Jump to content
IGNORED

XLO Ultra 1 versus - no wlasnie co ? :-)

Guest Wireless

Recommended Posts

Guest wswier

(Konto usunięte)

Witam serdecznie !

Oto opis mojego problemu :

Otoz posiadam micromege stage 5, densen b-100, castle harlechy 1

Kabel glosnikowy to van den hull cs-122, bi-wiring,

A zapytanie + prosba o pomoc brzmi nastepujaco :

Do tej pory uzywalem do polaczen CD - wzmacniacz interconecta (rowniez wiekowego) pt. monster cable reference 2

Daje on dosc miesiste brzmienie, co mnie do tej pory zadowalalo, ale stalo sie nieszczescie :-),

mianowicie - do tzw. toru analogowego kupilem tytulowy XLO Ultra 1 do polaczenia preampa phono i wzmacniacza.

Oczywiscie - od razu rozpoczalem porownania.

XLO zabija rzecz jasna mojego monstera szerokoscia sceny stereo, ale z drugiej strony - nie wiem, czy to dobrze ujme -"odchudza" dzwiek, jednoczesnie powodujac rowniez wyostrzenie gory.

No i mam problem : stereo kontra imho przyjemniejszy, ale niezbyt szczegolowy dzwiek z niezbyt dobrym stereo.

Czy Szanowni Klubowicze z wiekszym doswiadczeniem w sprawie okablowania mogliby mi polecic jakis interconneccik do polaczenia CD ze wzmacniaczem (XLO sprawuje sie b. dobrze w preampie - i tam chcialbym go na stale pozostawic)

Co myslicie w swietle powyzszego opisu o np. audioquest jaguarze ?

Opinie przeczytane przeze mnie wygladaja zachecajaco - to moglby byc ten "zloty srodek" - dobra scena + dosc duzo "miesa" ?

pozdrawiam wszystkich i dziekuje z gory za rade

wswier

Tu jest recepta :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Guest wswier

(Konto usunięte)

Witam ponownie !

Akustyka pomieszczenia to troche osobny temat. NIe twierdze ze u mnie jest wszystko OK, ale przynajmniej ustawienie kolumn nie stanowi problemu (kilka dni poswieconych na przesuwanie ich po pokoju, szalenstwa z poziomica coby staly rowno w pionie itp - az zona moja miala mnie dosc :-) ). No - pod tym wzgledem mam komfortowa sytuacje.

Pomieszczenie do odsluchu to ok. czterdziesci pare metrow kwadratowych, kolumny stoja 75 cm od scian bocznych i 1,50 od tylnich. Poza tym rowniez zaczalem szalenstwa/testy z roznego rodzaju wygluszaczami. No - efekty sa "widoczne" (albo raczej slyszalne) - bas jest dobrze kontrolowany, w dalszym ciagu pracuje nad odbiciami sopranow (mysle, ze w przyszlym tygodniu osiagne efekt zblizony do zamierzonego).

Natomiast co do owego wyostrzenia - to XLO wg mnie jest b. neutralny, natomiast za taka "zimna detalicznosc" odpowiedzialna moze byc micromega. No chcialbym "przyslodzic" soprany i zachowac dobre stereo - stad wlasnie pytanie o interconnect

pozdrawiam

wswier

A to ok :)

Hidden Content

nie sądzę, żeby Audioquest dał Ci pożądany efekt,

ja przerzucając całą masę coraz droższych kabli IC natrafiłem w końcu na swój "złoty środek", otóż sprzedałem Albedo Monolitha, który nowy kosztuje 2,2k i zamieniłem na IC polskiego producenta Nuda Veritas na wtykach WBT Next Gen - daje wszystko to co uwielbiałem w czterokrotnie droższym Monolith (NV kosztuje 560 pln nowy!) + lepszą, mniej rozmytą średnicę i kontrolę basu. Reszta jest taka jak w AM - znakomita barwa instrumentów, długie wybrzmienia, "mięsko", którego szukasz i przyjemność ze słuchani amuzyki bez pominięcia najdrobnieszych szczegółów,

polecam Ci go także dlatego, że nie musisz kupować w ciemno - producent za kaucją chętnie wypożycza kabelki na cały tydzień do testów, jeśli się nie spodoba Twoim kosztem będzie wysyłka pocztą,

warto spróbować i pamiętać, że w pewnym momencie wydawanie kilku tysi na kable mija się z celem, bo lepiej tę różnicę przeznaczyć na lepsze klocki,

i żeby było jasne - nie jestem przeciwnikiem kabli - bardzo istotny jest ich właściwy wybór i sam poświęciłem temu mnóstwo czasu i pieniędzy,

ale litania mi wyszła;-)

pozdro

Hidden Content

Guest wswier

(Konto usunięte)

Dzieki za odpowiedz.

Co prawda nie mialem zamiaru wydawac multitysiecy na kabelki (myslalem raczej o okazjach uzywek) :-).

Dzieki za polecenie -

postaram sie sprobowac (mysle ze to by moglo byc wlasnie to) - jesli mi nie wypali wlasnie jedna z takich uzywek - zakupilem wlasnie siltecha uzywanego (sq-28 g3) z wtykami neutrika.

No zobaczymy jak sie uloza testy

Mam do wyboru dwa zrodla : gramofon + cdek

trzy kabelki : xlo ultra 1, ow siltech i staruszek monster reference 2

Opisze swoje wrazenia jak tylko dostane przesylke

raz jeszcze dziekuje za pomoc

wswier

• 2 weeks later...
Guest wswier

(Konto usunięte)

Witam serdecznie,

No - zgodnie z zapowiedzia rezultat owego testu.

Siltech wygrał w cuglach. Daje mi w moim zestawie właśnie to czego oczekiwałem - soczysty, nieodchudzony dźwięk, a jednocześnie b.wysoką szczegółowość i znakomitą przestrzeń.

No pewnie można lepiej, ale nie za 280 pln :-) (tyle mnie ta inwestycja wyniosła wraz z transportem)

pozdrawiam

wswier

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.