Skocz do zawartości
IGNORED

Dzielony odtwarzacz Advance Acoustic


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy
Ukryte

Może na poczętek przekleję mój własny wpis z jednego z wątków: odpowiedź na pytanie, czy porównywałem ten transport z jakimś lepszym, czy bardziej znanym:

 

"[...] Był odsłuch, [ale] z czymś gorszym. Jeden z forumowiczów zaszedł do mnie w poszukowaniu transportu, ze swoim przetwornikiem, wzmacniaczem i wszystkim. Jako transport miał jakiegoś ciężkiego super Grundiga z którymś legendarnym napędem Philipsa. Napęd AA go, w mojej opinii, rozjechał. Tamten kolega stwierdził tylko, ze w większości aspektów z AA zagrało lepiej, i postanowił go kupić."

 

Jak widać, nie porównywałem go z wieloma napędami, mogę dodać do listy ostatnio podłączonego Linna Karik I (w końcu dedykowany transport), który też wypadł moim zdaniem słabiej. Jednak pewna uwaga: kiedy to tylko możliwe, podłączałem ten napęd przez AES/EBU. Stwierdziłem, ze w połączeniu przynajmniej z własnym dakiem, tak jest lepiej. XLR był Silver Shadow Nordost, RCA Stereovox (czyli też nie od macochy). Dla mnie zaletą tego napędu (oprócz widocznej jakości wykonania i wartości materiałowej - por. zasilacz!), jest właśnie możliwość łączenia przez AES/EBU. To pozwala połaczyć go z każdym poważnym daczkiem.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Pan redaktor we wstępniaku był napisał "...W ciągu ostatnich paru tygodni, nie wysilając się zbytnio, natrafiłem na trzy bardzo dobre źródła, jedno od wytwórcy masowego, który widać postanowił wrócić do szlachetnych korzeni, drugie polskie, trzecie zaś on firmy kompletnie mi nieznanej, produkującej w Chinach. Cechą wspólną tych urządzeń była cena grubo poniżej 10 kzł, wykonanie z użyciem mnóstwa wysokiej jakości elementów oraz pietyzm wykończenia obcy dziś wielu legendom. Oraz dźwięk - na poziomie bardzo dobrym..." znaczy się, to było te trzecie, nieznane, a to od wytwórcy masowego, to Yamaha S2000? bo widzę ją w opisie systemu, będzie recenzja?

Miałem cichą nadzieję, że ten trzeci to będzie Pioneer PD-D9,bo jestem cholernie ciekaw jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

W swoim czasie miałem u Siebie CD zintegrowany AD.Ac i musze przyznać, że za jakośc wykonania również postawiłbym mu dużą szóstkę.Dźwiękowo jednak został zbity poprzez Denona DCD1290 którego własnie tuningowałem..ewidentnie brakowało dwóch rzeczy:barwy i blasku...stopien wyjsciowy był podobny do tego opisanego w teście..

Jako stary tuningowiec Diy-owiec widzę w tym urzadzeniu znaczny potencjał..a napewno kolejny krok do przodu to bedzie wymiana TL072 na OPA2604 lub OP275zagra klase lepiej.

 

Ciekawy test brawa za cierpliwość!!

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Chociaż łączenie lamp i wzmacniaczy operacyjnych w jednym urządzeniu wypada trochę dziwnie, albo to albo to. Pomijając jeden stopień, który może być wystarczający do poprawnej pracy producent mógł istotnie skrócić tor analogowy, o ile przy okazji zapewniłby wystarczający poziom napięcia wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Albo dodać jeszcze dwie lampy, lub zastosować jedną parkę, ale np. lubiane pzrez BATa hatzrydziestki. Co do wymiany Texasa, to to samo od razu zasugerował mi Kulesza, jak dałem mu spojrzeć. W każdym razie postanowiłem kupić cały stuff sobie do domu i stopniowo modyfikować DAC. Bardzo mnie kręci, co z tego na koniec wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Ten zintegrowany CD - czytałem jakieś recenzje, i były bardzo rozbieżne. Komuś w Audio zdaje się bardzo się podobał, z kolei jakiś zagraniczny magazyn internetowy po nim pojechał. Pamiętam że między innymi wytknęli mu nienaturalnie wysoki jitter. Ja tego urządzenia nie znam. Ale jeśli ma ten sam stopień wyjściowy (czyli fabrycznie z tymi samymi słabymi lampami), a resztę siłą rzeczy uboższą, to to nie może być raczej mister universum. Chociaż pewnie też można go znacznie poprawić, a w porównaniu z produktami w swojej cenie (tańsze Cambridge, NAD-y, Denony, nawet Yamahy), może być wciąż całkiem atrakcyjny. Ciekaw jestem, przy czym go słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy
Ukryte

Właściwie nie mam dodatkowych spostrzeżeń. Jedyną wadą funkcjonalną jest kompletnie kretyńsko zorganizowane przechodzenie do stand-by: napęd przechodzi po pewnym czasie automatycznie, zaś przetwornik nie. W efekcie próba obudzenia napędu przyciskiem stdby z pilota powoduje dla odmiany uśpienie przetwornika, i tak można bawić sie w kółko. Niech producent albo doda taki sam automatyczny standby w przetworniku, albo w obu urządzeniach pozostawi tylko ręczny (ręczny jest uruchamiany z pilota i przyciskiem na przedniej ścianie). Bo tak jak jest, to można się wściec. Poza tym (zwłaszcza co do brzmienia) nie mam obecnie zastrzeżeń).

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.