast najbardziej magiczną średnicę słyszałem z 2A3 (ASL Orchid i Sun Audio) - niestety 3.5 W to ciut za mało. Co do 300B mam ograniczone doświadczenia - jeden Cayin/Spark (kiepski, pewnie był niewygrzany) i krótkie odsłuchy na Audio Szołach - bez rewelacji.

 

Szanuję konstrukcje push-pull (żyłem z taką przez 2 lata) - ale co SET to SET...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emesze2

AeSeL bierz na cel!

Ja mam AQ1001DT i cenię go min właśnie za uniwersalność. To rzecz jasna nie jest skończony mistrz świata, ale best buy na pewno. Potrafi grać muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich Usherów to chyba cos w push pull raczej musi byc (na 6550,Kt88,el34) ale jak Ci się uda to spróbuj podlączyć SET na 300B.A nóż widelec:)))

 

Miłego testowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polecam integre ANCIENT AUDIO na 300 b gra bosko.Słuchałem jej godzinami i podobała mi się na poczatku jak i na koncu odsłuchu, co wcale nie jest takie oczywiste.Niestety nie jest moja.Szkoda!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to napisałem na początku dyskusji. 300B jest boska, ale na dynamicznej ciężkiej muzyce nie daje rady, wtedy konfig PP lepiej się spisuje. Ja słucham dużo rocka dlatego wolę PP, choc nie ukrywam, ze gdyba w mojej płytotece przeważał jazz ( małe składy ) to rozejrzałbym się za dobrym 300B SET:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród SETów Monobloki pana Maćka na GM70 nie rozkładają się na rocku i mocniejszej muzyce. Polecam zapoznanie się z takowymi, bo naprawdę robią wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef, 1 Lis 2006, 21:56

 

>nie żebym się czepiał ale np. paradigmów nie pociągły ;-)

>lampka ma swój urok ale nie jest uniwersalna, niestety

 

"Nie żebym sie czepiał":

A tranzystor jest uniwersalny?Jak tak to który?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cięzkiego rocka zgoda natomiast jeśli przez duże składy rozumiemy orkiestrę symfoniczną czy big-band to AA jest niezastąpione. Właśnie do odtwarzania takiej muzyki najlepsze są urządzenia grające przestrzennie i tworzące głębie sceny. Bez tego orkiestra sie zleje i powstanie magma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Josef, nie żebym się czepiał, ale mój egzemplarz MPM ani nie jest SETem (tylko pushpullem) ani nie jest na GM70.

A co do Paradigmów, to jaki inny 30 watowy wzmacniacz pociągnąłby je nie gorzej niż moje MPM?

 

>>Houek

Moje nie są na 300B. Moje są na ruskich militarnych triodach 6S33S, które pod względem technicznym i materiałowym są o wiele bardziej zaawansowane niż słynna 300B.

 

>pp

Słusznie Waść prawisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że najwazniejsza jest aplikacja danej lampy. Słuchałem el84 w paru konstrukcjach i było do kitu. Wręcz fatalnie. Ostatnio natomiast Lorelei- tu byłem zdziwiony, bo zabrzmiała jak najlepsze konstrukcje oparte na 300B czy 845:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.