Skocz do zawartości
IGNORED

Dared VP-10 + KEF iq1 czy rubicon r-63s


akrapovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do zakupu wzmacniacza lampowego Dared VP-10. Ma on moc 2x10W ..nie jest to dużo, wiec mam dylemat jakie głosniki byłyby do niego najodpowiedniejsze. Na głosniki chciałbym przeznaczyc max 1500 zł więc wybór nie jest taki prosty. Mam na uwadze dwa modele mianowicie KEF iq1 oraz Rubicon R-63S ... rubicony są prawie dwa razy tansze od kefów i mają bardzo zachęcającą recenzje na jednej ze znanych stron ... tylko ze tam pisze ze nie nadają sie one do słabej lampy. Z tego co sie orientuje ich skuteczność to 86dB. Mam pytanie czy będą one w stanie nagłosnic z tym wzmacniaczem pokój >15m2. Chyba że lepszym wyborem bedzie dopłacenie tych 500 zł do KEF-ów iq1. Problem w tym że w Rzeszowie Rubicony są dostepne wyłącznie na zamówienie ... i nie wiem co byłoby gdybym ich zamówił, posłuchał a by mi nie podeszły ... ciekawe czy w takim przypadku mozna zrezygnować z kupna... natomiast KEFy są dostepne od reki i moglbym ich bez przeszkód przesłuchac. Bardzo prosze wiec o opinie bardziej doswiadczonych w temacie .... to mi bardzo ułatwi wybór .... chyba że ktos zaproponuje inne kolumny z tego przedziału cenowego (>1500zł). Z góry dziekuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

posłuchaj Trianglii - tylko do 1500 będziesz zdany na rynek wtórny. Poza tym pomyśl o jakimś normalnym źródle (czyli nie kompie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym zakupic cos nowego ...

Najbardziej zależałoby mi na opiniach dotycących tych głosników Rubicona poniewaz ony są raczej tanie i podobno dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na średnicy mi najbardziej zależy ...bas jest dla mnie zupełnie nieważny chociaż jakby sie pojawił to by nie zaszkodziło ... wydaje mi sie że może nisko nie bedą schodzić (:)) ale w takim małym pokoju jak mój nie bedzi emozna mowic o całkowitym braku basu ... ale jeżeli naprawde tak jak mówisz średnica jest urzekająca to ... dla mnie wybór bedzie oczywisty :] ...dziekuje za dotychczasowe opinie i prosze o więcej . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie opinie na temat KEFów ... są bardzo pomocne dla mnie jednak chciałem jeszcze zapytac czy nikt na forum nie miał styczności z tymi kolumnami rubicona ???? ... kusi mnie ich cena i wstęgowy głosnik wysokotonowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może odświeże wątek .... czy w takiej konfiguracji sprawdziłyby sie kolumny Wharfedale Diamond 9.4 ... kosztują około 1100 zł. W sumie gdzies czytałem recenzje że są to pierwsze dobrze grające kolumny tej firmy... prosiłbym o opinie na temat tego zestawu. Pytaam o nich bo mam dosc ograniczony budżet - do kolumn wolnostojących nie musiałbym kupowac podstawek, a zaoszcządzoną kase wolałbym wydac na lepsze przewody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

akrapovic, 23 Mar 2007, 14:32

 

>W sumie gdzies czytałem recenzje że są to pierwsze dobrze grające kolumny tej firmy...

 

Bzdura do potęgi. Bardzo ładnie grały już na początku l. 90-tych sprzedawane Diamondy.

Seria 8 też była bardzo udana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolumny o skutecznosci 86dB do lampy w 15m2? Raczej nalezaloby szukac blizej 90dB, bo inaczej wzmacniacz bedzie sie meczyl a Ty bedziesz narzekal ze dzwiek jest cienki, sflaczaly, malo dynamiczny. Pamietaj ze 3dB=2x wieksza moc. Dopasowanie elektryczne jest bardzo wazne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.