Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nowa linia od Dynaudio na horyzoncie. Ciekawe czy zastępuje Evoke (które raczej nie zapiszą się jako wyjątkowo lubiane) czy będzie istniała odrębnie. Stawiam na to pierwsze. Zwłaszcza, że zaczęły się wyprzedaże modeli Evoke.

 

FB_IMG_1713555895874.jpg

Bardzo skandynawskie i japońskie zarazem 🙂 Proste, naturalne, bez zadęcia. Nam oczywiście kojarzy się z ikea, ale to właśnie jest istota skandynawskiego stylu i sposobu życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd kwestia gustu, mnie nie przekonują. Może takie liche ujęcie? Najważniejsze, żeby grały. Chciałbym, żeby wrócili do wysokich tonów ze starej serii DM, tak mocno słodkich, dźwięcznych, nasyconych i ultra gładkich. Oby nie było rozczarowania jak z serią Evoke...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i szanuję opinie i takie jak ta @shiver07- kolumny nie odpowiadają osobistym upodobaniom, sprawa jasna. Napisz może z czym parowałeś, to może pomożesz innym w doborze sprzętu w przyszłości.

Pozwolę sobie napisać, że z moich doświadczeń wynika, że choć są mniej odważne na górze niż np. Sonus Faber Olympica czy cokolwiek ze stajni Focal od Arii w górę, to jednak dźwięk Evoke może ciąć jak żyletki przy dobraniu odpowiedniej elektroniki- przedw wszystkim wzmak Luxman L-505UX II lub nieco mniej zdecydowanie niż Luxman streamer Cambridge Audio CXN V2, oraz okablowania, np. głośnikowe Dali SC230ST i interkonekt QED Performance Audio 40i lub Synergistic Research UEF Level 1. Ja w pewnym momencie wręcz szukałem sposobu, by wysoką średnicę i górę uspokoić. Czytałem kilka wypowiedzi starych miłośników Dynaudio twierdzących, że Evoke wręcz odchodzi od znanej z przeszłości szkoły firmowego grania, które było ogólnie ciemniejsze (z czym mogę się zgodzić po tym, jak słuchałem Dynaudio Confidence C2 Signature).

Nie rozumiem za to skąd powtarzane przez @Adam 38 stwierdzenie, że seria Evoke jest jakoś powszechnie nielubiana albo jest wręcz rozczarowaniem. Posiadam te kolumny (50) i z ciekawości czytałem nie tylko recenzje ale również opinie innych użytkowników na forach (również zagranicznych) i nie spotkałem się z jakimś ogólnym złym odbiorem. Kojarzę jedną kategorycznie niepochlebną recenzję użytkownika tutaj albo na sąsiednim forum, ale była ona na temat Evoke 10 (a jest to najmniejsza z kolumn w serii i jestem w stanie uwierzyć, że producent poszedł na jakieś kompromisy- zresztą rozpatrywałbym 10 jako monitor tylny do kina domowego). @Adam 38 możesz coś więcej napisać? Nie jest to zaczepka, żeby wywołać jakąś forumową wojenkę, a po prostu jestem ciekaw, bo od 2020 r., kiedy kupiłem Evoke 50, słuchałem niejednych kolumn w zbliżonej oraz wyższej cenie i na palcach jednej ręki wymienię te wg mnie lepsze (a czasami po prostu inaczej rozkładające akcenty między pasmami). Jednoznacznie lepsze były Sonus Faber Olympica Nova V. W stratosferze: Focal Scala Utopia Evo i Borresen M3. Bardzo zbliżone charakterem ale nieco bardziej dziarsko grające (i nie wiem, czy nie zmęczyłbym się tym charakterem po jakimś czasie, ale np. @shiver07 mógłbyś być zachwycony): Sonus Faber Olympica II (ale posiadające drobne ograniczenia w dolnych obszarach częstotliwości, szczególnie w reprodukcji wibracji i rezonansu fortepianu, a poza tym to jeszcze nie ta swoboda co seria Nova V).

@shiver07 odezwij się do salonydenon, bo mają SF Olympica II teraz w fajnej promocji (egzemplarz ekspozycyjny, ale nie widziałem na nich żadnych uszkodzeń). Słuchałem ich w poniedziałek na swoim sprzęcie (McIntosh MA252, Qutest) i grało to niesamowicie dobrze: IMO świetny balans między szczegółowością niepopadającą w jaskrawość, a nasyceniem. Więcej pazura miały z Naim Uniti Star (choć z nim słuchałem kilka dni wcześniej w innej salce) i dla mnie traciło detal na wysokich kosztem kontrastowości (trochę takie efekciarskie granie). Podobnie pod kątem wysokich częstotliwości jak z Naim grały z Denon PMA-A110 w parze z Qutest- dodatkowo bardzo dobra scena, nasycenie, separacja, ale jednak za ostro na górze (nienaturalne blachy perkusyjne) w porównaniu do Maka (za to Mak w tym konkretnym pomieszczeniu miał delikatnie gorszy kontur basu i minimalnie gorszą artykulację uderzeń w werbel lub naciśnięć w klawisze fortepianu, za to dawał lepsze brzmienie lewej części klawiatury tegoż). Ogólnie jednak pod względem realizmu MA252 rządził (ale mogę po prostu lubić to brzmienie, bo w końcu nie bez powodu go kupiłem, a ktoś inny stwierdzi, że woli właśnie taki kontrastowy i bezpardonowy styl jaki prezentuje Naim i Denon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Guzeppe napisał:

Nie rozumiem za to skąd powtarzane przez @Adam 38 stwierdzenie, że seria Evoke jest jakoś powszechnie nielubiana

Jest powszechnie nielubiana patrząc przez pryzmat przyjęcia przez nas (rynek). Nie odniosła sukcesu sprzedażowego, delikatnie mówiąc. 

A że Tobie się bardzo podoba to super. 

15 minut temu, Guzeppe napisał:

Evoke 10 (a jest to najmniejsza z kolumn w serii i jestem w stanie uwierzyć, że producent poszedł na jakieś kompromisy- zresztą rozpatrywałbym 10 jako monitor tylny do kina domowego

I znowu nie mogę się zgodzić. Dynaudio największe sukcesy i swoją silną markę w większości zawdzięcza monitorkom i monitorom a nie konstrukcjom typu Evoke 50, które już raczej nie zapiszą się niczym specjalnym w historii najlepszych konstrukcji Dynaudio. Jednak jakie to ma znaczenie skoro nam się akurat charakter brzmienia tego modelu podoba. 🙂

Pozdrawiam. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale znowu zapytam skąd te informacje, że się źle sprzedawały? Wiem, że wtopa była z serią Contour (20, 30, a podobno szczególnie 60), która po niedługim czasie została poprawiona w wersji „i” (Contour 20i, 30i, 60i) dzięki wykorzystaniu komory pomiarowej Jupiter (która to pierwszy raz była użyta właśnie chyba przy projektowaniu Evoke).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Guzeppe napisał:

No ale znowu zapytam skąd te informacje, że się źle sprzedawały? Wiem, że wtopa była z serią Contour (20, 30, a podobno szczególnie 60), która po niedługim czasie została poprawiona w wersji „i” (Contour 20i, 30i, 60i) dzięki wykorzystaniu komory pomiarowej Jupiter (która to pierwszy raz była użyta właśnie chyba przy projektowaniu Evoke).

Akurat seria z "i" moim zdaniem gra gorzej i gdzie tu poprawa?

Teraz daję szanse s40  w  nowej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, izapat napisał:

Akurat seria z "i" moim zdaniem gra gorzej i gdzie tu poprawa?

Teraz daję szanse s40  w  nowej wersji. 

Tak jak większość nowych konstrukcji na rynku. Mam akurat u siebie Dali Rubicon 2 i te zdecydowanie grają lepiej od evoke 20 na pewno dla mnie i lepiej się parują z moim Hegel. Ktoś mówi,że dynaudio dobrze wypadają z Hegel jednak to zależy od serii. Na pewno starsza seria Dali helicon gra lepiej od nowszej Rubicon. Nie wiem co z producentami głośników chyba się trochę pogubili i celują w grono młodszych audiofilów nie znających się na rzeczy i próbują wciskać niby nowsze znaczy lepsze, niestety tak to nie działa. Natomiast evoke 20 dobrze się zgrały z wzmacniaczem klasy D z podbiciem +6dB na wyższych częstotliwościach przy 16 kHz. Tylko co z tego jak było to granie bez emocji w klasie D. Ale jak w świecie audio bywa nie było by tej całej zabawy jakby wszystko grało tak samo i też by było do du...

Zamierzam so

18 godzin temu, Guzeppe napisał:

odezwij się do salonydenon, bo mają SF Olympica II teraz w fajnej promocji (egzemplarz ekspozycyjny,

Zamierzam sprawdzić sonus Faber jak również borresen. To na pewno są moje propozycje na przyszłość. Posłuchamy zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 38 ...to my Cię prosimy! Bądź mężczyzną i skoro zacząłeś, to skończ 🙂 

Posiadam od niedawna Evoke50, 25C oraz 10 (czekam jeszcze na montażowe do sufitu).

Przesiadłem się z ponad 20 letnich Audience40 i to jest identyczne brzmienie co Evoke 10. 

Jak grają Evoke 50? W stereo, to jestem bardzo zadowolony. Decyzja o kupnie zapadła po usłyszeniu niskich i głębokich wokali. Mają faktycznie trochę więcej basu (za czym średnio przepadam) i przez co, może wydawać się, że średnica i wysokie są wycofane. Tutaj trzeba bardzo uważać z doborem końcówki, ACZKOLWIEK... z drugiej strony piankowe tłumiki (o podwójnej regulacji) świetnie i w mgnieniu oka załatwiają te niskie tony.

Jak grają Evoke w kinie?  ...Z pewnością trudno je okiełznać!

Cały czas bawię się manualnymi ustawieniami, żeby je lepiej poznać. I po podaniu kanał LFE na Evoke 50, dają do myślenia! Mają mocne i niskie zejście (w porównaniu do MA Silver 500, które na papierze miały mieć jeszcze lepsze).

Jak wspomniałem ja średnio za basami, więc subwoofer u mnie, to przykładam do oparcia kanapy, co by mnie masowało przy lotach kosmicznych 😄 

Edytowane przez AutoPirat

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AutoPirat napisał:

my Cię prosimy! Bądź mężczyzną i skoro zacząłeś, to skończ 🙂 

Jeżeli potrzebujesz wzmocnienia słuszności zakupu to ja Ci nie pomogę. Dobrze, że w zestawie są pianki. Coś już wiemy. 

Ciesz się nowym sprzętem. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli potrzebujesz wzmocnienia słuszności zakupu to ja Ci nie pomogę.

To pewnie nie było to zamierzone z Twojej strony, ale tak, udało Ci się: - wzmocniłeś. Swoją argumentacją (a właściwie jej brakiem). 

OBRAZ: 160 cali-->Epson EH-TW9400 + Nvidia Shield PRO   |   DŹWIĘK: 5.0.2  głośniki-->Dynaudio Evoke: 50, C25, 10; Studio C4-80   |   WZMACNIACZ: AVR --> Marantz Cinema 70s + Stereo/końcówka mocy --> zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.