Skocz do zawartości
IGNORED

CAYIN A-55T + Usher BE-718.


ibanezq

Rekomendowane odpowiedzi

cóż - posiadam tego cayina, z tym, że gra on u mnie z usherami s-520. po lampizacji odtwarzacza jestem więcej niż zadowolony. kupiłem a-55t za niespełna 2,5 tys wraz z kompletem zapasowych lamp jj. na gwarancji. jak dla mnie to był b. fajny deal. twoich usherów nie słyszałem, więc nie wiem jak takie zestawienie może zagrać.

 

a swoją drogą, mc gyver, co jest twoim zdaniem nie tak z tym wzmacniaczem? z czystej ciekawości pytam, bo zdaję sobie sprawę z pewnych jego niedoskonałości. ciekawi mnie po prostu jak to widzą/słyszą inni. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, za 2500 na gwarancji i z zapasem lamp to nie był zły deal. Tym bardziej że to ma pilota.

A ja słuchałem tego wzmacniacza dość dawno, jakieś dwa lata temu. W porównaniu z Cayinem A88T i Sparkiem 710 brakowało mu energii, kopa, grał zbyt miękko i zbyt ciepło. Wtedy wolałem Sparka. Dziś na rynku są jeszcze bardzo tanie, i dobre chińskie lampowce, a Cayina jakoś nie widać. No, jest jeden na allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale ten wzmacniacz to ponoć klęska:

 

"The amp sounds absolutely horrible. It is so loud, that at 9 o'clock it is in full power and clipping. The treble are grainy, closed in, dirty and spitty. Bass is boosted like there is a 12 dB uplift. Even the brothers in the Bronx would probably complain that it has too much bass and an ugly one as well. One-note kind of overblown boom boom boom.

I could listen to half a song and I had to throw the towel."

 

Powyższe to cytat stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możesz polować na Delta Studio KT88 z drugiej ręki. Możesz też za te 4000zł kupić ASL lub Jolidę 502, ale IMHO nie warto. Podobny poziom prezentują nieprzyzwoicie tanie chińskie wzmacniacze na KT88: Music Angel XD800, MENG, Bewitch 6550, czy Yaqin MC100B. Więcej informacji o nich znajdziesz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mogę też polecić Sparki 530 lub 710. To dobrze grające lampowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, zgadzam się z mcgyverem, że a-55t demonem energetycznym nie jest. trochę werwy mu brakuje. np. przy większych składach orkiestrowych. z drugiej strony - nie jest też jakiś szczególnie słabowity. z powodzeniem napędza, wcale niełatwe s-520. co do barwy zaś, z tymi akurat kolumnami, mi pasuje. nawet bardzo. nadmiernego ocieplenia nie stwierdzam. zawsze go zresztą można schłodzić stosując lampy 6550. oczywiście nie ma dwóch osób słyszących tak samo, więc mój odbiór brzmienia tego wzmacniacza niekoniecznie musi się pokrywać z wrażeniami innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 2 Sie 2008, 00:03

 

>Zależy ile masz za niego dać. jak 4000zł, to zdecydowanie odpuścić sobie.

 

No niestety taka jest cena sklepowa tego sprzętu :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomatko...

Za 4000zł bez kłopotu kupisz Jolidę 502. Gra dużo lepiej. A jakbyś chciał zaoszczędzić gotówkę na np. lepsze kolumny, to rozważ zakup jednego z wyżej wymienionych tanich, chińskich lampowców. Będziesz miał jakość Jolidy za ułamek jej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, kolumny już kupiłeś, a ja patrzyłem w Twoje niezaktualizowane "o mnie". W takim razie zaktualizuj je, a zaoszczędzoną gotówkę możesz "puścić" w źródło ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-35, 2 Sie 2008, 00:33

 

>(...)nadmiernego ocieplenia nie stwierdzam. zawsze go zresztą można

>schłodzić stosując lampy 6550.

 

Polemizowałbym. Miałem kilka wzmacniaczy na KT88 i 6550, często żonglowałem tymi lampami, i nie stwierdziłem jakoby 6550 miały grać chłodniej niż KT88. Zresztą, korzystając z okazji że mam akurat w domu kilka kompletów lamp wstawiłem do mojego MA lampy 6550 zamiast KT88. No i nie mogę się doszukać istotnej różnicy w barwie. Wręcz 6550 grają nieco bardziej miekko, ale możliwe że to dlatego że są świeże, niewygrzane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 2 Sie 2008, 00:56

 

>Łomatko...

>Za 4000zł bez kłopotu kupisz Jolidę 502. Gra dużo lepiej. A jakbyś chciał zaoszczędzić gotówkę na

>np. lepsze kolumny, to rozważ zakup jednego z wyżej wymienionych tanich, chińskich lampowców.

>Będziesz miał jakość Jolidy za ułamek jej ceny.

 

Dla porządku. Możesz wymienić wzmacniacze którymi powinienem się zainteresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Ci o "tanie chińskie lampowce" ? Jeżeli tak, to proszę bardzo:

 

-Yaqin MC100B na lampach KT88. Zakup ok. 1600zł. Ma fixed bias, nie ma opóźnionego załączania nap. anodowego. Należy w nim wymienić chińskie lampy sterujące na co najmniej RFT i sowieckie NOSy, co stanowi koszt ok. 50zł.

 

-Music Angel XD800. Ma fixed bias i opóźnione załączanie napięcia anodowego. Zakup ok. 1500zł. Jeżeli przyjdzie z lampami made in USA,n to można z nim nic nie robić.

 

-MENG KT88. Ma auto bias, nie ma opóźnionego ząłączania napięcia anodowego. Zakup ok. 1500zł. Jeżeli przyjdzie z chińskimi sterującymi 6N1, to należy je wymienić na sowieckie 6N1P. Koszt ok. 32zł.

 

-Bewitch 6550. Ma auto bias. Zakup ok. 1600zł. Chińskie lampy sterujące wymieniamy na sowieckie NOSy. Koszt ok. 32zł.

 

We wszystkich wyżej wymienionych wzmacniaczach lampy mocy są OK, nie ma potrzeby ich ruszać aż się zużyją.

 

IMHO wyżej wymienione lampowce grają lepiej od Cayina A55T. Można później dokonać w nich modyfikacji, i zagrają jeszcze lepiej. Konkurencją jakościową dla nich stanowią dopiero takie lampowce jak Spark 710 lub 530.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Gdybys miał wybrac ktorys z wymienionych modeli Music Angel i Yaqin jesli chodzi o aspekty brzmieniowe obu modeli na starcie bez modyfikacji to ktory bys wybrał??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez modyfikacji?

 

-Music Angel XD800, bo przychodzi z dobrymi amerykańskimi NOSami, lub...

 

-Meng KT88, bo ma autobias, z tym, że te trzy dychy trzeba wydać na ruskie lampy, bo z chińskimi gra do d...

 

Fotki:

-Yaqin MC100B

-MA XD800

-Meng

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100008689 1217687268_thumb.jpg

post-3550-100008690 1217687268_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej:

 

-Meng

-Bewitch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3550-100008686 1217687502_thumb.jpg

post-3550-100008687 1217687502_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że na Ciebie zawsze mozna liczyc na tym forum...:)

 

Problem by był rozwiazany gdyby cholera, ten Yaqin nie podobal mi sie najbardziej pod wzgledem wykoania.

 

Ile bys wział za modyfikacje Music Angela (koszty robocizny) gdybym pojawil sie z tym wzmacniaczem u Ciebie pod pachą?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 2 Sie 2008, 13:11

 

Miałem kilka wzmacniaczy na KT88 i 6550, często żonglowałem tymi lampami, i nie

>stwierdziłem jakoby 6550 miały grać chłodniej niż KT88.

 

to tylko potwierdza, oczywisty skądinąd, fakt, że nie ma dwóch osób słyszących tak samo :). 6550 eh, które miałem u siebie przez chwilę dla mnie zabrzmiały nieco klarowniej ale chłodniej od obu kompletów kt88 jakie posiadam, bardziej "kwarcowo" jakby. w nawiązaniu do tego, ibanezq, jeśli koncentrujesz się na zakupie sklepowym, to nie będzie prościej po prostu POSŁUCHAĆ cayina (sprzedawane w tych samych sklepach co usher chyba) i innych (być może lepszych) propozycji z twoimi kolumnami? najlepiej w docelowym pomieszczeniu. swego czasu prowadziłem długą polemikę z pewnym fanem eposa, w której osią sporu była jego teza, że s-520 nie są w stanie, bez wzgledu na konfiguację i otoczenie zagrać lepiej od m5. tak się złożyło, że przez jakis czas miałem u siebie oba zestawy kolumn. człowiek ów, choć niechętnie stawił się u mnie na odsłuchy (jakoś nie przepadam za tym słowem ;)) i po paru płytach, zmianach kabli... każdy z nas pozostał przy swoim zdaniu :). wszyscy inni moi znajomi (a było ich kilku)twierdzili, że s-520 grają u mnie znacząco lepiej (choć kilku, wcześniej słyszawszy te głośniki w innych warunkach, było tym faktem nieco zdziwionych).

 

reasumując - choć to wielokrotnie powtarzany truizm - każdy czego innego oczekuje od dźwięku (ma inne wyobrażenie dźwięku idealnego), do tego pomieszczenie, w którym słuchamy muzyki ma kolosalne znaczenie. dlatego, szanując (i ewewntualnie biorąc pod uwagę) kompetencje i preferencje forumowych kolegów myślę, że wydając 4tys na sprzęt audio trzeba się kierować jednak przede wszyskim własnym słuchem. chyba, że trudno jest się nam pogodzić z faktem, iż nasze możliwości percepcyjne/preferencje brzmieniowe bardzo mogą odbiegać od "średniej forumowej" ;)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojeknachmej, 2 Sie 2008, 16:39

 

>Widze że na Ciebie zawsze mozna liczyc na tym forum...:)

>

>Problem by był rozwiazany gdyby cholera, ten Yaqin nie podobal mi sie najbardziej pod wzgledem

>wykoania.

 

Pozostałe też są dobrze wykonane. A wzornictwo-kwestia gustu. yaqin MC100B niespecjalnie mi się z wyglądu podoba, ale po wymianie chińskich lamp sterujących gra dobrze. Poza tym ma wyprowadzone punkty regulacji biasów, i nie trzeba go otwierać żeby zrobić korektę. Podoba Ci się? To go bierz, i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojeknachmej, 2 Sie 2008, 16:39

 

>Widze że na Ciebie zawsze mozna liczyc na tym forum...:)

>

>Problem by był rozwiazany gdyby cholera, ten Yaqin nie podobal mi sie najbardziej pod wzgledem

>wykoania.

>

>Ile bys wział za modyfikacje Music Angela (koszty robocizny) gdybym pojawil sie z tym wzmacniaczem u

>Ciebie pod pachą?:)

 

witam,mam do ciebie pytanie,z góry zapewniam cie o dyskrecji,chodzi oto ze tez jestem zainteresowanyu MA na kt88 i wysylka do McG,jeszcze doniego niepisalem ale widze ze ty na forum zapytales,czy juz wiesz jaki to koszt przerobki? o ile 1500 na wzamki mnie stac to niwiem calkowicie ile taki tunig moze kosztwac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo-rock, Mcgyver

 

Mcgyver odpusc sobie ten urlop, robota jest do zrobienia, po za tym pogoda sie zepsuła... Oczywiscie zartuje:)

 

Panowie jest tak. Nosze sie z zamiarem kupienia lampy do moich nowych S-520. Na razie jade na kambodzy 640 V2....wiem wstyd, dlatego po licznych pozytywnych opiniach na temat brzmienia lampy i swoich pozytywnych doswiadczeniach ze wzmacniaczem lampowym do słuchawek, zdecyduje sie chyba na zakup XD800MKIII i ewentualnym jego zmodyfikowaniu. Dlatego od razu pomyslalem zeby sie zwrocic z zapytaniem do szanownego kolegi Mcgyvera o koszty owej modyfikacji. Na razie sa to spekulacje bo jeszcze nie mam tego aniołka ale dla mnie jest to kwestia 2-3 tyg. Prawdopodobnie zakupie go bezposrednio od skosnookiego, chyba ze znajde ciekawa oferte na allegro.

 

Pablo-rock sadze ze Ty masz Ushery dosc dlugo i chcialbym znac twoja opinie na temat ewentualnego zakupu wzmaka do nich...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojeknachmej, weź przestań z tym wstydem z powodu posiadania CA640. Przecież on wcale nie gra źle, miałem go w swoim systemie. Po rozgrzaniu jest OK, choć zimny faktycznie wypada nieciekawie.

Ale lampowiec zagra lepiej, uważam że podążasz w słusznym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.