Skocz do zawartości
IGNORED

Ile wat ma tak naprawde Amplituner?


Gość Bykol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość do

(Konto usunięte)

najprostszy sposób - przeczytaj na ulotce ile mocy pobiera zasilacz , podziel przez liczbę kanałów i jeszcze często podziel przez 2 ( bo 8 Ohm ) standartowa impedancja wyjdzie , że przy standartowym 350 W zasilaniu ok 30 W na kanał

dla przykładu Primare A30.5 5* 200 W przy 4 Ohm - pobór mocy 1200-1500 W

Rotel RMB 1066 6* 100 W przy 4 pobór mocy 700 W

 

żaden wzmacniacz nie może być perpetum mobile czyli dawać więcej niż sam pobiera

 

dla pocieszenia powiem ci jednak , że aby wysterować w miarę przyzwoity głośnik wystarczy 5-7 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie, poza tym jak józwa napisał na stereo, to co podają producenci amplitunerów to jest czyste bajkopisarstwo.

Patrzyłem ostatnio na specyfikację jakiegoś wzmacniacza Rotela. Pobiera on 300W, a daje 2x60W.

Jakim więc cudem moja Yamaha pobierająca 230W daje 5x65W? :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona daje 65 W na kanał, ale gdy tylko jeden kanał jest obciążony. Jak obciążysz wszystkie kanały równocześnie, to moc na kanał spada nawet kilkukrotnie, bo zasilanie się już nie wyrabia.

 

5-7 wat na kanał z przywoitymi głosnikami w przeciętnym pomieszczeniu, to już jest zwykle bardzo głośno, nawet w stereo. Problem również w tym, ze jeśli wzmacniacz ma słabą wydajność prądową, to wierzchołki sygnału będą brutalnie cięte już przy kilku watach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy amplituner daje ok. 20-40 W/kanał gdy obciązone są wszyskie kanały, niektóre nie dają nawet 20-stu....taka jest niestety prawda! Jeśli jednak kolumny są 8-ohmowe i mają skuteczność ok.90 db- taka wartość mocy wystarczy w zupełności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość endzej

(Konto usunięte)

ja mam Soniaka co był testowany w AUDIO i tam przy pomiarach wyszło że daje 5x18W na kanał,a w mono 95W,a w stereo 2x85W, a te 18W w 5 kanałach w moim 12m2 pokoju daje tak niesamowicie głosno że jeszcze nie przekroczyłem nigdy gałki od głosności powyrzej połowy bo bym wtedy nie wytrzymał chyba w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.