Skocz do zawartości
IGNORED

Pomiary lamp


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

Byc moze katody w ruskich trza rozruszac? pogrzeje z dzien to zobaczymy. Ale ruskie lampy maja krotki zywot. Niestety kilkaset godzin A to jest malo. Z sq nie ma klopotow nawet po 10000. I ma im spasc wtedy emisja max o 20% to jest cos!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadalszukam lamp z rodziny 6922/e88cc/cca/6dj8 i chetnie wypozycze na pomiary statyczne i dynamiczne thd jakies ciekawe egzemplarze jak zwykle spotkanie przy Mistrzu Florianie na wolumen i czerwona kurtka Motoroli. To ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem do pomiarow na Wolumen e88cc tesla i Valvo a takze ruska 23. Zobacze jak to wypada na takich lampach. Kupilem tez od Mistrza Floriana podstawke zlocona bardzo wysokiej jakosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na wolumenie, nawet przechodząc zerknąłem wypatrując tej zapowiedzianej czerwonej kurtki. Jednak nie dane było mi mieć tej przyjemności- tak chciała Opatrzność :?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenicz jak zwykle sciemnia... nie bylo go tam i zadnych lamp nigdy nie kupowal a z eleketronika ma tyle tylko wspolnego co wypisuje tu na forum... Przypomne ze ani rau nie zamiescil nawet fotki swego warsztatu, laboratorium, miernkow itp... sciema na maxa, brednie powtazrane pzrez niego przeradzaja sie w prawde forumowa... i ludzie sadza ze on faktycznie cos buduje itp... tak jak sciama z tragedia WTC ze niby Bin Laden naslal samoloty a w pentagon samolot sie rozbil... ale tu wida ludzie sa podatni na scieme , skadinad nie ejst to dziwne skoro potrafia sobie cisna kabel za 1000 zl i jeszcze twoerdzioec ze sa jakies tam roznice w czyms tam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze bylem przy Mistrzu Florianie. Kupilem nawet podstawke zlocona do pomiarow. Dostalem tez lampy do pomiarow. Roznice w triodach wew anki sa dosc znaczne. nawet w SQ. Moze nie tak dramatyczne jak w innych ale sa. Przy 2V rms na wyjsciu thd wlasciwie we wszystkich lampach jest podobne. Moze Tesle troche odstaja. Spodziewam sie ze z kilkuset lamp uda mi sie dobrac jakas fajna pare do Maranciunia aby zagral supersuper. Narazie mierze w punkcie 50V na anodzie i siatka zero. pOWINNO BYC 15mA ale z tym nie zawsze sie trafia. Uzywane lampy odrazu maja mniejszy prad. bardzo slabe stare zuzyte to nawet 10mA nie maja. Musze jechac do mamay pomagac siostrze w opiece i wezme ze soba caly majdan lampowy do pomiarow i lampy. Moze uda mi sie cos wyselekcjonowac. Byc moze zmienie troche punkt pracy lamp w ukladzie pomiarowym - dam 90v i rezystor w katodzie 120om. Byc moze wtedy dzieki automatyce latwiej bedzie dobrac pary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam przy tym tektronix przystawke do pomiaru lamp ale jakich? chyba nie e88cc a byc moze jest to adaptor do pomiaru ukladow w obudowach TO3 z wyprowadzeniem jak pod noval? Wtakim razie musze ywsilic mozg i zrobic przystawke do pomiaru triod na curve tracer do tranow i diod. Jak se pomyslalem to sprawa jest dosc prosta. Dlaczego d. se ta sprawa zawracam? a bo nie hce sprzedawac lamp bez pomiarow lamp przed sprzedaza w pelnym zakresie jej napiec i pradow. Charakterystyka wyjsciowa odrazu pokaze czy lampa nie ma jakis nieliniowosci przy pewnych warunkach paracy itp. Malo tego bede mogl dobrac rzeczywiscie chrakterystyki mierzonych lamp dla calego zakresu a nie tylko w jednym punkcie . Tak wiec pary lamp beda rzeczywistymi parami. Byc moze zajme sie dobieraniem par zawodowo. A ze miernik ma zakres prcy az do 1,6kV to chyba nie bedzie problemu dobrac nawet jakis dziwadel. narazie zrobie na e88cc z szybka zmiana systemow pomiarowych - na jedna z triod wew banki lub tej samej trody - piny - w innej lampie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie kolektora w tym tetronixie jest wyprostowana polowka 50 hz z autotransfotmatora.Z triodami mozesz miec problem.Lepszy jest Philips PM .....cos tam, ale nie jestem w domu wiec wiecej nie moge.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy? narazie mam 24 godzinna opieke nad chora matka. Pewnie trzeba zrobic jakies zew. zasilanie zarzenia ew. zmienic syg. schodkowy i dopasowac go do lamp. Oczywiscie jeszce lepeij by bylo z automatem do charakterystyk sprzegnietym z pC, ale co tam, kontrola jaka zrobie jest tylko po to aby sprawdzic czy lampa ma parametry odpowiednie w calym zakresie napiec i pradow. Zrobie kilka przystawek do pomiaru triod i ew. pentod. zadanie nie wydaje sie trudne. Przystawki zrobie z laminatu dwostronnego lutowanego od wew. polaczonego z przyrzadem przewodami bo niechce mi sie robic tak dokladnych przystawek aby pasowaly do gniazd w przyrzadzie. Byc moze zrobie calkiem duza podstawe pod rozne lampy. Zamocuje gniazdka i zrobie opis nastaw dla kazdego rodzaju lamp. Jak sa chetni go pomiarow takim przyrzadem to dajcie znac. Ale jak juz napisalem jestem uwiazany 24h na dobe przy chorej. Choc juz ciut lepeiej. Musialem siegnac do ziololecznictwa. Moze mi sie uda mame wyprowadzic z kryzysu. Narazie wedl. ordynator z oddzial. wew. jest terminalna. Moze nawet juz byla terminalna. Dziwne ale zyje dluzej niz przewidywano?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama zmarla wczoraj na zator tetnicy plucnej. Reanimacja nie pomogla. Jak sie otrzasne z tego ciosu porobie sporo ciekawych rzeczy. A najlepszy system w historii audio nazwe jej imieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak moge sie jej odwdzieczyc za lata poswiecone mi. Moze jej imie zostanie w legendach audio o systemie ktory nie mial sobie rownych w historii audio? pewnie tak bedzie i ja sie o to postaram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za slowa otuchy. Juz sie troche pogodzilem z tragedia. Coz, zycie przychodzi i odchodzi. Kazdy z nas straci bliskich i sam umrze. I radze wam przygotowac sie na te ciezkie chwile. Moze bedzie latwiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.