Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładki gramofonowe z dobrym basem!


Zydelek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś zna wkładkę ortofon Mc tubo? Co oznacza te turbo. Wkładki serii Mc i om są do 1000zł rozjaśnione i mają słaby bas. Co prawda stare matowe płyty brzmią z większym blaskiem. Natomiast przy dobrze zrealizowanych są piskliwe. Ciekaw jestem co to jest te turbo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest teoretycznie wkladka MC ale ma wbudowany 'transformator' co robi z 0.3V okolo 2.5V na wyjsciu wiec wystarczy jak masz przedwzmacniacz MM....Podobno to sa bardzo dobre wkladki jesli zaczyna sie zabawe z MC....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Vinyla!

Tyle to ja wiem. W opisach podaja, że jest to wysoki poziom. Czy słuchałeś tej wkładki? Słuchałem mc 10 i 15, uwazanych przez niektórych za dobre. Brzmiały żelaźniano i mało przyjemnie. Myslałem, że mc będą bardziej dynamiczne od mm. Moja super om30 nie trafia w mój gust. Po mojemu brzmi za sucho, za mało jędrnie. Lubię rasowe brzmienie, by nie udawać, że się słyszy bas. Naszło mnie na eksperymenty i oczekuje opinii i doświadczeń innych. W ostatnim czasie kilkukrotnie przekonałem sie, że droższe nie oznacza lepsze. A co sądzicie o wkładce M97xE mm Shura? Do tej wkładki można potem kupić igłę na wymianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Mam od niedawna Shura, poprzednio używałem Benza, ani jedna ani druga nie ma specjalnego kopa na dole. Ja wrócę do Benza, a jeżeli będzie mi brakowało dołu to poszukam w pozostałych elementach toru. Na winylu nie ma takich pomruków jak z CD i chyba żadna wkładka tego nie zmieni. (chociaz ktoś mi ostatnio wspominał o MC ze zintegrowanym subem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że z analogu nie słychać pomruków. Jeszcze w latach 70-tych, kiedy pracowałem w dużej dyskotece na konsolecie FBT miałem wkładki Shura. Nie pamietam jakie były to modele. Przed disco słuchaliśmy swych ulubionych płyt. Brzmiały fenomenalnie: Pink Floyd, Genesis, Yes itp. jak również tria jazzowe, soul, funk. Czyli muzyka, która musi mieć kopa. Od strony technicznej-gramofon ma szersze pasmo, które w cd jest ograniczone. Moim zdaniem jest to kwestia odpowiedniego doboru całego toru. Zacząć jednak nalezy od wkładki o takim brzmieniu i barwie jaka najbardziej się podoba. Czekam na wrazenia jeśli znacie coś jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

==> ZYDELEK

 

Na sprzecie dyskotekowym z kazdej wkładki wyciągniesz to co chcesz, ja mam sprzęt niedyskotekowy. Pasmo pasmem a korekcja RIAA wynika z tego, że skraje pasma są na analogu tłumione => słabsze =>mniej szłyszalne.

W latach zamierzchłych, gdy towarzystwo z Forum grało na Altusach i Fryderykach basu było dość, teraz jest GO mniej bo i era inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach siedemdziesiątych, czy osiemdziesiątych, wydawało się nam, że mamy bas. Kiedy usłyszałem u kolegi Altusy 70, to marzyłem o taaakim basie.

Ale to było dawno, wtedy nie było potrzeba aż tyle, żeby zrobić na nas (przynajmniej na mnie) wrażenie. Teraz ten sam sprzęt, który wtedy był tylko marzeniem, nie robi już na mnie żadnego wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zydelek

I jeszcze coś... Pasmo w CD jest ograniczone od góry (do 20 kHz), a nie w basie. Od dołu pasmo w CD zaczyna się bodajże od 2 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś twierdzi że wymieniane wkładki mają bas to niech sobie posłucha basu na np. wkładce agapat za ok 20zł to piezoelektryczny zabytek sprzed kilkudziesięciu lat a ma większą dynamikę i bas od wkładek dla audiomas z niskiego i średniego przedziału. Wasi dziadkowie na muzalnych gratach podłączonych pod ówczesne lampy i z prymitywnymi wkładkami mieli lepszy bas od dzisiejszych markethitów. Niestety wkładki tego typu w sporym stopniu niszczą płyty (najbardziej zapis stereo) i w systemach bez regulacji tonów walą prymitywnymi wysokimi ale dla samego sprawdzenia warto taką zdobyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Shure V15. Podobno dynamika na poziomie swiatowym, ale sam nie sluchalem. Ale to jakies 3000 pln, co za wkladke MM nie jest malo. Z ortofonow MC na podstawie wszystykich czytanych przeze mnie opinii/recenzji moge tylko powiedziec, ze wkladki MC10, 15, 20 z serii Super uwazane sa za "dobre w swojej cenie", natomiast obiektywnie brzmiace lekkawo, i "cienko". Natomiast wkladki z serii Supreme, uwazane sa za dobre w ogole, tj. bez takich zastrzezen. Niestety, jest roznica w cenie. Podkreslam ze pisze to na podstawie recenzji, sam nie mialem mozliwosci sluchania bo dystrybutor nie trzyma w Polsce wkladek Ortofona drozszych niz 1000 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jozwa maryn

 

Trochę przesadziłeś z ceną Shure.

Najnowszy model V15VxMR kosztuje poniżej 1350 zł.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany to podam źródło.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anlu! Podaj mi namiar gdzie kupić. Na forum lub mailem (znajdziesz w omnie). Pozostałym osobom dzięki za wypowiedzi. Mimo, że mamy różne zdania szanuję każdą wypowiedź i każde zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Troche zawyzylem - V15 VxMR dokladnie 400 USD, na stronie firmowej. W UK na stronie Origin Live kosztuje 320 GBP. Tak czy tak, 1300 pln to cholernie dobra cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polsce na Shure są niezłe. Niestety dowiedziałem się o tym zbyt późno. Zdążyłem już sprowadzić wkładkę z Niemiec płacąc dużo drożej.

Teraz wiem, że wcześniej warto poszukać i popytać w sieci.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

hej przyjacielu

 

chętnie dowiem się gdzie kupićszczura wpolsce

w moim skończyła sie igła ,a najtańsdza cena jaką znalazłem to 185$-taniej kupiłem całą wkładkę w naszym dzikim kraju

 

pzdr

greg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shura w Polsce sprzedaje Polsound:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) V15VxMR 1329 zloty brutto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.