Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Zeus


wsm

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem poniewaz chce zakupic ww. pare kolumieniek ;> a do niej wzmacniacz. Co proponujecie? mam mniej wiecej 2000 na amplituner/wzmacniacz i nie wiem jaki wybrac. Myslalem nad Yamaha RX 430/440/530 lub 630. Co otym sadzicie? wiem ze bedzie sie troche zylowal, ale.. zreszta napiszcie co myslicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz kupić akurat te kolumny? słuchałeś ich? czy może są w jakieś super promocji? Z tego co się orientuje te kolumny kosztują ok. 1500zł a za te pieniądze jest w czym wybierać!.

I co to znaczy że będzie się "troche żyłować"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem sluchalem. Podobaja mi sie - ich najlepsza strona sa niskie tony a te lubie najbardziej. No a to ze bedzie wzmacniacz sie zylowal - kolumny maja moc znamionowa 200W i maksymalna 400W. Jesli podlaczyc jakis wzmacniacz do 150 W do bedzie on sie "meczyl" przy tych kolumnach (nb. estradowki :]). No a co do wyboru - 1500 za dwie sztuki, nie wiem czy jest cos ciekawszego za ta cene, ale nie znam sie dlatego zalozylem ten topic ;p

thx za odpowiedz (mam nadzieje ze nie ostatnia ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jare napisz coś jeszcze o 440 bo ciekawi mnie właśnie porównanie z 430 - jakie masz kolumny i jaką zauważyłeś różnicę w stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez wlasnie myslalem. Z tym ze wlasnie czym sie roznia *30 od modeli *40? Wiem ze *40 maja wieksza moc, a poza tym? Ogolnie jakie wrazenia ze wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - i nie koniecznie ampli Yamahy, dlatego prosze o opienie, chociaz do nich jak narazie najbardziej jestem przekonany. Najbardziej martwi mnie 'mala' , to jest niedosteteczna moc, jak na te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku! do 10m2 chcesz kupować kolumny o mocy 200V??? Wybacz ale dawno takiej "anomali" niesłyszałem. Jedyne co usłyszysz w swoim pokoju to jeden wielki bałagan a bas zagłuszy wszystko. Jeżeli chcesz zbudować sobie kino domowe to wyłącznie w oparciu o gł. podstawkowe (max 70-80W) albo wręcz satelitki, dzięki temu będziesz mógł kupic kolumny dużo wyższej klasy. Niezły z ciebie hardcorowiec niema co ............:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no ba ;]

no ale chodzi mi o to ze nie ma kolumn ktore dobrze by graly za ta cene na korekcji basow nawet na 3/4 mocy nie charczac :/ Koles kupil wieze Technicsa - 2 x 50w chyba no i po korekcji charcza. Nie chce sluchac na maxa, nie o to mi chodzi. Chce moc sluchac z bardzo glebokim basek bez charczenia kolumn. Co bys w takim razie proponowal? Nie jestem na 100% przekonany do tych kolumn, ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem miec ok 3300 na wzmacniacz i kolumny no i za ta cene moge spokojnie kupic jakis zestaw kina (tylko jaki?) albo wspomniane Zeusy;>

Sek w tym ze mocy kolumn nie trzeba wykorzystywac maksymalnie, a nie wiem czy jest jakis zestaw ktory moglby mi sie spodobac. Nic , czekam na odpowiedz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że, zamiast charczenia będzie potworne dudnienie (wręcz nie do wytrzymania), a bas zdominuje wszystkie pasma. Niewiem co ci doradzić, może kup jakieś tanie monitorki ( kody, paradigm performance, wharfedale diamond 8.1) i subwoofer np. koda sw 850.Taki zestaw powinien spełnić twoje oczekiwania!

Acha i jeszcze jedno chcesz zbudować sobie kino czy system stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie przemyslalem i rzeczywiscie, masz racje. Nie ma znaczenia czy stereo czy kino domowe w tej kestii tez jestem niezdecydowany i wychodzi na to ze w tej chwili praktycznie nic nie wiem :}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowo audiofilskie ;p

a co powiesz na ta konfiguracje jakiejs Yamahy z Zeusami (w moim malym pokoiku - wiem debil jestem ;})? Jesli by dac wiecej mocy to pewnie by dudnily, lae tak dajmy na to polowe?

A i nie wie ktos gdzie moznaby dostac wzmacniacze po cenie importowanej, a nie tak jak u mnie w 'super' media markt Yamaha 440 za 1999 ;/?

A co do tych Kefow to bym chyba je sam musial sprowadzac w takiej wiosce jaka jest Szczecin ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj troche pochodzilem i moja uwage przyciagnely inne Tonsile - z serii Soundfinder i chyba jakies kolumny Wharfedale, ale te Zeusy nieustannie mnie kusza : /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo moge tez tak jak wczesniej pisalem kupic jakies dwa monitorki + subwoofer lub 2 jakies lepsze kolumny. Co tu wybrac.. Wzialbym te Zeusy ale martwi mnie to dudnienie i teraz mam dylemat :.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste !! 10 m2 pokój... jakie te Zeusy mają basy 30x2 ? Dobre kolumny 17x2 wybiją Ci szyby w tej klatce jeśli tak lubisz bas, prawdę powiedziawszy przyszło mi namyśl że chyba sobie tutaj żarty robisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie lubię basu, ale taka konfiguracja (w sumie 4x30 cm w pokoju 10 m2) może poważnie zaszkodzić zdrowiu WSM, albo ogłuchnie albo zatrzyma mu się akcja serca :) ) nie możemy na to pozwolić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może o to mu właśnie chodzi, liczy na pokazne odszkodowanie z tytułu trwałego okaleczenia. Dostanie rente inwalidzką i będzie ustawiony na całe życie ?...........:)

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;]

no ale przeciez na tych kolumnach nie trzeba sluchac na maxa ;> No dobra koncze juz bo widze po waszych komentarzach ten zakup to niezbyt dobry pomysl :/

Pytanie teraz tylko co....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu pochodź po mieście z tym kolegą od technicsa i notuj, przy których sprzętach najbardziej wzdycha, a potem je kupisz i go zaprosisz? Chyba o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.