Skocz do zawartości
IGNORED

kabel sieciowy wypas - zapisy


romekp

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Kabel (po około półtora miesiąca - tyle czasu trwało sprowadzenie) odebrałem wczoraj. Oczywiście nie wytrzymałem i w nocy złożyłem sieciówkę... A było to tak:

 

 

*** Materiały ***

Kabel (romekp):

Belden 83702

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2x16AWG (1,31mm2, cynowana linka)

Ekran - cynowany oplot na folii, 100% pokrycia

300V, 6.4A na żyłę, izolacja Teflon, ceglastoczerwony

 

Wtyki:

Wattgate 320 Economy IEC – Clear (romekp)

Niebieski Bals typ 73 (Vanvideo)

 

Oplot (Frycu):

Wąż pleciony, ochronny HGP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

*** Technologia ***

Ściągnięte z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzy kawałki kabla po 1,5m obrobiłem na końcach (odizolowane żyły skręcone razem, nie lutowane, z jednej strony ekran jest obcięty i zaizolowany koszulką termokurczliwą, z drugiej - zdjęty i skręcony, kolorami koszulek z obu stron zaznaczyłem G, N i L). Od strony IEC założyłem koszulkę i zgrzałem, żeby się nie kable rozłaziły. Dalej splotłem je w luźny warkocz, jak pokazali na TNT (kable są dosyć sztywne, pojedyncze druciki mają ok. 0,3mm). Na koniec założyłem koszulkę żeby utrzymać warkocz w kupie i zacząłem walczyć z masą i ekranami. Efekt jest taki, że reprezentanci każdego ekranu przylutowani są do skręconych żył masy, a ekrany są dodatkowo zlutowane ze sobą. Na to oczywiście izolacja. Na warkocz naciągnąłem oplot (nachodzi bez problemu) i umocowałem go od strony IEC (uważając, żeby nie nadtopić siateczki) czarną koszulką. Udało się to (na mydło) wsadzić do IEC i zasznurować. Naciągnąłem porządnie, umocowałem również z drugiej strony koszulką - i przymierzyłem wtyczkę. Wydała się jakaś taka... niewielka... Po kilkunastu minutach walki udało mi się przełożyć wielbłąda przez ucho igielne i to nie niszcząc wtyczki! I nie pomyliłem L i N :-) Do pełni sukcesu pozostało tylko poprawić oplot (który w międzyczasie się nieco poluzował), skręcić mocno wtyczkę - gotowe! Można słuchać.

 

 

*** Działa??? ***

Kabelek prezentuje się okazale, jest ciężki, sztywny - więc dusza audiofila się raduje. Szkoda tylko, że taki krótki... chociaż, do gniazda sięga spokojnie, więc podstawowy warunek funkcjonalny został spełniony. Drugi również - tam gdzie trzeba połączenie jest, a tam gdzie nie - nie ma :-) Robiłem go dla przyjemności wykonania i posiadania, nie oczekując, że coś specjalnego wniesie do dźwięku. A tu... Scena przesunęła się do przodu, na linię głośników (wole jak jest głębiej), lepiej poukładana. Bas spokojniejszy i szybszy, środek bardziej szczegółowy (lepiej np. słychać wybrzmienia membrany bębna). O górze się nie wypowiadam - wtajemniczeni wiedzą czemu ;-)

Czary...

 

 

*** Cena ***

Około 230zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, żeby ktoś nowy się nie nabrał - to stary wątek, zapisów już nie ma (choć, jak ktoś by chciał kupić następną szpulę, to bym się dołączył ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_>Tak to zabawne. Znowu komuś pomylił sie interconnect z kablem sieciowym :-). Cóż , audiofile mają bujną wyobraźnię. Pewnie robił w nocy.

 

Pozdr

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirmur, do filtra według

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

_igod_, JacekPlacek, dzięki za podtrzymanie na duchu, już myślałem, że jestem normalny! ;-) ufff... Acha, jak wyciągnąłem sieciówkę z gniazdka - przestało grać. Z ciekawości zrobiłem to samo z IC - też przestało grać. Dziwne, nie? Mylą mi się te kabelki, w życiu się nie nauczę... A, słyszałem, że ktoś ostatnio wydał 300zł za dwie godziny słuchania muzyki, ten to dopiero ma nie pokolei w głowie, nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy naprawdę nie możecie się pohamować przed pukaniem w czoło. Pomijając już to czy ma się racje czy nie - to przede wszystkim świadczy o braku kultury.

Przecież to wszystko tutaj robimy głównie dla zabawy i przyjemności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jar1 jest różnica między "zabawą i przyjemnością", a opętaniem i snobizmem :-)

 

O ile kable głośnikowe czy kondensator w zwrotnicy wpływ ma, to opisywanie różnic między kablami sieciowymi to totalna bzdura!

 

No ale co tam, pieniądze i tak już poszły w las ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igod- to bardzo ale to bardzo niekulturalnie rozwiewać złudzenia na forum dla audiofili ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomózcie laikowi > co mam zrobić żeby zmajstrować przyzwoitą sieciówkę DIY. Tzn. gdzie kupić dobry kabel z ekranem etc. Może jakies namiary .

A może jakieś zapisy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>romekp

witam,

już późno,

więc konkretne pytanie -

co zyskałeś z filtrem (kondycjonerem) od Łukasza F., warto taki wykonać i czy miałeś okazję porównać z rodzimymi typu PAL, Neel, ect.

pozdrawiam

 

nie znam się na elektronice - jest tam jakieś zabezpieczenie antyprzepięciowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maleo, na razie filtr wala sie za meblami, obudowa więc piękna nie jest - zresztą uczyłem się na niej obrabiać Al :) Wyciąłem wyrzynarką z blachy (chyba 2mm, przy odrobinie cierpliwości wynik może być bdb), pogiąłem na kątowniku aluminiowym, otwory pod gniazda wyciąłem najtańszą otwornicą na wiertarkę, taką za 5-10zł (przy trzecim się rozleciala, ale juz trochę miała za sobą)

 

skrzypek, jeszcze nie porównywałem z innymi filtrami. Zresztą, zdania są podzielone - dżwięk się nieco "uładził" i nie słychać w głośnikach jak włącza się lodówka, pozostałe efekty bez zrobienia odsłuchów nie są oczywiste (byłem zaskoczony - różnica była mniejsza, niż w przypadku kabla). pal55 zanotowal delikatne pogorszenie (inny system, inny dom), ale też nic oczywistego. Planuję kiedyś porównać, na razie szkoda mi czasu. Zabezpieczenia ma (taka miała być jego główna rola) - zdublowane, duże warystory pomiędzy każdą parą żył. Bezpieczników nie wsadzałem. Robiony jest na 16A.

 

A z tym wpływem kabla na dźwięk - fakt, byłem mocno niewyspany, sprawdzę kiedyś "na ślepo" i zobaczymy...

 

igod, jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia i chcesz otworzyć mi oczy, zapraszam na priva. Nie bijmy tu piany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_ >

cyt....O ile kable głośnikowe czy kondensator w zwrotnicy wpływ ma, to opisywanie różnic między kablami sieciowymi to totalna bzdura!....

 

Jesteś pewien,że to bzdura? A może po prostu nie Słyszysz?

Pamiętaj ,że masz do czynienia z wytrenowanymi słuchaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już doczynienia z takimi snobami (wytrenowanymi słuchaczami), opisywali takie same bajki. Oczywiście każdy z nich bał się podejść to ślepego testu.

Ciekawe dlaczego koledzy nie robili takiego testu na spotkaniu forumowiczów?!

Wydaje mi się, że bali się kompromitacji która nastąpiła by na 100% (sami też o tym wiedzieli). Gdyby mieli taki dobry słuch chcieli by to udowodnić!

Gdybym ja słyszał takie różnice to robił bym kilkanaście slepych testów na Audioshow i innych tego typu imprezach. Był bym człowiekiem ze słuchem idealnym, był bym guru.

Ciekawe, że nikt nigdy o takim guru nie słyszał, bo nikt nigdy nie podjął się takiego wyzwania.

Ba, nawet 100% celność w ślepym teście kabli głośnikowych jest raczej niemożliwa i trzeba mieć niesamowity słuch. No ale co to dla ludzi, którzy słyszą tak kolosalne różnice między sieciówkami, prawda?

 

Większość z nich posiada jakieś zestawy Kody, Elaca czy wzmacniacze z Tajwanu i rozpisuj się o niuansach, dajcie spokój.

 

 

 

Panowie, tym przewodem płynie prąd, a nie sygnał do głośnika(tylko nie rozpisujcie się o zakłóceniach czy impedancji falowej bo to totalne bzdury).

 

 

Podsumowując, romekp zrobił interes na naiwnych ludziach (czyt. audiofilach, chociaż nie wiem czy 2 prawdziwych znalazło by się na tym forum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igod, wypraszam sobie. możesz wygadywać dowolne rzeczy o moim słuchu, ale stwierdzenie "zrobił interes na" jest obraźliwe. oczekuję przeprosin, jeśli potrafisz cokolwiek oprócz negowania.

 

a na temat: drogi specjalisto, jak wygląda PSU w moim wzmacniaczu? jakie są zakłócenia w sieci? jaką pojemność ma mój kabel? no przecież prześledziłeś to wszystko, skoro tak pewnie się wypowiadasz (i nie słuchając). filtry sieciowe też nie działają, prawda? ciekawe, czemu słychać w głośnikach jak włącza się lodówka? tylko merytorycznie proszę, bo na przepychanki słychać-nie słychać nie mam czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli sieciowych to uważam ,że są bardzo ważne.Samego mnie to bardzo dziwi bo sam nie raz opowiadałem komuś ,że przeciez kilometry kabla w ścianach i w ziemi i inne tego typu historie.Także proszę mi nie przytaczać tego typu argumentów bo sam jestem sceptykiem.

Natomiast to co usłyszałem po zrobieniu bardzo dobrej sieciówki zaszokowało mnie.Różnice w brzmieniu wcale nie są małe i pomijalne.Sa na poziomie kabli głośnikowych i interkonektów,może 10% mniejsze.

Ba te same róznice nawet są słyszalne gdy klocek podłączony jest sieciówką do gównianej listwy komputerowej,która jest podłączona do gniazdka w ścianie.Zmieniając tylko sieciówkę różnice są podobne.Jak to jest??? Nie mam pojęcia.

 

Zaznaczam tylko że nie zrobiłem sieciówki tak jak wszyscy tu to robią czyli z jakiegoś gotowego ,"w miarę porządnego' kabla.Zrobiłem ja zgodnie ze swoim dość dużym doświadczeniem w kablach głośnikowych i interkonektach.Użyłem bardzo dobrych dielektryków,bardzo dobrych przewodników i odpowiedniej budowy.Kabel jest potwornie sztywny bo częscią przewodnika jest drut OFC o średnicy 3mm (nie 3mm kwadrat),ale nie tylko on.

 

Nastepna sprawa,trzeba mieć w miarę dobry sprzęt,bo jeśli ktoś na Creeku i Tannoy M2 zamierza takie sieciówki sprawdzic to nie sądze aby przyniosło to podobny efekt.

 

 

Co do ślepych testów ,bawiłem się w to nie raz,nawet robiłem specjalne przełączniki na przekaźniku,aby siedząc w fotelu zmieniać testowane połączenia (elementy).Dla mnie mija się to z celem bo różnice słyszę te same.

Poza tym zauważyłem ,że często lepiej jest posłuchać dłużej w jednej konfiguracji (na przykład przesłuchać całą płytę) i później tak samo w drugiej niż na bierząco przełączać.Łatwiej do mnie docierają różnice.

 

Wszystkich krytykantów którzy zaraz za te sieciówki zmieszają mnie z błotem informuję ,że mam ich opinie głęboko gdzieś bo wierzę tylko własnemu doświadczenieu,temu co słysze i ewentualnie kilku mądrym ludziom ,którzy jeśli coś mówią to tak jest.

I tak zauważyłem ostatnio ,że powoli w zakładce DIY robi sie ten sam chłam co na STERO.Ktoś cos pisze ,czymś sie dzieli a za chwile banda obrzuca go błotem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_ >

 

Przyjmuję wyzwanie !!! Zorganizuj taki test z 10-oma kablami.

 

Co Twojego stwierdzenia...Miałem już do czynienia z takimi snobami (wytrenowanymi słuchaczami), opisywali takie same bajki. Oczywiście każdy z nich bał się podejść to ślepego testu. ... -

to sądzę ,że nie spotkałeś jeszcze takich ludzi na swojej drodze.

 

A to....

Gdybym ja słyszał takie różnice to robił bym kilkanaście slepych testów na Audioshow i innych tego typu imprezach. Był bym człowiekiem ze słuchem idealnym, był bym guru....

 

jest juz kuriozalne - istnieje coś takiego wśród reżyserów dźwięku i realizatorów - gdyby tak nie było - wszyscy musieliby pozwalniać sie z pracy - i wcale nie mówia o sobie ,że są guru

 

Panowie mieliśmy glistę, avw, i teraz _igod_ - mnożysz nam się robaczku ? Czy sie mylę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romekp - po pierwsze nie rozmawiamy o filtrach sieciowych. A może powiesz, że Twój kabel sieciowy eliminuje zakłócenia z sieci?

 

po drugie jest coś takiego jak transformator, więc co ma do tego pojemność lub indykcyjność kabla sieciowego?!?

samych zakłócen i pików nie wyeliminujesz nawet złotym kablem.

 

 

Oczywiście jak ktoś miał kabel od radiobudzika 0,2mm2 przy wzmacniaczu 2 x 150W to różnicę przy zmianie na 1,5mm2 z oczywistych względów usłyszy. Wtyczka za 2PLN jest tak samo dobra jak ta za 90PLN, kabel 2mm2 za 5PLN jest tak samo dobry jak audiofilski za 45PLN. Toż to 220V 50Hz.

 

Polecam zapoznać się z zasadą działania transformatora, bo chyba wszyscy myślą, że kabel sieciowy wchodzi bezpośrednio do płytki wzmacniacza. No wybaczcie, ale czytając Wasze recenzje na ten temat nic inego do głowy mi nie przychodzi.

 

 

fadeover, mam nadzieję, że będziesz na nastepnym spotkaniu forumowiczów. Jeśli uda Ci się ślepy test z 4 sieciówek zacznę w to wierzyć. I tak wiem, że Ci się nie uda.

Żeby było ciekawiej dam 200PLN każdemu, komu się to uda. panowie, darmowy zjazd!

 

Swoją drogą na ostatnim zjeździe ludzie napalali się na zamulony dźwięk z puzona choćby była to Utopia. Basu to ja tam za bardzo nie słyszałem, chociaż z Waszych recenzji można wywnioskować coś innego. Ale są różne gusta, w każdym bądź razie z dźwiękiem wysokich lotów to zbyt dużo wspólnego nie miało.

 

ps. romekp zamiast zajmować się bzdurami napraw sobie filtr w lodówce, naprawdę warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_

 

...I tak wiem, że Ci się nie uda. ..

 

Jestes pewny ?

 

 

......Żeby było ciekawiej dam 200PLN każdemu, komu się to uda. panowie, darmowy zjazd!....

 

Nie prowokuj bo możesz stracić dużo forsy. Myślę,że jak na wynagrodzenie dla "gurów" to trochę za mało

Może 1k ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sieciowy z odp.srednica ....O"k,to ma uzasadnienie.

Ekranowanie kabla sieciowego-smiechu warte...jezeli slychac na klockach roznice!?a tak bywa, to znaczy ze sprzet lub siec jest do niczego,a tak naogol to sprzet,a czasem jego ekranowanie.

A ze slychac roznice....z czegos to wynika,to jest elektronika Panowie a nie szarlataneria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mała uwaga bo już dawno stwierdziłem, że nie ma tutaj sensu nikogo przekonywać.

Należę do tych "niewierzących" z racjonalnych przesłanek we wpływ kabla sieciowego na dźwięk.

Jest jednak pewna możliwość. Zauważcie , że są konstrukcje zasilane trójprzewodowo. W tych konstrukcjach zdarza się , że przewód zerowy nie służy tylko i wyłącznie jako ochrona przeciwporażeniowa ( połączony z np. metalową obudową). Bywa również łączony z masą układu np. przez termistor PTC dla eliminacji pętli prądowych. Można sobie wyobrazić co w kiepskiej sieci zasilającej "jest" w takim przewodzie zerowym. Dlatego wpływu kabla sieciowego na dźwięk przy opisanym przeze mnie sposobie zasilania nie można wykluczyć.

 

Pozdrawiam

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.