Skocz do zawartości
IGNORED

Audiotrak Prodigy HD czy Edirol UA1EX?


leptonhead

Rekomendowane odpowiedzi

proszę, jeśli ktoś byłby ciekawy parametrów HD2 oto link do raportów RMAA:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Creative SB X-Fi - moja stara X-Fi ExtremeMusic - dla porównania

Prodigy HD2 - świeżo wyjęta z pudełka HD2

Prodigy HD2 BB - jako, że opampy są w podstawkach a pod ręką walały mi się BurrBrowny OPA2134 to zmieniłem ;) - parametry się poprawiły! ;) (ogólnie chyba warto opampy zmienić na coś lepszego niż oryginalne 5532N)

 

ps.

Teddy, gdybyś mógł wrzucić jeszcze raport ze swojej karty byłbym bardzo wdzięczny i przyszłe pokolenia również ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ma ktos moze jakies zdanie o tej karcie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Camle, powinienes dac wyniki testu dla 44.1/16 - w koncu ten jest najbardziej interesujacy z punktu widzenia audio.

 

PS, jakim urzadzeniem robisz te pomiary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rmaa 16/44:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mieczysław:

loopback kabelkiem - zdaję sobie sprawę, że właściwie testuję ADC'a (ma gorsze parametry niż DAC ) - ale ogólne pojęcie daje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies pojecie daje... ale o sekcji A->D karty - jak slusznie zreszta zauwazyles ;]

 

Niestety sesnownej jakosci przetowrniki ADC wystapuja jedynie w kartach studyjnych, co zreszta nie powinno dziwic....

W koncu od przetwarzania sygnalu z mikrofonu do rozmow przez SKYPE czy Teamspeak nie trzeba wymagac wiele... a przeciez do takich celow najczesciej uzywane sa "tory analog-digital" kart ze sie tak wyraze "domowych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o subiektywne odczucia - X-Fi wyszła z komputera :) - dźwięk "prodiża"(w miarę przesłuchiwania kolekcji) coraz bardziej mi się podoba.

jeśli ktoś się zna na elektroniczno-akustycznych niuansach kosteczek: warto tam wsadzać opa 2107 a może coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jedna negatywna uwaga: HD2 mają niestety złe sterowniki (a podobno Creative daje d. w tej materii). Przy ustawieniu miksera Visty na gęste formaty (np. 24 / 96) często zdarzają się różne "glitche": pstryknięcia, przeskoki - trochę pomaga zwiększenie "latencji" na max - ale tylko trochę... no i udało mi się w ciągu kilku dni testów wywalić całkowicie system z bluskrinem na czele (oczywiście sterownik hd2 w roli głównej).

z tego co zauważyłem - jest to ujednolicony (unified) sterownik do kart audiotraka i to co dziwi, to to, że ta >aktualna< wersja beta egzystuje spokojnie od lutego tego roku we wszystkich produktach audiotraka.

 

reasumując:

jak nie urok to sraczka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu: wciąz mnie to zastanawia...

1. moje testy nie pokrywają się z tymi znalezionymi w sieci

2. vista ma zupełnie przebudowany subsystem audio

3. nikomu oczywiście nie chce się sprawdzić tego na xp ;)

4. w Viscie można ustalić parametry pracy miksera i wyjścia do hardware'u - więc to 16/44.1 jest tylko "praktycznie" ;)

5. używam długiego (3m), nieaudiofilskiego kabla rca - mini jack ;)

6. parametry są ok (jeśli brać pod uwagę, że to parametry ADC'a) ale chcilę refleksji budzi "frequency response" z tym jej delikatnym geometrycznym spadkiem...

7. w subiektywnym przekazie jest ok! ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm zaraz zaraz tzn nie ma do tego sterownikow takich zeby chodzilo dobrze jesli chodzi o odsluch samej muzyki z cd i mp3? niech ktos walnie jakas konluzje tych testow dla laika, dobra karta;)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dildoo:

karta ma potencjał, który (być może to wina niedopasowania sterowników do Visty, której używam)... ale faktycznie sterowniki są najsłabszym jej punktem imho.

 

mam nadzieję, że to choroba wieku niemowlęcego i pan producent zbyt szybko chciał wygarniać pieniążki nie licząc się z niekorzystnymi opiniami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że te "glitche" występują przy normalnym użytkowaniu komputera - jeśli się słucha i nie dotyka, nie uruchamia innych programów itp - jest ok (ale to chyba oczywiste)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy normalnym sluchaniu muzyki z winampa nie ma zadnych defektow? Odczuje roznice Yamaszce 797 jak zmienie Audigy 2 na HD2? A wlasnie jakich programow mozna uzywac zeby poprawic jakosc dzwieku odrwarzanego na kompie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni mam ta kartke (Prodigy HD2 – nie GOLD!) i musze przyznac ze kartka pokazuje klase. Choc fakt sterowniki nie sa dopracowane, glitche maja miejsce przy roznych minimalizacjai i maksymalizacjach okien w windzie (testowałem na Viscie 32).

Na standardowych Opach jednak (NE5532) mozna mieć kilka zastrzezen. Bas nie schodzi zbyt nisko, choc ma spora dynamike co znowu powoduje iż gubi się czasami, scena nie jest tak wyrazna, troche malo szczegółowości i góra czasami traci kontrole przy głosniejszych momentach, ale wszystko to staje się oczywiste dopiero po wymianie OpAmpow.

Wymienilem je (3 sztuki) na OPA2107. No i mamy wszystko czego potrzeba. Bas zszedł nizej i jest lepiej kontrolowany choc może jest troche, ale tylko troche mniej dynamiczny (no ale to BB – „dojrzewające winogrono na słońcu, no hurry, no rush” jak ktos napisal;) , wreszcie wspaniała scena (a już myślałem ze z moimi K701 – dobrze wygrzanymi cos jest nie tak ;) . OPA2107 brzmia bardziej naturalnie, bardziej muzykalnie no i w koncu porzadna gora – talerze już nie wwiercaja się w glowe i nie ma mowy o „rozjazdach” w gornych rejestrach.

Pokombinuje jeszcze z wymiana Opow w Holdegronie (pozdrawiam konstruktora) ale to jeszcze musze skonsultowac z autorem wzmacniacza.

Oczywiście nie mowie ze karta na standartowych Opach jest do niczego. Jest bardzo dobra i w sumie nie słysząc wczesniej jak gra na innych Opach można być w pelni usatysfakcjonowanym. Niestety ja słyszałem ;)

……. i dopiero po ich wymianie uśmiech na mej twarzy zagościł gdy 3 koncert fortepianowy Rachmaninowa (Janis –TELARC) pierwsze takty „wystukał” ;)

Dodam jeszcze ze Odsłuchiwałem pod Vista32 - Foobar 0.9.4.4 + ASIO 2.0 IC Klotz i już wspomniany Holdegron + AKG K701.

Szczerze polecam ta karte do odsłuchów stereo, tutaj karta na prawde pokazuje klase. Zwolennicy 5.1 , 7.1 czy innej wersji o nieokreślonej liczbie głośników, poszukaja pewnie gdzie indziej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznice miedzy Audigy2 a HD2 na pewno uslyszysz - karty Creative'a sa znane z suchego i meczacego (szczegolnie "na gorze") dzwieku. Jesli chodzi o programy i "poprawe" dzwieku to kazdy bedzie dobry ktory potrafi skorzystac ze sterownikow ASIO - w ten sposob masz pewnosc ze ani Windows ani zaden program nie ingeruje w dzwiek.

 

A tak w ogole to dawno tu nie zagladalem ;)

 

PS: Sprzedam M-Audio Audiophile 2496 nowa na gwarancji za polowe ceny :) Przepraszam ze tutaj z tym ogloszeniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o karty creative to przede wszystkim uzywaj sterownikow "kx project" i programowego resamplingu 44.1 -> 48 khz, do tego asio jak juz wspomniano - ale to sie tyczy wszystkich kart. Oczywiscie z creashita Lynxa w ten sposob nie zrobisz ale poprawa dzwieku jest naprawde slyszalna, o czym sam niedawno mnialem okazje sie przekonac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czy ktoś z Was mógłby mi coś poradzić na temat wymiany OP-ampów w Prodigy HD2? Kupiłem ostatnio 3 x AD 797 i po ich wymianie dźwięk jest strasznie zniekształcony, ogólnie karta gra bardzo cicho i słychać od czasu do czasu jakby przesterowania... Musiałem z powrotem umieścić oryginalne OP-ampy i wszystko wróciło do normy.

Co może być powodem takiego stanu rzeczy?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można rozpoznać pojedyncze i podwójne OPY?

Czy w takim razie mam rozumieć, że do tej karty muszę zastosować wyłącznie podwóne OPY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - mają być podwójne. co do rozpoznania to na oko jest faktycznie trudno ;)

symbol i info z netu. (burr brown np. stosuje znaczenie typu OPAxxx dla pojedyńczych oraz OPA2xxx dla podwójnych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

paczuszka uzupełniona o testy z użyciem OPA2604 - dźwięk zrobił się bardzo detaliczny i szczegółowy ale na ten łagodny sposób - i się podoba :)

spróbuję jeszcze 2107, jako tą ciemną stronę mocy

 

ps.

jeśli ktoś miałby ochotę to oczywiście zapraszam do uzupełniania paczuszki testowej własnymi testami

 

ps2.

jezu - te wszystkie opampy kosztują znacznie więcej niż ta karta! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest niestety prawdziwe: prodigy WYMAGA wymiany opampów - to jest zwyczajny obowiązek jej posiadacza. Karta jest w przystępnej cenie i ma niesamowity potencjał, producent oszczędził na kosztach ale też dał prostą drogę do wykrzesania z tej karty maksimum możliwości (niestety dodatkowym nakładem kosztów)...

 

i pomimo tych niewielkich problemów ze sterownikami i potrzebie dodatkowych wydatków na dobre opampy to karta ta jest świetną alternatywą dla bardzo drogich źródeł (mój cdp, robi aktualnie za podstawkę dla wzmacniacza)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

od godziny mam na stanie karte prodigy hd2, gra razem z ampem mosfet clasy a oraz sluchawkami tonsil sd-426a, ic standardowy dodany z karta (tymczasowo, bo leci do mnie iy106)

na stanie wczesniej mialem dwa modele m-audio revolution 7.1 oraz audiophile 26/96

 

karta przyszla expresem od sound import z allegro, nawet dorzucaja instrukcje po polsku na cd ;D

 

przyznam ze troszke mnie zawiodl dzwiek, jako tako nie moge narzekac ale spodziewalem sie czegos lepszego, dzwiek jest niby rowny w pasmie, poukladany, ale zdecydowanie suchy, nieco szarawy, nawet powiedzialbym metaliczny, ostrzejsze kawalki typ hard rock juz mecza szybko sluchacza, bas nie schodzi za nisko, (cos go tam slychac w najnizszym pasmie ale uderzy i ucieka bez sladu)...

 

zastanawiam sie czego to moze byc wina, albo tych opampow, albo kabla ic, albo poprostu nieuformowane kondy na karcie (najprawdopodobniej tak), na ktos jakis pomysl czego mzoe byc to wina?

 

sprzet bedzie gral caly dzien i pewnie z pol nocy wiec zobaczymy czy jest poprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.