Skocz do zawartości
IGNORED

12AX7, 7025, ECC83 - zamienniki i opinie


PiMi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak na razie wszytskie moje doswiadcznia z pozniejszymi wersjami czyli szarymi anodami sa co najmniej srednie. oczywiscie mam na mysli "czarna ameryke"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

jak na razie wszytskie moje doswiadcznia z pozniejszymi wersjami czyli szarymi anodami sa co najmniej srednie. oczywiscie mam na mysli "czarna ameryke"

 

Witam

 

Widzę u kolegi sporą wiedzę ... mam pytanie odnośnie lampy JAN Raytheon 12AX7.

Czy coś jest lub będzie najbliżej tego brzmienia ale za znacznie niższą cenę ?

Wiem że jest to żmudna przeprawa przez gąszcz lamp NOS.

I można nie chcieć się dzielić zdobytą wiedzą ale jeżeli tak to chętnie z niej skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tylko raytheona 5751 black plates - 3mica

12ax7 nie mialem ale jest w planach

ta "duza wiedze" mogles sobie darowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tylko raytheona 5751 black plates - 3mica

 

 

 

No i jak ta lampa wypadła pod względem dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do toruńskich lampowiczów - chętnie wypożyczyłbym parkę lamp ecc83 , aby w CD Jolida 100a porównać je z Telefunkenem /mam wersje żeberkowaną/ oraz Elektro Harmonixem / te są na wyposażeniu Jolidy/, dla wyrobienia sobie zdania mile widziane te z cieplejszej strony - Mullard lub może Philips Miniwatt , Jolida będzie grała z Creekiem Destiny 2.

Jolida brzmi na Telefunkenie bardzo dobrze, ale może trochę cieplejsza byłaby jeszcze lepsza, może wersja Telefunken ecc83 smooth plate ? Samo czytanie w necie nie da mi niestety odpowiedzi ...

Jakby ktoś miał ochotę pomóc, dobre piwo będzie czekać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gładkie wcale nie będą cieplejsze. EH i TF zabierają całą gamę lamp pośrodku plus ciepłe i gęste z USA

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do toruńskich lampowiczów - chętnie wypożyczyłbym parkę lamp ecc83 , aby w CD Jolida 100a porównać je z Telefunkenem /mam wersje żeberkowaną/ oraz Elektro Harmonixem / te są na wyposażeniu Jolidy/, dla wyrobienia sobie zdania mile widziane te z cieplejszej strony - Mullard lub może Philips Miniwatt , Jolida będzie grała z Creekiem Destiny 2.

Jolida brzmi na Telefunkenie bardzo dobrze, ale może trochę cieplejsza byłaby jeszcze lepsza, może wersja Telefunken ecc83 smooth plate ? Samo czytanie w necie nie da mi niestety odpowiedzi ...

Jakby ktoś miał ochotę pomóc, dobre piwo będzie czekać!

Gwarantuję, że jak do tej Jolki wsadzisz Psvane 12ax7, będziesz zdumiony. Znam to połączenie. Ten CD nie lubi lamp "chudych" brzmieniowo. A jak chcesz bardzo tanio, to Tung-Sol z nowej produkcji. Świetnie sprawdzą się też Raytheony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuB ,

masz na myśli taki model : 12AX7TII Gold ? Jaka podstawowa różnica będzie miedzy Telefunkenem , a tą lampą ? Lubię szczegółowość Telefunkena, trochę jednak chyba mu brakuje cieplejszej strony . zaczynam przygodę z lampami i nie mam zdania , które modele będą lepsze , zaczynam szukać czegoś, co może jeszcze ciutkę dać lampowego charakteru Jolidzie.

Masz może jakieś dobre źródło , gdzie można kupić, jeszcze lepiej pożyczyć / wiem, to tylko w erze / ,

dzięki za kierunek poszukiwań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tele są oczywiście lepsze, ale we wzmacniaczu. Ta Jolka - a znam ją doskonale i uważam za znakomity brzmieniowo CDP - potrzebuje cieplejszych lamp. Powiem ci, że Psvane vs Valvo 45 w tym CD zdecydowanie na korzyść chińskich, ale już we wzmacniaczu odwrotnie. Inną funkcję pełnią lampy w CD i uwierz Raytheony (też cieplejsze i gęstsze) i Psvane naprawdę się w Jolce sprawdzają: dają dźwięk przestrzenny, pełny, barwowo na pewno inny niż chłodne Valvo czy Tele właśnie.

 

Wydaje mi się, że pożyczali w lampyelektronowe.pl. Sprawdzony sklep.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak ta lampa wypadła pod względem dźwięku?

bardzo dobrze

gra rowno z megadynamika w kazdym zakresie ale bez ostrosci i przerysowan jak telefunkeny albo siemensy

dobry bas ale tez bez mulardowych przegiec. z dobra kontrola. troche podobna do tungsola 12ax7 ale "dokladniejsza" bez tungsolowego rozmycia. ma lepsza dynamikie i wypelnienie od telefunkena smooth plates

scena jaj nie urywa ani w glab ani w szerz. gora dosc nasycona ale nie tak jak BB ale tez nie tak sucha jak siemens 5751.

generlanie wysoko oceniam ta lampe. ponoc wersja 12ax7 ma jeszcze wiecje basu - dlatego mam ochote sprawdzic. jesli to prawda to bylbyz niej niezly killer. jest jeszcze wersja "windmill getter" tez na necie sa na jej temat same ochy i achy

szkoda ze lampy poszly tak w cenie ostanio. poszalalby czlowiek....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12au7 Raytheona z "młyńskim" getterem i moim skromnym zdaniem jest mocno przereklamowana.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem Psvane 12ax7, zobaczymy jak się sprawdzą w Jolidzie, czy rzeczywiście potrzebują w CD długiego rozgrzewania ?

jak ten proces najszybciej przeprowadzić ? Wystarczy cały czas miec CDP pod prądem, czy niech płytki się kręcą na okrągło przez kilkanaście godzin na dobę ? To moja pierwsza lampowa konstrukcja proszę więc wybaczyć takie pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12au7 Raytheona z "młyńskim" getterem i moim skromnym zdaniem jest mocno przereklamowana.

Pozdr

Jest szansa ze internetowe podania sa niczym innym jak bajkami z mchu i paproci...

Gdzie ja masz zaaplikowana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem Psvane 12ax7, zobaczymy jak się sprawdzą w Jolidzie, czy rzeczywiście potrzebują w CD długiego rozgrzewania ?

jak ten proces najszybciej przeprowadzić ? Wystarczy cały czas miec CDP pod prądem, czy niech płytki się kręcą na okrągło przez kilkanaście godzin na dobę ? To moja pierwsza lampowa konstrukcja proszę więc wybaczyć takie pytania.

Po porostu zaaplikuj i zacznij grać. Trzeba trochę poczekać, aż się wygrzeją, niestety - ale sam zobaczysz, jak poprawia się brzmienie. Nie ma sensu robić zabiegów dodatkowych. Im więcej słuchasz, tym szybciej się wygrzeją. No i daj znać, jakie wrażenia. Ta Jolka jest świetna i niedoceniona. Wiem co mówię, bo byłem świadkiem testu wraz z CDP za 30 tys. To był bardzo ciekawy test ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

bardzo dobrze

gra rowno z megadynamika w kazdym zakresie ale bez ostrosci i przerysowan jak telefunkeny albo siemensy

dobry bas ale tez bez mulardowych przegiec. z dobra kontrola. troche podobna do tungsola 12ax7 ale "dokladniejsza" bez tungsolowego rozmycia. ma lepsza dynamikie i wypelnienie od telefunkena smooth plates

scena jaj nie urywa ani w glab ani w szerz. gora dosc nasycona ale nie tak jak BB ale tez nie tak sucha jak siemens 5751.

generlanie wysoko oceniam ta lampe. ponoc wersja 12ax7 ma jeszcze wiecje basu - dlatego mam ochote sprawdzic. jesli to prawda to bylbyz niej niezly killer. jest jeszcze wersja "windmill getter" tez na necie sa na jej temat same ochy i achy

szkoda ze lampy poszly tak w cenie ostanio. poszalalby czlowiek....

 

Czy w porównaniu do lamp 12ax7 jest spadek energetyczny na średnich tonach(tego dopalenia) który wpływa na ładunek emocji zawartych w muzyce ?

Oraz co ze swobodą grania jest podobna ?

 

Kontrasty dynamiki jak dla mnie są podobne.Wiadomo różni producenci lamp powodują odchyłki w barwie , potędze i stereofonii ..(możemy dopasować zamianą lamp o innej budowie - o czym póżniej ).. którymi możemy się wstrzelić w swój gust. Ale wymieniony na wstępie zarys brzmienia zawsze był słyszalny.

Właśnie tego typu efekty spowodowały u mnie brak zainteresowania lampami 5751.

Być może zależy to od konkretnego urządzenia lub układu .

 

Ja natomiast skłaniam się ku wnioskowi iż jest za to ( "dopalenie średnich oraz swobodę grania") odpowiedzialne mniejsze wzmocnienie 100 (12ax7) vs 70 (5751).

 

Co do samych lamp 12ax7 które lubię mogę dopowiedzieć że zauważyłem jeszcze jedną zależność.

Otóż lampy z niską siatką przeważnie oferują znacznie lepszą hologrfię i trójwymiarowość sceny dżwiękowej .

Natomiast lampy wysoką siatką idą w solidność i potęgę.

Firmy się zmieniają a patrząc na budowę i słuchając zauważam powtarzalność tych cech.

 

Najważniejsze w tym wszystkim jest nasz gust a wzmianki o najlepszych Świętych Graalach należy potraktować z przymrużeniem oka.

Pozwoli nam to sporo zaoszczędzić .

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych lamp 12ax7 które lubię mogę dopowiedzieć że zauważyłem jeszcze jedną zależność.

Otóż lampy z niską siatką przeważnie oferują znacznie lepszą hologrfię i trójwymiarowość sceny dżwiękowej .

Natomiast lampy wysoką siatką idą w solidność i potęgę.

 

no nie moge sie zgodzic

generalizujac troche konstrukcja ecc83 szla w strone krotszej anody co pozwalalo zmiejszyc mikrofonowanie, szumy itd.

dlatego mnie najbardzoej podobaja sie wlasnie te z dluzszymi anodami - czyli jednak starsze konsrukcje. graja po prostu barwniej

co do 5751 to nie sa one zle - graja rowniej niz niejedna ecc83. ale czy lepeij? tu juz wchodzimy na dosc sliski temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

no nie moge sie zgodzic

generalizujac troche konstrukcja ecc83 szla w strone krotszej anody co pozwalalo zmiejszyc mikrofonowanie, szumy itd.

dlatego mnie najbardzoej podobaja sie wlasnie te z dluzszymi anodami - czyli jednak starsze konsrukcje. graja po prostu barwniej

co do 5751 to nie sa one zle - graja rowniej niz niejedna ecc83. ale czy lepeij? tu juz wchodzimy na dosc sliski temat

Szanuję Twój wybór i chętnie czytam takie opinie...

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moja 12au7 z "młyńskim" getterem grała w sterowaniu Cayina A-55T PP na 6550 oraz na wejściu SE na GK71. Taka sobie uniwersalna lampa. Wg mnie bez wyraźnego charakteru. O wiele bardziej mi się podobają stare Raytheony z długa i czarną anodą. Brak wyraźnego charakteru też może zostać uznany za zaletę. Każdy ma inne priorytety.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej mi się podobają stare Raytheony z długa i czarną anodą

mozesz cos o nich napisac?

najlepiej w porownaiu do innych lampek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stare mają fajny gitarowy drive.Są gęste i słodkie.Wiadomo że ludzie kochają TFki za powietrze, Siemensy za przestrzeń, Mulllki za środek itd. Ja lubię stare Raytheony za cenę i właśnie granie na środku i dole.Poecam 5963 RCA stosowane w pierwszych kompach z nadrukiem HP - bardzo znana marka komputerowa. Ceny dla każdego.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię stare Raytheony za cenę i właśnie granie na środku i dole

cos jak rca long black plates?

 

5963 RCA

 

ale to bardziej odpowiednik 12au7 czy ax?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. bo to jest dokładnie RCA 12au7. Tam jeszcze specjaliści porównywacze odmieniają to na 2 sposoby - czarna matowa i czarna błyszcząca hehehehe anoda. Oczywiście każda długa

Pozdr

PS 5963 to odpowiednik 12au7. Sorka że sie wepchałem w wątek o 12ax7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

Ja mówię że czarnych długich były jeszcze 2 rodzaje - błyszcząca i matowa]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam właśnie na przesyłkę driverów w wojskowej wersji 5814A, mam czarne Raytheony 12au7, bardzo muzykalne i miłe dla ucha, gubiące jednak kontur i szczegół, ciekaw jestem tej wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-44158-0-21263200-1422343487_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie widzę, że śladem kazek680 wbiłem się ze złą lampą;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psvane 12ax7 zaaplikowane w Jolidzie JD 100a, grają póki co około 50-60 godzin, wrażenia naprawde obiecujące, nie mam umięjętności opisywania co się poprawiło, zmieniło w porównaniu do EH / standardowe w Jolidzie/ - po prostu chce się słuchać każdą płytę, jest to bardzo przyjemne granie, poczekam do 100 godzin grania, nie wiem co jeszcze może się poprawić podczas wygrzewania . Już jest super, jak będzie lepiej, to tylko dodatkowy bonus.

W weekend w wolnej chwili posprawdzam na zmianę z Telefunkenami ecc83 , coś mi mówi, że jednak zostaną Psvane, ale dam im jeszcze czas na rozgrzewkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.