Skocz do zawartości
IGNORED

kabel sieciowy wypas - zapisy


romekp

Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie, że transformator śmieci nieprzepuszcza. Trafo to nietylko magnetyczne sprzężenie 2 uzwojeń. To jeszcze pojemności. Myślicie, że kondensatory w zasilaczu wszystko wyeliminują ?. To również tylko pozory zaczęrpniete z poglądowych książeczek do podstawówki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kable w scianie tez beda mialy znaczenie, bo dlaczego nie? Pozlacane korki... Czy trafo w bloku jest z OFC...itd To juz jest metafizyka. Kabel powinien byc poprostu zrobiony zgodnie z przyjętymi dlań normami. Sa bardziej czule urzadzenia na jakos kabla zasilajacego (przynajmiej teoretycznie) i nie widzialem, aby ktos tam tak cudowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, skoro tyle zostało powiedziane na ten temat to czy z czystym sumieniem można już polecić konkretny typ kabla do wykonania b dobrej sieciówki który można gdzieś u nas kupić, najlepiej we Wrocławiu :)

Jak to pisze KoRnik, że sieciówka z działu DIY jest trochę inna od "forumowej". Nie chcę robić czegoś o czym później napiszę dla dobrego samopoczucia, że było warto. Prześledziłem masę wątków z forum i jestem w pełni zdezorientowany w podjęciu decyzji wyboru czegokolwiek, pomijam już kwestię dostępności, jak bym wiedział co potrzebuję to bym to dopadł, jeszcze raz więc pytam jaki typ kabla będzie najlepszy, może być nawet zwijany z kilku i z dodatkową osłonką jeżeli to ma uzasadnienie :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypek, żeby nie było, że agituję - to może tak: pożycz ze sklepu dobry kondycjoner i najlepszy kabel, jaki będziesz mógł. Sprawdź jak działają obcje z/bez kondycjonera i ze starym/nowym kablem (w sumie 4 przypadki). Jeśli nie będziesz słyszał różnicy przy zmianie sieciówki - masz problem z głowy. Koniecznie opisz tu swoje doświadczenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechu, a nie wiem ;) taki, że jak go się podłączy (w danych, niepowtarzalnych warunkach), będzie lepiej. No i potem można sprawdzić, czy jak podłączy się "dobrą" sieciówką będzie jeszcze lepiej. Choć wystarczy "inaczej" - wtedy okaże sie, że działa, i warto sobie tematem dalej głowę zawracać. Podobnie z podłączaniem bezpośrednio do gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku P!

 

Czy dłuższe odsłuchy Twojego ślicznego kabla wniosły coś nowego?

Ja jeszcze nie miałem czasu, żeby swój zmontować :(

Belden jest w porządku, tylko strasznie sztywny. Spodziewałem się, że skoro to linka i nie taka gruba, to będzie bardziej miękki...

 

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam na razie czasu... Ledwo na słuchanie muzyki wystarcza. A Belden faktycznie sztywny (i te druciki składające się na linkę są dość grube, i podwójny ekran), ale za to stosunkowo cienki - skoro 6 x 1.3 z ekranami i izolacjami jakoś pomieściły się w obu wtyczkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie może zabrzmi idiotycznie, ale słyszałem już tyle sprzecznych wersji....,że sam nie wiem. Właśnie mam na kolanach sięciówkę własnej roboty i zastanawiam się w końcówce IEC _ '' _ który bolec powinien zaświecić pod próbnikiem ? ?( kabel kupiłem ,może ktoś zna Protoflex-EMV-FC 2YCLCY-J 4x2,5 600/1000V)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->gutekbull

 

Jak patrzysz na gniazdo IEC gdzie pin uziemiający jest na dole to faza powinna być po prawej stronie pod warunkiem że w gnizadku 230V faza jest po lewej stronie.Jeśli jest inaczej to ma być odwrotnie...pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gniazdko w ścianie mam podwójne i jest takiej konstrukcji, że w górnym gniazdku bolec uziemiający jest na dole, a faza po lewej. W drugim dolnym gniazdku bolec uziemiający jest u góry, a faza też po lewej. To co mam zrobić ???? I z tego wyprowadzam przewód do kondycjonera, gdzie znowu są 4 gniazdka z jednym bolcem uziemiającym ??????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w podwójnym gniazdku odwracają wtyczkę ale połączenia między stykami są równoległe,a nie krzyżowane dla zachowania fazy. Tzn. Tak jak mówiłeś faza po lewej na dole i na górze,a minus po prawej na dole i górze gniazdka ale bolce uziemiające są blisko siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy specialnych sieciówek, ze srebra, złota, grubych, w futrze, itp. zapominają że taki czesto półtorametrowy kawałek kabla to tylko "przedłużenie"

- kilkunastometrowego chamskiego przewodu w ścianie

- kilkudziesięciometrowego podobnego przewodu od licznika e.e. do rodzielni

- ... itp.

Na nic się takie kabel nie przyda. Lepiej jest zainwestować w dobry kondycjoner a nie pakować pieniądze w "przedłużenie" LDY, który w dodatku instalował pan "Zenek" z sąsiedniej budowy ;-D

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Teoretycznie masz rację z tym panem Zenkiem. Tylko jest jedno ALE ,ja słyszę różnicę !!! A życie mnie nauczyło, że jeśli słychać różnicę w dźwięku to ona jest, a jak jej nie ma to jej nie ma i gra nie warta zachodu. Mam nowe miedziane kable w ścianie z prawidłowym uziemieniem. A z tym słyszeniem to nie jestem odosobniony czyli coś w tym jest !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości. W kablu sieciowym ma być i jest TAK

[obrazekLUKASZ-89756_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>vanvideo

 

Rozumiem że przedstawiasz kabel z przeplotem między L a N:)

 

 

Generalnie zasada jest taka iż faza robocza powinna wchodzić na koniec uzwojenia transformatora względem rdzenia po stronie pierwotnej.Aby to dokładnie zbadać należy zrobić pomiar woltomierzem między obudową urządzenia a bolcem uziemiającym w gniazdku 230V i kiedy napięcie będzie niższe to w tedy mamy zgodność fazy.Pomiar dokonujemy zamieniając przewody pomiarowe woltomierza i co ważne bez przewodu ochronnego-uziemiającego ponieważ z nim w dwóch przypadkach pomiaru woltomierz wskaże napięcie zerowe.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

dzis pobadalem moje gniazdka na obecnosc fazy w "dobrej" dziurce - pomimo przebadania gniazd dobrych producentow (Siemens, AEG i Legrand) wszystkie "podwojne" są do bani - faza raz tu raz tu...

 

oczywiscie we wplyw kabla sieciowego na jakosc dzwieku nie wierze -natomiast jestem przekonany ze faza musi wpływać "dobrą" dziurką :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.