Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory Wilson Benesch ARC


Wojteq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o opinię na temat kolumn Wilson Benesch ARC.

U dystrybutora można ich posłuchać ze wzmacniaczami McIntosh , Electrocompanient, Cyrus.

Z którym z w/w brzmienie będzie najbardziej neutralne ?

Z góry dziękuję ze wszystkie merytoryczne odpowiedzi.

 

pozdrawiam

Wojteq

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej merytoryczna rzecz jaka mozna napisać, to zebyś wział całe to towarzystwo do domu i w docelowych warunkach sam zdecydował co Ci sie najbardziej podoba...najlepiej po jakimś koncercie live.

I tak elektronika nie zabrzmiw ten sposób,a le przynajmniej wybierzesz coś najbardziej zblizonego :)

 

Dziwie sie lidziom, ktorzy maja takie plany zakupów, ze zdaja sie na porady forumowe, czy recenzje w czasopismach...to trochę tak jakby pytać o to co powinno mi smakować...

Wpis całkowicie w dobrej wierze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteq >

 

Słuchałem Wilson Benesch ARC w Hi-Fi Klubie oraz u znajomego. Moim zdaniem to naprawdę znakomite monitory. Wymagają odpowiednich podstawek bo dmuchają basem pod siebie. Są neutralne, przejrzyste, żywe i mają w brzmieniu coś trudnego do zdefiniowania co mi się bardzo podobało, powiedziałbym , że brzmiały po prostu uroczo. A przestrzeń taka jak tylko monitory potrafią wyczarować. To już prawie monitorowy hi-end, choć raczej do niezbyt dużych pomieszczeń - pewnie do 20m2.

 

Co do neutralności to z wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy polecam Cyrusa 8vs, bo taki McIntosh 6900 czy Electrocompanient 5 dodaja do brzmienia troszkę swojego charakteru, choć może jak sam posłuchasz to uznasz , że jednak takie odejście od neutralności Ci się spodoba :-)

 

pozdr.

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako aktualnemu posiadaczowi chcącemu zmienić model ARC na wyższy ;) nie wypada mi tutaj piać z zachwytu i pisać epopei o tym jakie to są wspaniałe głośniki ale...

 

szczerze: to bardzo dobre kolumny, warte posłuchania. Na pewno nie będzie to czas stracony.

 

Czy się spodobają to już inna historia.

 

Pozdrawiam,

peperoni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Wojteq

 

Ladnie graly ARC z gryphonem Tabu w HFC.

 

Jesli chcesz znac moje zdanie, to z w/w sprobowalbym z McIntoshem MA-6300, lub jeszcze chetniej z MC-275. Zakladam, ze wzmacniacz ma kosztowac porownywalnie do glosnikow.

 

Ale i tak prawdziwy odjazd to te cholerne Discovery + MC-2102...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.