Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi sie dywan podoba. I tutaj pytanie - w jaki sposob i jak bardzo zmienia sie chrakter brzmienia z takim cudenkiem? Domyslam sie, ze basy mniej dudnia, ale ma to jeszcze jakis inny wplyw?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafkę nabyłem z ogłoszenia za 730zł,kosztowała u ostoi 1350zł.Co do dywanu to wykładzina dość gruba ,basik "ściele" się poniej a nie odbija.Jak czasem widuję dobry system na kaflach to śmiać mi się chce....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akism, 15 Sie 2007, 11:48

twoja wykladzina ma w dupie twoje basy

jezeli dziala to bardziej na reszte zakresu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage ze glosniki stoja jeszcze na podstawkach .. wiec przenoszenie nie jest az tak stratne .. a dywaniek moze byc .. :) warto ..jka sie ma dywan./wykladzine . .walnac jakis granit pod glosniki .. igly z pod glosnikow idealni punktowo przenosza drgania . .a potem na podloge cala powiezcnia oscyluje granit . .a tak jak jest dywan i same kolce nie ma takeij dobrej nosnosci .. :) i ogolnie wszytkie szmaty tlumia .. lae czasem to daje plusy .. nie ma poglosy czy ubocznych odbic dzwiku za dzuo .. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michal stabro

Myślę,że wykładzina eliminuje w dużym stopniu efekt echa,zresztą sam spróbuj posłuchać z i bez derki przed głosnikami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He... ja mam kafelki na podlodze i dywanik na środku pokoju wcale tak źle.

Dużo zależy na jakiej ścianie stoi sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście mieli za dużo pieniędzy to można by sobie zrobić porzadną drewnianą podłogę z systemem przegród pod spodem coś jak "matrix" w tańszej wersji daje się pod legaery rumosz wymieszany z trocinami i wapnem (to ostatnie na robale i mikroorganizmy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 15 Sie 2007, 19:16

jestes budowlancem ?

kiedys taka miksture mialem na strychu

wapno trociny to powszechny sposob ocieplenia na wsiach

ale teraz to chyba stosuje sie juz raczej welne mineralna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie co wy wiecie ..

trociny wapno czy glina nie byla dla akustyki czy nawet dal . .ocieplenia .. no trociny . .glownie to by ly ciezkie wypelnienai . .chodzilo . .o ciezar stropu by przyjal staly ksztalt stala krzywa ugiecia .. przeciez kiedys budowali bez mienca i dach swobodnie lezal .. lub murlaty byly mocowane :) a w sumei welne jka sie kladzie pod podlaga to sie robi mala przerwe .. by sie nie stykala z drewnem bezposrednio .. wiec sie tworzy skzynia ..

ale problemme jest kierunek ulozenia legarow . .czy glosniki beda ulozone wzdloznei do legarow czy poprzecznie . .bo albo beda cale pasy przenoszenia dzwieku . .albo krotkie przestzrenie gzdie beze sie robic fala pionowa .. i takie tam pierdy ..

ale tak na serjo to prawie nei robi roznicy .. tzreba sobie poprubowac tak czy siak ..

jedni lubia wiecej basu a innim na odsluchahc wspolnych smakuje tylko ciasto . .i kawa ..

wedlug uznnia . .ogolnie dywany wylapuja bas . .wszytkie szmaty kurtyny zaslony .. kafelki itp . .wiadomo na wylewce. . na stropie .. brak pustki pod tym .. loi do sasiadow nizej .. lub w ziemie . .i dziwiek sie mocno odbija . .podlogo drewniana pochlania . .ale rezoansuje . co tez daje fajne efekty ..

co kto lubie :) :) ja ustawialem glosniki w prawie takich samych pomieszczeniach ..

raz z podloga drewno sosna grunosc 25 m . .na legarach drewniancy wypelneinie welna .. i na wylewce w piwnicy ..... w piwnicy dziwek zimny .. z poglosem ..drewno daje wiecej ciepla .. od i tyle ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool architect - mam podłogę sosnową na legarach a w środku pomiedzy legarami steropian. Kolumny są na kolcach i stoją na ciezkich płytach granitowych - czy możesz mi poradzić w jaki sposób ustawić granit. Słyszałem opinię, ze sam granit w takiej sytuacji dobrze jeszcze na kolcach ustawić. Zanim zainwestuję w kolce - chciałbym wiedzieć czy to ma sens? a może lepiej podłożyć jakiś filc te cokoły granitowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, 15 Sie 2007, 19:16

 

>Jakbyście mieli za dużo pieniędzy to można by sobie zrobić porzadną drewnianą podłogę z systemem

>przegród pod spodem coś jak "matrix" w tańszej wersji daje się pod legaery rumosz wymieszany z

>trocinami i wapnem (to ostatnie na robale i mikroorganizmy)

 

matko boska, jezusiczku, wszyscy święci RATUJCIE! Raf, zlituj się! Takie coś miałem przez lata i nie znam lepszego sposobu na lichy, bezpłciowy, najgorszy bas jaki tylko można sobie wyobrazić. Taka podłoga działa jak membrana, raz że absorbuje bas, dwa, że robi to wybiórczo. Koszmar, strach pomyśleć, że ktoś Twoją radę mógłby wziąć poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az takim znawca nie jestem .. .troche czytam tu czy tam . .i po porstu .. ma mnieco wieksza wiedze architektoniczna ..

podloga sosnowa jest miekka .. kolce . .jka beda bez podkladek wtopia sie w nia jka w malso :) spokojnie na jakies 3mm jak nie wiecej . .szkoda podlogi :P a filc czy dywanik .. to wogole .. negatywnie zadzaila .. bo bedzie tlumilo drgania .. i bedzie niejszy bas .. basu nie szlyszymy .. bas glownie czyjemy .. .czloweik slucha calym cialem . .uszy jedno ..a reszta receptoro reeszta .. weic jak masz standy to kolce i na granicie postaw .. a jka podlowgoe to tez mozesz wlanac kolce .. i na granit .. tak jak masz jets ok .. wiecj kolcow ..to przerost formy nad trescia :) a jka masz styropian to tez fajnei jest dobra barjera dzwiekowa i nie pochalani fali tylko odbija .. :) ale gadanie o welnei czy styropianie .. to dobre jka ktos buduje kabine odsluchowa .. lub m asprzet za tak duzo klockow . .ze moze zrobic caly remont ..

a tak to na serjio .. lekko glosnik w lewo w prao co by nam odpowiadalo .. nie bylo poglosu .. rzeczy stojace w pokoju nie wpadaly w rezonanc . .i nie drzaly .. i takie tam :) koniec wywodu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cool architect - nawala Ci klawiatura:)

Mam prośbę, pisz może wolniej i w normalny sposób formatuj, Ciężko się to czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>cool architect

 

Trochę pleciesz. "a filc czy dywanik .. to wogole ..negatywnie zadzaila .. bo bedzie tlumilo drgania .. i bedzie niejszy bas .. ". Filc zadziała negatywnie z innych powodów, wcale bynajmniej nie tłumiących - akurat drgań dobrze nie tłumi.

 

>>Seba78

 

najpierw najtańszym sposobem spróbuj postawić na kolumnnie kilka kilo i sprawdź rezultaty. Podłoga z drewna wcale nie jest taka fajna jak się niektórym wydaje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz zalezy od upodoban . .tak jka pisalem .. z odluchow wsyztkim zawsze najbardzie jsmakuje ciasto ..

bo kady woli inny dziwek ..

tzreba metoda prob i bledow .. zalezy co sie chce osiagnac .. ja wole podloge drewnaina .. niz beon czy kafelki i tyle . .jest dla mnei cieplejsza barwa ..

a filc tlumi jka kazda szmata pochlania czessciowo dzweik . i bez odwrotnie .. tym bardziej ze m mega wlosowata budowe ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 15 Sie 2007, 21:45

 

>cool architect - mam podłogę sosnową na legarach a w środku pomiedzy legarami steropian. Kolumny są

>na kolcach i stoją na ciezkich płytach granitowych - czy możesz mi poradzić w jaki sposób ustawić

>granit. Słyszałem opinię, ze sam granit w takiej sytuacji dobrze jeszcze na kolcach ustawić. Zanim

>zainwestuję w kolce - chciałbym wiedzieć czy to ma sens? a może lepiej podłożyć jakiś filc te cokoły

>granitowe?

 

Jedyne, co może pomóc to właśnie odizolowanie kolumn od podłogi. Czyli granit, ale gruby i wielki. Tak z 50 kg, a pod nim elastyczna, gruba guma. Pod moimi Studio/100 było trochę betonu i niewiele pomogło, bo są ciężkie i basu nie żałują. Guma jest absolutnie konieczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gimie to nie slyszalme jeszcze :)

ale to ad podloga drewniana . .czy wogole .. taka i taka ?? musze sprawdzic .. czy guma w sensie np kawlake linoleum .. czu nie wiem .. taka z dedki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mój sposób na walkę z drgającą podłogą na legarach w starym budownictwie (przedwojenne osiedle WSM na Żoliborzu ;-)

płyta granitowa - rozmiary g/sz/w - 50cm/35cm/7cm, waga - jakieś 40 kg sztuka ;-) przy "normalnych" czy nawet bardzo głośnych odsłuchach jest ok, podłoga lekko drga przy naprawdę "hardcorowych" poziomach głośności ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15374-100006697 1187209694_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xanax, to właśnie miałem na myśli. Przy cięższych kolumnach i granit musiałby być większy. A spróbuj pod granit podłożyć miękkawą gumę, taka z dętki jest za twarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten to chyba z nagrobka

 

wiele lat temu miałem taką podłogę ,koszmar prawdziwy,oprócz dociązenia kolumny władowałem kilka pian poliuretanowych pod deski/oczywiscie z obciązeniem/

Pięknię się wytłumiły z drganiami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granit - najtańszy strzegomski - kupowałem ze 2,5 roku temu u "forumowego kamieniarza" - sebaxa (nie wiem, czy jeszcze działa na forum i w branży kamieniarskiej ;-) nie pamiętam dokładnie, ale wyszło dość tanio - jakieś 350 plnów za takie dwie sztuki oraz dwie mniejsze płytki (po ok. 7 kg) na górę kolumn - te jednak zostały sprzedane z poprzednimi kolumnami (nie pasowały rozmiarem na obecne Ruarki ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesz,

ciekawa idea - może spróbuje podłożyć gumę ;-) ale jaką dokładnie masz namyśli, gdzie ją można dostać?

(płyty mają też od spodu nawiercone otwory pod kolce, ale wówczas kolumny stałyby już zdecydowanie zbyt wysoko...)

cir,

to kwestia gustu, poza tym można się przyzwyczaić, ja nie czuje się jakbym słuchał muzyki na cmentarzu ;-) nie stać mnie było na egzotyczny kamień - najważniejsze, że płyty spełniają swoje zadanie... ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xanax tylko zart

 

ja załatwiłem sprawę pianą,legary lezały na betonowym stropie bez przekładek z gumy czy filcu co tez pogarsza sprawę po zalaniu pianą zrobił się monolit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xanax, jeśli podłożyłbyś kolce, to zaprosiłbyś te dechy do tańca - trza wręcz przeciwnie, o ile masz już ciężki granit. Ja nie miałem pomyslu na tę gumę. Jeśli ma amortyzować, czyli nie przenosić drgań to musi się trochę ugiąć pod ciężarem. Jeśli nie ugnie się, lub ugnie za bardzo to nie będzie izolować. Na pewno powinna być gruba, tak 1-2 cm. Tyle jest teraz nowoczesnych materiałów, może jakieś elastomery, czort wie. Warto jednak spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cir,

taaa... wszyscy znajomi mówili mi, że wygląda to jak na cmentarzu ;-D ja z podłogą niewiele mogłem zrobić - po wprowadzeniu się jedynie położyłem wykładzinę, pod nią jest parkiet, równie stary jak to mieszkanie ... zamierzam go kiedyś "odnowić" i wówczas użyć jako ustrój akustyczny jakiś puchaty dywan między kolumnami, zamiast tej "biurowej wykładziny"... tylko nie ma kiedy tego zrobić ;-)

 

Grzesz,

... i także dlatego otwory są nawiercone ale nie są używane (były rozmaite koncepcje, a kamieniarz zrobił otwory gratis - wolałem je wywiercić "na wszelki wypadek" ;-) i właśnie takie doświadczenia miałem, gdy wbiłem kolumny na kolcach w tę podłogę - przy każdym uderzeniu stopy perkusisty brzęczały garnki w kuchni ;-D

hmmm, a elastyczna gruba guma, to może... jakaś karimata lub coś w tym stylu ?? ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.