Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

klub miłośników gramofonu sl-12xx


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wswier

(Konto usunięte)

Szanowni Państwo !

Temat, jak widzę - dość kontrowersyjny :-)

Jest spora rzesza zagorzałych wielbicieli,

również spora - zagorzałych przeciwników.

Ja - od wczoraj - zaliczam się do tych pierwszych. Powodowany radością, że wreszcie udało mi się skompletować źródło analogowe (gramofon, wkładka, preamp) oparte o ww gramofon proponuję utworzenie klubu jak w temacie.

Ja osobiście jestem raczkującym analogowcem (14 lat temu miałem Adama, a potem już tylko CD i CD ... - aż do wczoraj).

Sprzęt - w "o mnie".

Zdjęcia załączę po zakończeniu "prac elewacyjnych" w pokoju odsłuchowym (wygłuszacze różnych koncepcji, modeli i wykonania)

Na razie jestem urzeczony dźwiękiem analogowym. Takiego miłego ciepełka, przy zachowaniu dynamiki i stereofonii, bez wyostrzeń się na prawdę nie spodziewałem. Chociaż pierwsza godzina była bolesnai ostra, po jej upływie dźwięk zaczął gwałtownie łagodnieć, i dzisiaj już jest świetnie (a wg dystrybutora preampa - będzie jeszcze lepiej, bo czas wygrzewania preampa określili na 2 tygodnie)

pozdrowienia

szczęśliwy początkujący analogowiec

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, prośba serdeczna o pomoc. Jak w sl-12xx rozwiazali uziemienie, mniemam, ze na zasadzie kabelka

zakonczonego z jednej strony widłami(od strony wzm.)a z drugiej wtykiem do gramofonu. Pytam gdyz chcialbym kupic taki kabel tylko nie wiem czy wtyk bedzie pasowal do mojego gramofonu(QD33).

U mnie wtyk powinien wygladac jak wtyk od zaslacza. Obejrzec nie moge gdyz sprzedaz wysylkowa, a kabel wlasnie jest dedykowany gramofonom jak w temacie, ze zdjecia ciezko mi wywnioskowac, a moze

jest to typowy wtyk dla wszystkich Technicsow. W zalaczeniu fotka kabelka o ktory pytam:

http://gramofony.djshop.pl/dj/sklep/Technics/3694,Technics-kabel-uziemiajacy.htm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Witam serdecznie !

U mnie wszystkie kabelki (rca + uziemienie) sa trwale, tzn "wbudowane" w gramofon, nie mam zadnych gniazdek. Z tego co wiem, to wiekszosc sl-12-tek jest w ten sposob zbudowana. Chyba tylko (o ile sie nie myle) mkIV byl "zagniezdzony".

No - jeszcze przed chwilka sprawdzalem - kabelek uziemiajacy "chowa" sie od spodu w obudowie.

pozdrawiam

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wswier

(Konto usunięte)

Ale - co mi przyszlo do glowy :

na stronach panasonica pl : www.panasonic.com.pl znajdziesz link do ich supportu technicznego.

Bylem przyjemnie zaskoczony, gdy po moim zapytaniu dot. pokrywy 1 dzien pozniej otrzymalem kompetentna odpowiedz :-)

pozdrawiam raz jeszcze

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.