Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pokój 25-26m2. Jeśli chodzi o ustroje to jestem totalnie zielony. Na tą chwilę nie posiadam nic poza meblami, szpargałami, kwiatami w doniczkach i zasłony okienne. Ogólnie można śmiało powiedzieć, że pokój nie jest pusty;) Dywan jest pierwszy na liście zakupów.

Edytowane przez zborus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pokój 25-26m2. Jeśli chodzi o ustroje to jestem totalnie zielony. Na tą chwilę nie posiadam nic poza meblami, szpargałami, kwiatami w doniczkach i zasłony okienne. Ogólnie można śmiało powiedzieć, że pokój nie jest pusty;) Dywan jest pierwszy na liście zakupów.

Tak po mojemu, trochę w ciemno, to zmień Wzmak. Co do wysterownia kolumn pewniakiem będzie M6si.
Btw miałem Tannoy definition Dc10ti I większość integr MF ale najpierw wypożycz żeby obadac.

Dywan na bas dużego wpływu nie będzie miał tj jakby dudniło to poprawi trochę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Tak po mojemu, trochę w ciemno, to zmień Wzmak. Co do wysterownia kolumn pewniakiem będzie M6si.
Btw miałem Tannoy definition Dc10ti I większość integr MF ale najpierw wypożycz żeby obadac.

Dywan na bas dużego wpływu nie będzie miał tj jakby dudniło to poprawi trochę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli, że ten mój m3si może nie radzić sobie z tymi Tannoyami? Raczej myślałem, że to kolumny są słabszym ogniwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zborus napisał:

Pokój 25-26m2. Jeśli chodzi o ustroje to jestem totalnie zielony. Na tą chwilę nie posiadam nic poza meblami, szpargałami, kwiatami w doniczkach i zasłony okienne. Ogólnie można śmiało powiedzieć, że pokój nie jest pusty;) Dywan jest pierwszy na liście zakupów.

Wzmacniacz może być przyczyną,. Ale ogromne znaczenie, ma akustyka Twojego pokoju. Zerknij tu - https://www.acoustic.ua/recommendations/800#2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli, że ten mój m3si może nie radzić sobie z tymi Tannoyami? Raczej myślałem, że to kolumny są słabszym ogniwem.

Ja bym od wzmaka zaczął sprawdzanie. No i akustyka - jak kolega już napisał - przynajmniej pomiar jak masz kogoś to od razu ci powie co sie w pokoju dzieje i w którą stronę z adaptacją iść bo tak na czuja to długa i kosztowna droga.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2024 o 15:42, Marcin Wielgus napisał:

Ja mam m.in. kable van den Hulk głośnikowe i też tak mają że osobne druty w osobnych izolacjach po 2 na kolumnę idą

Daj znać jak zagrały


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin jakie masz kable van den Hulk? 
jaja mam na teraz w ścianach chord clearway i są mega długie, ale będę robił remont podłogi i powstaną kanały, tak by można wkładać spokojnie cokolwiek (może oprócz pytonów). Tym sposobem skrócę odcinki kabli do 3 m. Wtedy mogę zaszaleć i szukam inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hulk to slownik . Oczywiście Van den Hull. Obadam I dam znać leżą w garażu. Wcześniej miałem. Kimber Kable 8TC a teraz już dłuższy czas Acoustic Zen Hollogram I chyba nie chce mi się nic zmieniać tylko grube są

A jakie masz kolumny ? Bo Wzmak - kable - kolumna, musi być synergia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem mistrzem grafomańskich opisów, jak to na forach bywa, ale się postaram. Focale grają szybko, szczegółowo, potrafią przywalić - po modzie bas stał się bardzo rytmiczny, nie przeciąga ani o chwilę za długo niż wynika to z odtwarzanego instrumentu. Średnica jest wysunięta tak jak lubię. Wysokie tony nie przeszkadzają, chyba, że artysta chciał jakimś syntezatorem wwiercić się w bębenek słuchowy. Ten komplet, który posiadam, nawet w opinii znajomych (jeden jest redaktorem pisma branżowego) gra już na odpowiednim poziomie. Ostatnio dokonałem drugiego modu CD transportu tzn po poprawie zasilania zmieniłem zegar u Konrada Muzg, nie do wiary co teraz można wysłuchać z fajnej realizacji na płycie. Teraz słucham japońskiego wydania Patrycji B i zastanawiam się czy nawet nie jest za “jasno”? Ale chyba to takie wydanie, bo już np. Płyta dead can dance (suche słoneczniki) brzmi tak jak wolę, trochę ciemniej. Równocześnie z modem zagościł u mnie też coaxial srebrny Oyaide i może to już przedobrzenie.
Pytałem Cię Marcin o kable głośnikowe bo przy tych odległościach (po remoncie) mogę poszaleć i poeksperymentować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.