Skocz do zawartości
IGNORED

Sport a słuch


Frycu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym sportem to ja tak do końca nie jestem pewny czy poprawia słuch.

Kiedyś sparując z przeciwnikiem dostałem tak w czapę że po powrocie do domu ledwo słyszałem cokolwiek a raczej jakbym odpalił kasprzaka coś w tym stylu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuff..co za wątek! Dopiero co z Tatr powróciłem, a tam mrozik mile łechce, szczególnie nocą (a ścianki namiotu niezbyt grube...). Jak na razie mogę stwierdzić, że odczuwam ciepło (zwłaszcza w pobliżu kaloryfera) oraz niechęć do faktu, iż jutro poniedziałek. Natomiast NIE odczuwam: smrodu (sporo się naszorowałem..) oraz pustki w żołądku (późny obiadek). Co do percepowania muzyki, to obaczę, zaraz zasiądę w fotelu...

 

P.S. Jazz - nie zgodzę się z Tobą w kwestii bawełnianych podkoszulków - stopień odprowadzania potu jest znacznie niższy niż w przypadku polartecu, czy też rovyl`onu, a co to oznacza w praktyce, to chyba jasne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam radę dla leniwych (ja też do nich należę). Kupcie sobie psa, najlepiej taka sportową odmianę. Jak was cztery razy dziennie przegoni po parku to dopiero poznacie, co to sport. Mój czworonóg jest nie do zajeżdżenia. Nie ma dla mnie litości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz - brak potu = brak wysiłku. Niestety człek to takie zwierzę, że gdy jego mięśnie pracują, to 70% energii ich pracy jest zamieniane w ciepło. Duży wysiłek = duża ilość ciepła, a to oznacza konieczność termoregulacji (bo grozi przegrzanie organizmu!), tak więc pracują gruczoły potowe, bo woda parując z danej powierzchni (w tym wypadku skóry) oziębia ją, a to powoduje obniżenie temperatury ciała.

 

Poza tym nie dostrzegłem jakiegoś wpływu mego męczenia się w Tatrach na odbiór muzyki. No może jeden - zasnąłem w fotelu i lampki we wzmaku świeciły do rana...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Frycu coś w tym jest... ale zauważyłem jeszcze większe doznania przy...schłodzeniu organizmu. Grudzień-luty jeździłem ze znajomymi kąpać się w morzu, raz było nawet -10st.C(nie jestem "morsem"-dla mnie to pozerzy trochę,my spontan prawie co tydzień robiliśmy). Po takiej kąpieli nie tylko lepiej było słychać szczegóły, ale i wzrok jakoś tak się polepszył :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.