Jump to content
IGNORED

Yamaha CDX-596 czy Harman Kardon 750 ???

Admin Post

Recommended Posts

Witam! Wiem ze nie ma kompromisu miedzy sluchaniem Audio i ogladanie DVD na jednym odtwarzaczu (chyba ze jest to sprzet z "gornej polki"). Chcialbym sie na cos zdecydowac tzn. w/w Yamaha lub HK w zaleznosci od tego co kupie dobiore amplituner. Slucham duzo muzyki elektronicznej i potrzebuje duzo wysokich i expresji w odsluchu. CZEKAM NA PODPOWIEDZ szczegolnie wlascicieli Yamaha CDX-596 i HK 750. A co z Harman Kardon DVD 25 ????? do Audio ?!

Mam Yamahę CDX-593 model klasy tej samej ale ciut starszy. Niestety dużo wysokich to tam nie odnajdziesz, dźwięk z tego CD jest kulturalny, gra bezpośrednio, masą, nie jest absolutnie nic zamulony, jest bardzo przejrzysty, sumarum wysokie są lekko obcięte, cykają sobie ładnie raczej towarzyszą, bardziej słyszalne są średnica i bas, bardoz dobrze porozdzielany dźwięk.

Rozpisałem się :) i dodam: CDX-596 ma podobno troszke więcej góry :)

Pzdr

Guest Przemski

(Konto usunięte)

Z tego co udało mi się do tej pory przeczytać to HD 750 ma bardzo dobrą opinię i kosztuje w imporcie mniej niż Y 596 więc stanowi bardzo atrakcyjną ofertę. Na allegro można kupić HD 740 za 500 w stanie idealnym lub nawet taniej - jakie są Wasze opinie na temat tego modelu?

Odnośnie DVD to rewelacją wydaje się być HK DVD-5 (ok 600pln za nowy na allegro!!!! - zmieniarka na 5 CD, elektronika z wyższej połki, bardzo wysokie noty) ale jeśli na prawdę jest tak awaryjny że działa 1 na 5 to jest to duże ryzyko..

Witam

Mialem kiedys okazje goscic HK 750 w swoim domu (maly odsluch) i powiem szczerze ze fajnie gra (jak za ta cene < 1000 zl) ale jak muzyka cichnie to slychac odglosy naped HK. Poprostu chodzi glosno! Sluchajac muzyki do snu,przy malej glosnosci slychac uciazliwy napęd HD.

Natomiast CDX-596 mozna kupic na rynku wtornym za okolo 400-500 zl i za te pieniadze to rewelacja :)

Pozdrawiam

Guest Przemski

(Konto usunięte)

Przeszukałem forum i dowiedziałem się że różne egzemplarze hałasują mniej lub bardziej i te hałasujące można wymienić u sprzedawcy.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.