Skocz do zawartości
IGNORED

wypalane DVD


qot

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos mozliwosc porownania wypalanych kopi plyt DVD z orginalnymi ? Czy tak jak w przypadku Audio tez dochodzi do "zpłycenia" ? Jaka jest róznica i czy warto inwestowac w nagrywarke DVD ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto kopiuje. Sorry ale nie wiem o co Ci chodzi. Uzywam sofu na Maka i zawsze robie Image dysku DVD na dysku twardym. Jest to wiec kopiowanie bezstratne. Moj odtwarzacz DVD akceptuje DVD-R i odtwarza plyty bez problemu. Zapylenie o ktorym piszesz - moze brac sie stad ze niektore programy nie kopiuja bit po bicie tylko z bledami pozatym to o czym piszesz moze byc bledem z optyki lasera odtwarzacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Czy w związku ze "zpłyceniem" przy kopiowaniu audio warto w nagrywarke "audio" inwestować?

Zrobić xero audio jest stosunkowo prosto.

Zrobić xero dvd nie jest juz takie proste.

Jesli chcesz skopiować całą płytę (przeważnie pojemnośc > 4,5 GB) to albo "tniesz" materiał i nagrywasz 2 płyty prktycznie bez utarty jakości (robiłem tak, ale porównń nie robiłem, brak czasu, chęci i uważam, że nie warto), albo wycinasz elementy Cie nie interesujące a reszte rekompresujesz (do 75% wielkości oryginalnej ponoc nie widać różnicy. ja potwierdzam niżej nie warto) i nagrywasz na jeden nośnik.

Ja "zainwestowałem" i nie żałuję.

pozdro Gatar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Większość filmów wydanch jest na dwuwarstwowych płytach i zajmuje przestrzeń ponad 8 GB. Podczas processingu i przenoszenia danych z płyty na dysk pomija się wszystkie strumienie audio, które nie są nam potrzebne (ścieżki dźwiękowe w innych językach) co oszczędza do kilkuset MB/ścieżka oraz napisy (do kilkunastu MB). W momencie gdy efekt pracy zajmuje więcej niż ok 4550 MB konieczne jest transkodowanie obrazu i w tym momencie pojawia się kilka różnych metod, ale ja polecałbym program "DVD Shrink" ze względu na niewielką różnicę w jakości przy niskim stopniu kompresji. Jakość strumieni dźwięku nie ulega zmianie, jeśli wszystko zostało zrobione poprawnie nie ma możliwości powstania rozsynchronizowania lub innych błędów.

 

W momencie gdy film zajmuje przestrzeń jednowarstwowej płyty DVD wystarczy program typu "DVD Decrypter", który opisałem dokładnie na mojej stronie internetowej : www.evolution-x.prv.pl

 

Do bardziej zaawansowanych trików, tworzenia i edycji IFO, komórek, splittingu polecam znakomity program "IFO Edit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teorie znam ... ale jestem ciekaw czy "przepalane" nie odbiegaja od orginalu zbyt daleko. NA dobrym sprzecie AV spewnoscia latwiej dostrzec róznice. Pytanie czy warto, to zalezy od tego "co" chec sie kopiowac. filmy z gazet po 7,50 - 10,00 zł spewnoscia nie ... ale sa inne tytuly których poprostu ciezko zdobyc ( koncerty, "limited edition", tytuly dostepne tylko za granica, ect. ). Jesli zrobienie 2DVD z jednej nie oslabi jego jakosci - mysle ze warto ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Splitting zawartości filmu na dwie płyty DVD-R moim zdaniem nie ma sensu. Po pierwsze jest to znacznie bardziej czasochłonne, dwukrotnie droższe, a w dodatku trzeba przekładać płyty w czasie oglądania.

 

Po usunięciu wszystkich zbędnych rzeczy często zawartość już mieści się na typowej płycie DVD-R 4,7 GB, a nawet wprowadzenie minimalnej kompresji obrazu jeśli to konieczne nie spowoduje degradacji jakości. Aby to dostrzec trzebaby analizować klatkę po klatce na odpowiednim sprzęcie i doszukiwać się elementów świadczących o kompresji. Należy pamiętać o tym że niektóre filmy oryginalnie też cechować może spora kompresja i mogą być widoczne artefakty i będzie to w znacznie większym stopniu istnotne niż przy processingu płyty jaki omawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Przemski pisales na forum ze masz w kompie "testy THX, DTS ES, PL II" ect. skad wziasc testowe DVD, a moze jestes skłanny "wypalic" taka plytke ... mozemy sie dogadac za ile ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD testowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena w SEK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Kolekcja testowych animacji to efekt kilkugodzinnego przeszukiwania internetu, głównie poprzez popularne wyszukiwarki podając jako słowa kluczowe "THX trailers" lub "vob trailers".

Pliki zajmują od kilkunastu do stukilkudziesięciu MB. Zawartość - dokładnie te same animacje, które ujrzymy przed seansem w kinie i na niektórych płytach DVD-Video.

Muszę rozglądnąć się za jakimś dobrym i najlepiej darmowym oprogramowaniem do authoringu DVD i jeśli będe miał czas to skompiluję płytkę z wszystkimi animacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:http://www.cinenow.com/fr/vobtrailer.php3

Szczególnie "minidvd-trailer" 350 mb-kilkanaście trailerów dd, dts i thx ładnie poseregowane z prostym menu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.