Skocz do zawartości
IGNORED

pomocy ! szukam muzykalnego kina


klemens

Rekomendowane odpowiedzi

hi,

 

masle ze cala ta dyskusja jest jalowa jesli nie wiemy, ile kasy Klemens chcial na to przeznaczyc...

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a tak serio to mogę wydać nie więcej niż 3500 (za ampla+dvd)

 

Denon AVR-1804(1604) + Denon DVD-1400

Onkyo TX-SR501E + Onkyo DV-SP501

Sony STR-DB790 + Sony DVP-NS930

 

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, cos musi byc na rzeczy z tym denonem... nikt nie powiedział o nim nic złego - tylko czy on będzie pasował do głośników paradigm (monitor 3 - na razie tylko front)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno - czy ktoś może powiedzieć czy duże są różnice w jakości dźwięku miedzy denononami: 1404, 1604, 1804 (wodotryski mnie nie interesują)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna kwestia (wiem dużo gadam do siebie) - czy dobrym pomysłem jest w celu zaoszczędzenia kasy kupno lepszego ampla np. Denona czy HK, ew. Onkyo a do tego budżetowego odtwarzacza innej firmy (np. panasonica s75 który zbiera dość pochlebne opinie) - czy się to razem nie pogryzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrj przestań pisać głupoty. RXV 800 zastąpiłem 1300, a 640 mam w sypialni. Muszę Ci powiedzieć , że 640 gra lepiej niż 800. Jaki błąd, człowieku ja Yamahy mam do KINA. Oprócz tego mam dwa stereo i na tym słucham muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemens, nic się nie pogryzie. A co do amplitunera to nic za darmo to stara zasada. Między 1404 a 1604 jest malutka różnica, ale 1804 to już inna klasa. !404 wprowadzili w tym roku jako przeciwwagę dla najtańszych konstrukcji innych firm i prawdę mówiąc jest słabym ampli przy 1804.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrj czy ty znasz fizykę i matematykę. 5x90 wat=450 wat a pobiera prądu 300 wat. Przecież to nobel !!!! Jak wzmacniacz oddaje połowę to jest dobrze, no 60%. To policz sobie. 150 :5=30 wat , ja przyjmuje optymistycznie 5x40 wat. I to tyle:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie badz zlosliwy. 5x40 optymistycznie daje 200W a te 100 gdzie zgubil? Nie bede Ci wypominac o matematyce. Skoro 640 gra lepiej od 800 to gra tez lepiej od RXV1000. Moze masz racje. No to opisz na czym ta lepszosc polega. Skoro sadzisz ze 800 ma tak malo mocy to na niewiele stac Twoja 640 przy tak malych gabarytach i jeszcze mniejszej mocy. To co moze jakies 20 W na kanal wyjdzie ? Ja mam wzmak stereo i mam porownanie i nie wiem nad czym sie tak rozwodzicie. (mam Pioneera).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dlaczego kupujesz Yamahy do kina skoro sadzisz ze H/K jest lepszy i w stereo i kinie. Ktos Cie przywiazal do tej marki czy co ? A co do 640 to jestes pierwszym czlowiekiem ktory stwierdzil ze model z nizszej polki gra lepiej od tego z wyzszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu testów poszedłem kupić yamahe rxv640. Wyszedłem z Marantzem sr5400. Różnica kolosalna. sr4400 też jest wyraźnie lepszy od rxv640. Yamaha grała dla mnie tragicznie. Co do dvd - tanio można dostać yamahe s540 - gra bardzo dobrze. Np. z Marantzem. Porównywałem tryb stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrj straty, straty, straty. Wzmacniacz, kable. kolumny. Im tańszy sprzęt, tym większe. Poczytaj testy, ile wyciągają te super maszyny obciążone na wszystkich kanałach. Około 60% poboru prądu dochodzi do naszych uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cliff dziwię się, że kupiłeś kino, z Twojej wypowiedzi wygląda, że wolisz stereo. Marantz przy Rotelu i Creeku gra TRAGICZNIE:)) Jeśli chodzi o kino, to Marantz jest słabiutki, dlatego połączył się z Denonem. Nawet w ocenach niemieckich ma ostatnie miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrj co do mocy to 640 więcej pobiera prądu niż 800. Niestety, jak w komputerach czas nie jest łaskawy dla amlitunerów, tak jak komputerów. Starzeją się, a 800 to co najmniej 3-letni amplituner. To już w kinie epoka, w stereo nie. 800 nie jest gorsza od 1000, to takie same amplitunery, tylko 1000 ma wyjście na szóstą końcówkę zewnętrzną do 6.1 . Nie jestem złośliwy do Ciebie, tylko do firm które wypisują takie głupoty na kartonach i w instrukcjach. To jest moc oddawana na jeden kanał!! I wtedy to prawda. Ale kino używa 5, 6, a nawet 7 kanałów, a to już za dużo jak na takie transformatorki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrj co do Yamahy i Harmana. No cóż kasa i tylko kasa. Nie ma Harmanów na Allegro, a w sklepie tyle nie dam i już. Mógłbym, ale jest jakaś rozsądna granica na amplituner. "Stosunek" cena /możliwości, cena/potrzeby itd.Tu wygrywa w kinie Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.