Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Accuphase (cd DP78,wzm. E550)


aromaniuk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem częstym gościem forumów, ale tym razem chciałbym prosić Was o pomoc (szczególnie wielbicieli brzmienia Accuphase). Niecałe 2 miesiące odsłuchów zaowocowało wyborem powyższej elektroniki. Szukałem sprzętu na długie lata.

Powyższe klocki Accuphase (patrząc na zestaw) zaoferowały zdecydowanie najwięcej w mojej prywatnej skali odniesienia (a przerzuciłem trochę tego stuff'u, nie wyłączając Gryphonów, Krelli, McIntosh'ów czy MBL-i). Zadecydowały niewiarygodna spójność i porządek w całym paśmie (nie wspominam o podaniu detali czy przepięknej średnicy). Co tu dużo mówić: nie mogłem godzinami się podnieść z kanapy !!! :-) W ogóle nie brałem pod uwagę, że wybór CD i wzmacniacza padnie na jedną firmę, ale ten zestaw zagrał jak marzenie.

 

Przechodząc do meritum: ciągle nie mogę zdecydować się na wybór kolumn. Słuchałem dosłownie 3-4 zestawów w tej konfiguracji, bo nie miałem technicznych możliwości posłuchać innych kolumn. Mam swój typ z tych kilku zestawów, ale nie chcę uprzedzać faktów. Może wytrawni fani marki Accuphase mi pomożecie jakie kolumny warto sprowadzić aby synergia brzmieniowa niebezpecznie zbliżyła się do ideału ? Pokój 36m2, (ok 5mx7m), wysoki ok 3m, na razie żadnych ustrojów akustycznych, jedynie dywan, sofa, stolik, jedna szafka. Spektrym muzyczne szerokie, więc nie ma sensu pisać o preferencjach muzycznych. Cena kolumn do 30-35 tys. pln.

 

Pozdrawiam wszystkich wielbicieli dobrego brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aromaniuk=>

Oj ,niedobrze, niedobrze grozi nadwaga i arteriosklerozą ;-)

 

Czekam na DP-500 mam mieć lada dzień w domku ( umowa była na środę ;-)

Słuchałem w takiej konfiguracji dość dlugo końcówka McIntosha 252 i Cd Accu DP-65 (wyjście regulowane), kolumny B&W 804 w 18m i było ok.

Nie poradzę bo lokal duży i E550(??) - nie mam doświadczeń, ale szukałbym raczej czegoś chłodniejszego,

B&W ( ale ta nowa seria już troszkę inna ?), moze Thiel, ostatnio głośno o Lipińskim ?

 

 

Słuchałeś może Accuphse DP-500 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500-ki niestety nie słuchałem... myślałem o 67-ce, niestety już wypadła zasadniczo z obiegu, pozostała 78-ka (sporo niestety droższa) albo 500-ka....zacząłem od tej pierwszej i tak już zostało :-)

 

myślałem o Andrew Lipinskim.... muszę do nich zadzwonić.... nie wiem czy wystarczająco napełnią sporą skądinąd kubaturę mojego pokoju.... to jednak monitory jakby nie było.... nadzieją pozostaje subwoofer jako dodatkowy zakup do tego zestawu

 

nie testowałem Avanti.... miałeś może okazję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja cos zaproponuje:

Focal Electra 1027 lub 1037

Wilson Benesch A.C.T. (mozna sprobowac tez Curve)

B&W 803D.

 

Kolejnosc nieprzypadkowa :-) Moze byc dobrze.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi przypadkowo do rąk test E-550 w Audio. Wedle ich pomiarów Accu oddaje nie 2x30W a 2x61W przy 8 omach (zaś przy 4 omach nie 2x60W a 2x114W). Z drugiej strony kolejny raz spotykam się, że Accu zaniża trochę osiągi swoich maszyn w specyfikacji technicznej...

 

Odsłuchów dokonywałem w pomieszczeniach może nie tak dużych jak moje ale jedno z nich miało ok 30m2 i nie odczułem że to szczyt możliwości tego na pozór mało wydajnego wzmacniacza. Odniosłem wrażenie, że każdy centymetr sześcienny powietrza był dobrze wypełniony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Zazwyczaj słucham swojego sprzętu,w takim celu go konfigurowałem,uważam ,że słuchanie muzyki to nie zawody,jakie uprawiają tak zwani ciągli odsłuchowicze różnych systemów,ale popełniłem ostatnio taki odsłuch-słuchałem Isophonów Europa i jestem pod olbrzymim ich wrażeniem,budżet nie powinien zostać przekroczony,natomiast same kolumny ze względu na swoją niepospolitą konstrukcję,potrafią zagrać pełnym pasmem,nawet podczas cichego odsłuchu.W obecnej chwili jest to dla mn ie najmocniejszy kandydat z okolic 40kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>> Accu oddaje nie 2x30W a 2x61W przy 8 omach (zaś przy 4 omach nie 2x60W a 2x114W)

>Accu zaniża trochę osiągi swoich maszyn w specyfikacji technicznej...

 

 

To w rakim razie sprawdzilbym S25, Esotar^2 "probably the best tweeter in the World", sub zbedny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8726-100008363 1184835474_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x114W przy 4 ohm to jest już świat i ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myslałeś o monitorach Lipińskiego,to w takim razie posłuchaj koniecznie.W metrażu który masz na pewno dodatkowy sub,by się przydał,wystarczy ten tańszy model.U mnie Lipińskie grają z McIntoshem,jakbys coś chciał więcej się dowiedzieć pisz,pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek, powiedz mi jak to jest: czy wg zalecen Andrew L. trzeba faktycznie kupować na każdy kanał jeden sub + 1 wzmak do obu L-707 aby osiągnąć pełne możliwości brzmieniowe L-707 ? Wtedy raczej nie zmieszczę się w k 35 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie z dwoma subami jest powiedzmy referencyjne (słyszałem u Lipińskiego w domu),ale myślę,że w "normalnych" warunkach domowych,nie ma takiej potrzeby,mam 32m2,mniejszy model subwoofera,i uważam,że jak na moje możliwości lokalowe jest super,poza tym,z tego co zauważyłem,przy porównaniu Avanti3 (moje poprzednie kolumny),jeśli masz dodatkowy sub (ruchomy),jest więcej możliwości szukania optymalnego miejsca ustawienia tegoż,możesz latać po całym pokoju i słuchać,gdzie brzmi najlepiej,Avanti u mnie się nie "zmieściły".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referencyjne z punktu widzenia studyjnego. Pełne pasmo i masa decybeli. Jeżeli chodzi o wyrafinowanie i audiofilskie "smaczki" to w kolumnach lipińskiego ich nie uświadczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co uważasz za wyrafinowanie i audiofilskie "smaczki".Referencyjne do studia?Całkiem możliwe,ale jeżeli jeden czy drugi,dość znany muzyk,słucha "swojego" grania na tych monitorach,i mówi mi,że tak właśnie brzmi jego instrument,to ja lepszej rekomendacji nie potrzebuję,a przy okazji słyszę to co słyszę (a na Lipińskich słychac wszystko,od muzyki,po wszelkiego rodzaju smaczki audiofilskie,i niestety jakość nagrań),mi się one podobają,a to dla mnie najważniejsze.Jeden lubi Avalony,drugi Audio Physici,trzeci Thiele,każdy znajduje coś dla siebie w nich.Ja lubię Lipińskie,za dokładność i szczerość do bólu,nie wybaczają błędów w systemie,pokażą gdzie dał człowiek ciała,więc na pewno nie są to kolumny dla wszystkich,ale czy są w ogóle takowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Do Twojego zestawu Accuphase moge z czystym sumieniem polecić Electre 1027 Be. Sam mam Accu E-408 & DP-67. Z Twoim E-550 powinno byc jeszcze lepiej. Nie znam 1037 Be ale jestem przekonany, że nie trzeba martwić się o bas 1027 Be w Twoich 36 m2. Mój zestaw stoi na poddaszu o powierzchni podłogi ok 45 m2, ze wzgledu na małe skosy dachu powierzchnia efektywna (czyli taka do ok 2.5 m wysokosci) to ok 35m2 i nie ma problemu z basem. Również nie mam adaptacji akustycznej, umeblowanie dość skromne. Zresztą wiesz jakie możliwosci w zakresie basu ma Accuphase. Jako alternatywę wziąłbym pod uwagę Audio Physic Avanti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek -> widzę, że musisz jeszcze trochę posłuchać.

 

Lipiński zrobił bardzo dobre kolumny z przecietnych głośników. I mimo, że wycisnął z nich prawie wszystko co sie dało, to niestety pewnych limitacji wynikającej z zastosowanych driverów nie mógł uniknąć.

 

PS. Jeżeli myślisz, że muzycy (w wiekszości już przygłusi od nadmiaru dB) czy realizatorzy nagrań są autorytetami w zakresie jakości odtwarzania muzyki, to się grubo mylisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę,że muzycy,a już tym bardziej realizatorzy są "guru"w dziedzinie JAKOŚCI odtwarzania muzyki,muzycy natomiast na pewno wiedzą lepiej czy dźwięk wydobywający się ze sprzętu jest zbliżony do tego co słyszą na żywo,oni po prostu słuchają muzyki,a nie jak niektórzy,słuchają kabli czy sprzętu,Ty pewnie słuchasz sprzętu,ja słucham muzyki i dlatego tu się różnimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefek, 19 Lip 2007, 17:34

 

>Avanti u mnie się nie "zmieściły"

 

Sorry za OT, możesz Stefek krótko powiedzieć dlaczego? Za dużo basu? Za bardzo pobudzały mody własne pokoju?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,były po prostu za duże,i nie dałem rady okiełznać basu,warunki lokalowe takie a nie inne spowodowały,że z basem sobie nie poradziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Zapytałem, bo Avanti 5 są u mnie u góry listy. Nie sądziłem, że w 32 m2 ich bas może sprawić problem. Może to była tylko kwestia złej lokalizacji, albo niemożności ustawienia w jedynie dobrej.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prostu jest tylko jedna mozliwość ustawienia kolumn,z tego powodu Avantii odpadły.Z dodatkowym subem sobie poradziłem,bo nim można było trochę "pojeździć" po pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, bo Avanti 3 nie były zbyt trudne do ustawienia. Wracając do właściwego wątku sam się zastanawiałem jak by grały Avanti 5 z E-550.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JarlBjorn

Przychylam się do twojego zdania. Generalnie Accuphase gra super z Dynaudio.

Sam słyszałem co potrafi E-550 z Dynaudio Confidence 1. Gra każdą muzę , dynamika i niski bas są zaskakujące !

Np. : Metallica " Load " na tym zestawie to naprawdę potężne doznanie. Co nie wrzucisz , wszystko gra. Pełna synergia.

Znajomy ma taki zestaw okablowany miedziakami Kondo. Nie trzeba nic zmieniać !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.