Skocz do zawartości
IGNORED

do Xajasa! [powtórnie]


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

jak możesz odpowiedzieć to na adres

a.gumula@[sPAMIK]wp.pl

mam dylemat co do tych nieszczęsnych filtrów... Piszesz, że lepiej nie wchodzić w filtry szare powyżej dwójki... A sam prezenstujesz na zdjęciu filtr ROWI ND4... Jak to jest? Kupować ND2 czy ND4? Jakiego Ty używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dopiero przed jego zakupem... Xajas jakiegoś używa, ale nie jestem pewny jakiego. W poście na forum pisze aby kupować ND2, a załączniku pokazuje ND4, któremu imho zrobił zdjęcie swoim aparatem, a to z kolei oznaczałoby, że sam stosuje ND4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam oczywiscie uzywam ND2 a zalaczone zdjecie (ND4) zacytowalem by pokazac jak to wyglada (z wygladu sa ND2 i ND4 identyczne, tyle ze ND2 pochlania 50% czyli przepuszcza polowe a ND4 pochlania 75% czyli przepuszcza jedna czwarta swiatla). ND4 nadaje sie tylko dla ekstremalnie jasnych projektorow albo wyjatkowo malych ekranow/odleglosci projekcji. W normalnch waunkach jest za ciemny. Moim zdaniem otymalny bylby ND1.5 ale takich nie ma.

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Yami

mam projektor LCD, więc pewnie teraz nie dziwisz się o to pytanie o filtry... Z drugiej strony czerń na samym obrazie absolutnie mi nie przeszkadza. Troszkę drażnią mnie tylko te paski na górze i dole... Można je wyeliminować oglądająć w trybie 4:3, ale przecież nie o to chodzi...

Dziwi mnie czemu Xajas skusił się na taki filtr. Projektory DLP lepiej odwzorowują czerń, a dodatkowo Xajas ma projektor nie z niskiej półki, więc obraz powinien mieć bardzo dobry i bez filtra.

Projektor mam podpięty do kompa przez wyjście monitorowe RGB. Jakość obrazu jest znakomita... Gdyby mi nie było tak żal lampy zagrywałbym się ostatnimi dniami chodźby w "Powrót Króla". Na projektorze ta gra wygląda wręcz obłędnie.

DVD używam stacjonarnego. Jest to Philps 963SA. Łącze go z projektorem za pomocą komponentu z progressiv scanem. Inaczej wg mnie traci się wiele z możliwości jakie daje projektor.

Bajki (kreśkówki) wyglądają obłędnie. W mojej opinii lepiej niż np. w Cinema City, gdzie chwalą się ekranami perełkowymi.

Z racji że jestem audiofilem pozostaję przy dzwięku stereo. Mój zestaw Arcama daje mi dużo więcej przyjemności niż jakieś amplitunery z przypiętymi sześcioma głośnikami.

Powtórzę się znowu - nie zamieniłbym tego zestawu czyli projektor+zwykłe stereo na zestaw super dupny tv+amplituner+6.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziwi mnie czemu Xajas skusił się na taki filtr. Projektory DLP lepiej odwzorowują czerń, a dodatkowo Xajas ma projektor nie z niskiej półki, więc obraz powinien mieć bardzo dobry i bez filtra."

 

Obraz jest znakomity, tym nie mniej przy ogladaniu filmow panoramicznych gorny czarny pasek po czesci siega na bialy uskok sufitu powyzej ekranu. Poniewaz czern projekorow (nawet DLP) nigdy nie jest absolutna czernia, moglem ja poprzez taki filtr jeszcze bardziej "przyczernic".

 

"W mojej opinii lepiej niż np. w Cinema City, gdzie chwalą się ekranami perełkowymi."

 

ekrany perelkowe w zasadzie nie nadaja sie do KD. Maja zbyt wysoki gain factor i sa stworzone do projekcji dziennych (aby maksymalnie wzmocnic kontrast). W KD im nizszy gain tym lepszy.

 

"..Z racji że jestem audiofilem pozostaję przy dzwięku stereo. Mój zestaw Arcama daje mi dużo więcej przyjemności niż jakieś amplitunery z przypiętymi sześcioma głośnikami..."

 

Oj, to chyba nie slyszales Arcama z sześcioma głośnikami m:-)))

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest z tym kodowaniem. raz jest dobrze. raz zle.

co do Kd... niechciałbym wywoływać kolejnej wokny, ale dane mi było słuchać topowego amplitunera Arcama z serii FMJ. Nie kosztuje mało, ale wcale nie wiele więcej niż mój wzmacniacz stereo (także seria FMJ)... Nie wiem jakie bebechy siedzą w środku tego ampka, ale grało to nieszczególnie. Jak obraz testowy poszedł wyścig ścigaczy z Gwiezdnych Wojen... Jako ekran służyła plazma. Całość sprawiała wrażenie przeciętne, a zważywszy cenę zestawu bardzo mierne. Plazma też nie daje dużego obrazu, może gdyby podpieli projektor sprawa wyglądała by lepiej?

A już zupełnym nieporozumieniem był koncert... Widzisz perkusitę z przodu ekranu, a werble dobiegają zza pleców.... Poza tym szczegółowość i wbrew pozorom przestrzenność pozostawiała wiele do życzenia. Nie wystarczy obtoczyć się głośnikami z 3 stron i mówić że ma się dzwięk przestrzenny.

Poza tym wzmacniacz stereo to tylko dwie końcówki mocy na dwa kanały. Amplituner ma ich przynajmniej sześć... Stąd prosty wniosek, że aby grał jak mój piecyk powinien kosztować przynajmniej 3 razy tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

>> Xajas

 

Przepraszam że się wtrącam, ale nie odpowiadasz na maila a sprawa jest dość paląca. Pisałem w sprawie budowy ekranu projekcyjnego. Chcę o tym pogadać. Możesz odezwać się na gg 960871 albo na [email protected] ? z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloma,

 

>Jak obraz testowy poszedł wyścig ścigaczy z Gwiezdnych Wojen... Jako ekran służyła plazma. Całość sprawiała wrażenie przeciętne, a zważywszy cenę zestawu bardzo mierne

 

znam ten fragment na pamiec gdyz ze wzgledu na mego syna ogladalem go juz chyba ze sto razy - jest ciekawy ale zdecyowanie nie na tyle efektowny by nadawal sie do przedstawiania zalet systemow KD. O wiele ciekawszy jest pierwszy odcinek Matrix albo moj ulubiony fragment Wladcy Pierscienia pierwsza czesc, kiedy Frodo z jego kumplami opuscil wioske, przelecieli przez pola i schowali sie w lesie pod taka skarpa przed zblizajacym sie czarnym jezdzcem. Nie jest to scena efekciarska, zupelnie spokojna ale "budzaca dreszczyk" podniecenia/grozy. Po takich wlasnie scenach poznaje przewage, zalete nawet tak miernego zestawu jak moj Panasonik.

 

xajas

_____________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.