Jump to content
IGNORED

Daneck i jego sprzęt


okno

Recommended Posts

Witam. mam pytanie .kolega potrzebuje kupic zestaw do 2500PLN, slucha electro minimal, nu jazzu i turntablistyki. Chodzi o dobre stereo i rzeskie brzmienie. ma na oku marantza pm40se i marantza cd 50 oraz JBL a606 ale kreci nosem (chyba slusznie).pokoj maly ale chce podlogowki, chyba ze nie ma takich mniejszych(jak Pembroki) to wtedy standy. dzieki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak zwykle zaproponuję system Naima – choć stereo będzie „koncertowe” (taki odbiór) bez budowania głębokich planów. Jeże pokój mały a kolumny mają być duże przy tej kwocie pokusił bym się o triodę 300B Adio Note z kolumnami z serii E – pojawiają się z drugie ręki (ha sam zbieram na taki zestaw) w 16 m2 zwala z nóg również basem. Podoba mi się również Jadis O Ref. z JM Lab ale to zestawienie raczej do dużych pokoi z za to brzmienie z bardzo dobrą stereofonią i pełne kolorytu - choć nie neutralne.

Link to comment
Share on other sites

W taki razie czuję się przywołany do odpowiedzi. Mam taki tranzystorowy system (w systemie I często następują zmianny a II-gi pozyskałem w cenie okablowanie pierwszego) i uważam zabija (rzuca na kolana) on współczesną budżetówkę ;

Revox A78/76 Silicon (wzmacniacz (na allegro licytacje młodszych modeli MKII (100W) kończą się przy 400zł) i tuner kupione z ogłoszenia komplet– 750 zł), kolumny Ruark Swordman II (z ogłoszenia z podstawkami 530 zł), CD Sudgen Opitama (250 zł z giełdy uszkodzony + około 350 (dokładnie nie pamiętam) wymiana oka = jak nowy 600zł), gramofon Elac HF (200 zł allegro + pasek , przegląd, regulacja i nowa wkładka Ortofona 400= 600). Plus trzeba dodać antenę, okablowanie – ze sklepu ze sprzętem muzycznym i nadal mieścimy się w budżecie. Polecą tą lub podobną drogę choć jest długa ale gwarantuje pełną satysfakcję.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście dałem przykład – choć wszystko zależy od pokoju. Dla siebie szukałem czegoś neutralnego (bez buczenie - podbicia basu) w tej cenie trudno nawet z drugiej ręki na szczęśćcie jeszcze robi się kolumny bez b-r lub otworami stratnymi (mówię oczywiści mówię cały czas o tanich klockach).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.