Skocz do zawartości
IGNORED

Test odtwarzacza Ayon CD-1


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy
Ukryte

On w ogóle jest ładny. Ładny też jest CD3, z drugim takim samym klockiem z zasilaczem w środku. Jeśli efekt dodania takiego zasilacza przypomina to, co w podobnej sytuacji robi się z Naimem (a zdaje się, że elektronika w CD3 również jest lepsza, niż w CD1), to ten CD3 to byłaby już audio nirvana. Bardzo mi się ten odtwarzacz podobał. To jednak jest niezła sprawa, że ciągla można znaleźć coś nowego, co jest dobre. Mam nadzieję ze nikt nie zacznie tu zaraz się upierać, ze "dobrze zaprojektowane dotwarzacze" (co by to nie miało znaczyć) muszą wszystkie grać tak samo, bo takie są prawa fizyki, czy czego tam. Tak, jak dobrze zaprojektowane samochody wszystkie muszą pewnie być takie same - muszą być jak Fiat Uno :-)

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Nie wygląda, podobieństwo jest raczej powierzchowne, ogranicza się do podobnie (albo identycznie) robionych narożników. W odtwarzaczach inne lampy, chyba inne napędy, chociaż koncepcja rozdzielenia odtwarzacza i zasilacza zbliżona. Trzeba by zajrzeć do środka, czy Raysonic jest równie mocno upakowany. Możliwe, że mają obudowy z tego samego źródła, ale jeśli tak, to Ayon wybrał ładniejszy design. No, chyba że jest jeden wielki podywkonawca, który robi całość dla tych i dla tych. Nie da sie tego wykluczyć, ale też trudno udowodnić.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Testy to tylko testy, systemy są różne, a jest jeszcze coś takiego, jak indywidualny gust. W każdym razie, jakość dźwięku jest tutaj niewątpliwa. Dla mnie ważne jest, zeby dźwięk nie był matowy, żeby coś lśniło, żeby barwa była i żeby było życie, jakiś rytm i dynamika. Jeśli są takie cechy, to sprzęt uznać mogę za przynajmniej dobry. Ayon ma to wszystko ma naprawdę porządnym poziomie i w moim systemie (i z paroma jeszcze innymi meblami) zagrał jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Jak subiektywna recenzja może "położyc sprzęt"

Gdy czytam, już na stronie pieresej przy foto .o jedwabitym dźwięku skrzypiec to się zastanawiam czy recenzent wogóle słhyszal skrzypce;-).Pomijajac sprawy muzyczne , tonacje w jakiej graly , utwór.Sam dźwięk generowny przez skrzypce trudno nazwac "Jedwabistym" .Raczej pełen wibracji, choć przy np staccato,o to trudniej. Chyba pisząc "jedwabićie" w uszach recenzenata brzmiała altówka , ze swoim własnie jedwabistym matem. To tyle- tak to recenzowane też pozostaje sztuką ..

a że czasem magiczną -cóż.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

rochu, 2 Cze 2008, 15:42

 

>Design typowy dla wytworów Państwa Środka.

 

Byzyduuura!! Tu dizajn jest zdecydowanie bardziej powściągliwy. Choć wciąż bardzo efektowny. Z tym że zarazem elegancki i prosty, daleki od przebajeranckiego efekciarstwa mejd in Czajna.

 

I srebrny wyjątkowo w tym przypadku podoba mi się bardziej niż czarny. Dawno nie widziałem tak fajnie wyglądającego CDplayera. A jak jeszcze do tego nieźle gra... hohoho ;)

Odnośnik do komentarza
Gość rochu

(Konto usunięte)
Ukryte

Monsieur Rédacteur,

 

Czy byłby Pan łaskaw rozwinąć i poprzeć jakimś dowodem myśl zawartą w wyżej zamieszczonej recencji, a mianowicie:

"Oczywiście to, co jest dobre dla jazzu, jest też dobre dla reszty świata, pod warunkiem, że jest rytm i bas."

 

Wielce zobowiązany

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Prozaik, Rocco mio, prozaik, jak już. Cóż więc ten prozaik miał na swej kosmatej myśli? Zacytujmyż najpierw oryginał:

 

"Dla słuchaczy jazzu jest to źródło marzeń, bo z jednej strony pokaże miotełki, talerze i inne lśniące śmiecie, z drugiej odda pięknie barwę saksofonu, z trzeciej zaś uczciwie przekaże podstawę basową dawaną przez kontrabas. Pisząc te słowa słuchałem Michaela Breckera "Tales from Hudson", i ani on, ani ja nie mieliśmy powodów do narzekań. Oczywiście to, co jest dobre dla jazzu, jest też dobre dla reszty świata, pod warunkiem, że jest rytm i bas.[...]"

 

Mogę się mylić, ale na moje oko prozaik miał na myśli coś takiego: źródło prawidłowo oddało w jazzie te wszystkie instrumenty akustyczne, miotły, trąby a nawet kontrabas, i to jest dobrze, bo to jest szczegół, barwa, przestrzeń itp. W takim razie powinno być dobrze i dalej, pod warunkiem jednak, że zdolności do oddania rytmu muzyki i niskich tonów (a więc dynamika, zejście i kontrola) będą wystarczająco dobre, aby odtworzyć nie tylko mniej wymagającą muzykę małego składu jazzowego, ale i skalę i potęgę orkiestry. Myślę, że prozaik z grubsza tak właśnie myślał.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Redaktorzy
Ukryte

Tak jak napisałem ci na priva, byłem bardzo zadowolony z tego dźwięku, podczas gdy dźwięk obecnych modeli Meridiana wydaje mi się w pewnym sensie jednostronny - pozazdrościli Naimowi dynamiki. CD8 jest z nich najlepiej zrównoważony, ale i tak bardziej odpowiadała mi pełna życia i naturalnego ciepła prezentacja Ayona.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.