Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  718 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Docelowo szukam wzmaka w klasie A/B lub samej A.

bolth odsłuchaj Xinak PA-M albo Primare.

 

Dzień dobry,

Jestem tu nowy, przymierzam się do upgrade mojego starego systemu na klocki Rotel'a - najchętniej z serii 980BX, ale rozważam inne opcje.

Do 980BX musisz mieć kolumny grające po ciemnej stronie, bo za bardzo iskrzy na górze.

 

Xindak PA-M miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 980BX musisz mieć kolumny grające po ciemnej stronie, bo za bardzo iskrzy na górze.

 

Jak kupię wzmacniacz to zacznę się rozglądać za kolumnami. Rozważam też opcje pre+końcówka. Na allegro stoi komplet RC+RB 971 (nawet z mojej okolicy) ale wydaje mi się, że trochę drogo, a i chyba 980 lepiej zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Jak kupię wzmacniacz to zacznę się rozglądać za kolumnami. Rozważam też opcje pre+końcówka. Na allegro stoi komplet RC+RB 971 (nawet z mojej okolicy) ale wydaje mi się, że trochę drogo, a i chyba 980 lepiej zagra.

Ja swoje zdanie wcześniej na temat Rotela 971 wyraziłem. Poczytaj posty wcześniejsze. 980 na pewno lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Krissowi wszystko iskrzy, skrzeczy i trzeszczy :-)

Moim zdaniem zestaw rc+rb 971 jest wart 800-1000 zł.

Nie przesadzaj, miałem trochę starych roteli, to mogę się wypowiedzieć na ich temat. Kolega z resztą nie powiedział jakiej muzy słucha. Niech się wypowie. A 971 moje uszy nie trawią i tyle;) Ja bym 971 za darmo nie wziął. Miałem, słuchałem i sprzedałem. To największy niewypał Rotela. Ale jak chce niech go sobie kupi, przy rocku będzie za rok głuchy.

 

Na allegro stoi komplet RC+RB 971 (nawet z mojej okolicy)

Jak jest z okolicy to może spoko sobie na odsłuch pojechać. Jak mu się spodoba to OK. Tylko, że ten Rotel może na krótką metę oszukać. Z początku może się podobać, ale po dłuższych odsłuchach zacznie drażnić. U mnie tak było. Przy muzyce Jazz lub chillout może być dobrze, ale kiedy wchodzi mocniejsze uderzenie typu gitary elektryczne i blachy perkusyjne zaczyna się niezła kaszanka w górze pasma.

 

Już na prawdę wolałem RA-11 w cięższej muzie się nie sprawdzał, ale przynajmniej w lżejszej relaksował;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z resztą nie powiedział jakiej muzy słucha. Niech się wypowie.

 

Ok, rzeczywiście powinienem od tego zacząć. Muzyki mniej lub bardziej świadomie słucham już od 20 lat. Głównie jest to Black i Death Metal z lat 90-tych, ale również wybrane zespoły bardziej "współczesne".

Przykłądowo:

- DM - Acheron, Angelcorpse, Damnation, Deeds of Flesh, Deicide, Goatlord, Grotesque, Immolation, Incantation, Kataklysm, Krabathor, Luciferion, Morbid Angel, Morbosidad, Sarcofago, Sinister, itp.

- BM - Abigor, Allegiance, Ancient Rites, Archgoat, Barathrum, Bathory, Beherit, Belphegor, Black Funeral, Christ Agony, Darkthrone, Dodheimsgard, Enslaved, Hades, Immortal, Impiety, itp.

Do tego zespoły pokroju Axis of Advance, Revenge, meksykańska scena death/grind oraz wynalazki w stylu Yob i Neurosis.

Kolega Kriss, sądząc po awatarze, powinien wiedzieć co jest grane :)

 

Muzyki słucham wyłącznie z CD i LP. MP3 jedynie w formie przenośnej. Obecnie jestem na etapie wymiany wiekowego sprzętu na coś lepszego, więc można powiedzieć, że jedyne co mam to gramofon Dual.

Kolejność zakupów zaplanowałem następująco: wzmacniacz -> kolumny -> kable -> CD player.

 

W załączniku przesyłam układ mojego pokoju, gdzie słucham muzyki. Ze względu na nową szafkę na sprzęt kolumny planuję rozstawić w odległości około 2m od siebie, może uda się je odsunąć od ściany na pół metra lub więcej.

post-58899-0-51809200-1428948687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

@kriss

A na jakich kolumnach robiłeś odsłuchy z tymi starszymi Rotelami? bo nijak się maja twoje wypowiedzi do tego co ja znam i słuchałem ;)

Ale nie słuchasz Tomek Black Metal, Death Metal Speed Metal ani Trash Metal. Spójrz jakiej kolega muzyki słucha. A co do kolumn były to Monitor Audio, B&W, Mission, Acoustic Energy, Tannoy. Do tej muzyki najbardziej pasuje Rotel z niewyostrzoną górą. Rotel łagodniejszy typu 960BX jeśli chodzi o mocniejszy wzmacniacz + dynamiczne twarde i ostrzejsze kolumny. Natomiast u mnie najlepszym połączeniem dotychczas był model RA 820AX z Acoustic Energy do takiej muzy. Tylko, że ten wzmak ma tylko 30w. Budżetówka 931 też dawała radę, z tym że nie podobał mi się w niej sztucznie podbity bas. Jeśli chce słuchać na Rotelu takiej muzyki, to na pewno nic z nowych Roteli. Może ten 1070 byłby odpowiedni, ale ja go nie słuchałem. Mógłby jeszcze brać pod uwagę RA 870BX 60w. Ale na pewno nie 971 na kluchach takich jak Tannoy. Niech kolega jeszcze określi swój budżet. Ogólnie rzecz biorąc jeśli tylko taka muzyka go interesuje, to ma nieduży problem. Mnie się nie podoba zestawienie ostrego Rotela z kolumnami, które mulą. Wszyscy polecają np. do 980BX Dynki, a z tego co pamiętam Tom mówiłeś, że Dynaudio to muloza;) Każdy ma inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet to 1000 zł, z możliwą górką jeżeli sprzęt będzie w idealnym stanie i od pewnego sprzedawcy. Zastanawiałem się nawet nad 840bx4, ale w planie mam jakieś większe kolumny podłogowe i boję się, że 50W to może być mało.

 

I jeśli nie 980BX to co? Oby się nie okazało, że żaden z Roteli, bo będę musiał na nowo czytać cały internet żeby coś wstępnie wybrać :)

Edytowane przez Lagravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Mój budżet to 1000 zł, z możliwą górką jeżeli sprzęt będzie w idealnym stanie i od pewnego sprzedawcy. Zastanawiałem się nawet nad 840bx4, ale w planie mam jakieś większe kolumny podłogowe i boję się, że 50W to może być mało.

 

I jeśli nie 980BX to co? Oby się nie okazało, że żaden z Roteli, bo będę musiał na nowo czytać cały internet żeby coś wstępnie wybrać :)

Te oby to może okazać się bardzo trafne. Rotel do napierdalanki w stylu Behemot czy Napalm Death mimo swojej ostrości i szybkości może się okazać właśnie nie celnym strzałem. Celował bym bardziej raczej przy takim budżecie w jakąś Yamahę. Z kolei droższe modele to Xindak z Paradigm lub Primare z ciemniejszą kolumną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

@kriss

Ogółem słuchałem w swoich warunkach trzech różnych par Dynek i jak pisałem wycofana góra, a najbardziej mnie szokowały ostatnio słuchane Dynaudio Audience 70, które buczały jednostajnym basem, brak dołu

 

Ja miałem 980-tkę i szukałem do niej kolumn. I nawet chciałem kupić te Dynaudio Audience tak polecane. Ale kolega, który pracuje w branży powiedział mi daj sobie spokój z tymi Dynaudio bo się z nimi utopisz z tą swoją muzyką. Więc odpuściłem. Gdyby można je było odsłuchać za kaucją... ale to leciwe kolumny.

 

Nie ma co się czarować, ja nie słucham Death Metal ale Metallica czy Iron Maiden to już trzeba odpowiednio wszystko poskładać. Myślę iż takie kapele jak kolega wyżej podał, one po prostu nie są przeznaczone do Rotela. Ten wzmacniacz tej muzyki odpowiednio nie poda i koniec. Najcięższe co ja słucham to Venom typowy Black Metal. Ale szybsza i cięższa muzyka... sam nie wiem musiałby kolega Lagravis sam posłuchać i ocenić. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rzeczywiście powinienem od tego zacząć. Muzyki mniej lub bardziej świadomie słucham już od 20 lat. Głównie jest to Black i Death Metal z lat 90-tych, ale również wybrane zespoły bardziej "współczesne".

Przykłądowo:

- DM - Acheron, Angelcorpse, Damnation, Deeds of Flesh, Deicide, Goatlord, Grotesque, Immolation, Incantation, Kataklysm, Krabathor, Luciferion, Morbid Angel, Morbosidad, Sarcofago, Sinister, itp.

- BM - Abigor, Allegiance, Ancient Rites, Archgoat, Barathrum, Bathory, Beherit, Belphegor, Black Funeral, Christ Agony, Darkthrone, Dodheimsgard, Enslaved, Hades, Immortal, Impiety, itp.

Do tego zespoły pokroju Axis of Advance, Revenge, meksykańska scena death/grind oraz wynalazki w stylu Yob i Neurosis.

Kolega Kriss, sądząc po awatarze, powinien wiedzieć co jest grane :)

 

 

Kolega Kriss, niestety nie słucha takiej muzy. 980/985 będzie świetnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Kolega Kriss, niestety nie słucha takiej muzy. 980/985 będzie świetnym wyborem.

Tak? To napisz mi z jakimi kolumnami i jakie źródło? Tylko nie mów, że komputer;) i że sobie lepisz barwę.

 

A z tego co wiem słuchasz z kompa w plikach. A to już niestety dla mnie naturalne nie jest. połącz 985 lub 980 z dynamiczną kolumną, a uszy same się Tobie skulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? To napisz mi z jakimi kolumnami i jakie źródło? Tylko nie mów, że komputer;) i że sobie lepisz barwę.

 

A z tego co wiem słuchasz z kompa w plikach. A to już niestety dla mnie naturalne nie jest. połącz 985 lub 980 z dynamiczną kolumną, a uszy same się Tobie skulą.

 

Proszę bardzo. Audience np 50 i do tego rotel 991AE. Pliki z płyty są naturalne, a te z komputera już nie? Ciekawa teoria :)

Dynaudio przytemperują trochę górę, która w wielu produkcjach DM/BM jest fatalna. Dzięki temu można spokojnie odsłuchać np jedynkę Emperor. Oczywiście wiele produkcji jest tak skopana, że nic już im nie pomoże. Ale w tym przypadku brzmienie schodzi na dalszy plan. Jasne, że łącząc 985 np ze studio 20 paradigma możemy otrzymać brzmienie, które nie wszystkim będzie się podobało, ale ze spokojniejszymi kolumnami rotel sprawdzi się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Proszę bardzo. Audience np 50 i do tego rotel 991AE. Pliki z płyty są naturalne, a te z komputera już nie? Ciekawa teoria :)

I znowu te Dynaudio. Podaj mi jakąkolwiek nową kolumnę, która sprawdzi się z Rotelem w Death Metal. Jeśli puszczasz z kompa i wprowadzasz korekty na karcie dźwiękowej (a większość tak robi) to niestety już nie jest naturalny przekaz. A swoją drogą ja szukałem właśnie nowych kolumn do 980BX i żadne mi nie pasowały do takiej muzyki. W metalu powinno być ostro, twardo i z kopem. Nie sądzę, żeby Dynaudio dało mi taki przekaz. A ja taki potrzebuję. A z innymi kolumnami dynamicznymi typu Paradigm czy Acoustic Energy, które właśnie pasują do takiej muzyki niestety, ale nie da się tego słuchać. Nie warto drążyć tego tematu, bo każdy ma odmienne zdanie. Niech kolega Lagravis weźmie płytki ze sobą i jak pisał, niedaleko ma sprzedającego z dzielonką 971 i sam się przekona czy mu to odpowiada. A z tego co wiem kolega raczej woli naturalne brzmienie gitar i perkusji, a nie przytłumione wysokie tony przez leciwe kolumny Dynaudio Audience.

 

Mnie Rotel do takiej muzyki absolutnie nie pasuje. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli puszczasz z kompa i wprowadzasz korekty na karcie dźwiękowej (a większość tak robi) to niestety już nie jest naturalny przekaz.

 

Nie porównuj innych swoją miarą. Jak widzę masz mizerne pojęcie o graniu z plików. Co do ostrości w DM, to jeśli przeciągniesz za bardzo to zniechęcisz się do takiego dźwięku bardzo szybko, po prostu będzie męczący.

 

przytłumione wysokie tony przez leciwe kolumny Dynaudio Audience.

 

 

Znowu jakieś dziwne teorie, nic tam nie jest przytłumione. Słuchałeś kiedykolwiek czy tylko czytałeś? Jeśli słuchałeś to w jakim zestawieniu?

 

Mnie Rotel do takiej muzyki absolutnie nie pasuje. Takie jest moje zdanie i go nie zmienię.

 

Przecież nie słuchasz takiej muzyki, sam to napisałeś

 

Aczkolwiek ja nie słucham łojenia hehe. Różnoraka muzyka z przewagą rocka hard rocka np. Iron Maiden, Metallica, Rainbow, Accept, Black Sabbath. Nie słucham napierdalanki w stylu Napalm Death czy Behemot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

 

Nie porównuj innych swoją miarą. Jak widzę masz mizerne pojęcie o graniu z plików.

Mizerne pojęcie, grając z kompa przez 10 lat no to faktycznie mam mizerne te pojęcie. Ale widzę u innych jak bawią się w ulepianie jakiejś barwy. Sztucznie podbijanie pasma itp.

 

Przecież nie słuchasz takiej muzyki, sam to napisałeś

 

To, że nie słucham takiej muzyki nie znaczy, że jej nie słyszałem u mnie. Tak samo Ty nie słuchając np. Madonny nigdy jej u siebie nie słyszałeś?

 

Ta rozmowa do niczego nie prowadzi. Ty masz swoje zdanie ja swoje. Zostań przy swoich Dynaudio i ciesz się dźwiękiem. Ale nigdy nie polecaj komuś w ciemno klocków, których nigdy nie słyszał.

 

Kolega Kriss, niestety nie słucha takiej muzy. 980/985 będzie świetnym wyborem.

 

Żadnej argumentacji.

 

Marantz 6008+Paradigm 11v7 będzie super wyborem do Death Metal. Bierz w ciemno zagra jak z nut. Tak jakbyś sobie tego życzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to co piszesz. 10 la t grania z kompa i pojęcia biedne. Ktoś pisze o regulacji barwy czy tylko Ty? Słucham Madonny, i mnóstwa innych rzeczy. I na koniec NIGDY nie poleciłem niczego w ciemno. Napisałem, że 980/985 będzie świetnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

I na koniec NIGDY nie poleciłem niczego w ciemno

Nie?

980/985 będzie świetnym wyborem.

A to co? A napisałeś dlaczego taki świetny wybór? Zapomniałeś dodać jeszcze, że plus Dynaudio bo do Rotela nic oprócz tych kolumn widocznie nie podłączyłeś. A nie każdemu one się podobają lub nie każdy ma cierpliwość czekać na nie 8 miesięcy nim pojawią się na jakiejś aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydziu81, to czy różnice są duże to musisz ocenic sam. Generalnie droższa jest lepsza pod każdym względem. Po prostu całe pasmo lepiej.

Ale zastanawiam się nad kolumnami 7v7. Jesli zamierzasz kupić te paradigmy to zdecydowanie szkoda kasy na rc1580,

to są baaardzo średnie kolumienki. Wręcz szkoda Twojej końcówki do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Marantz 6008 - chodzi o ten amplituner? sr6008?

 

jak krisowi73 pasuje marantz i paradigm 11v7 to jego sprawa - każdy słucha na czym lubi i czego tam lubi :)

Podałem tylko przykład jak można bez argumentacji polecić komuś sprzęt. Oczywiście te połączenie to bzdura;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.