Jump to content
IGNORED

Pomocy


maciek-s

Recommended Posts

A po co ci połączenie component-RGB? Taka ekwilibrystyka nie przyniesie żadnej poprawy obrazu, bo sygnałem natywnym dla TV i tak jest RGB. Skoro nie widzisz w swoim TV trzech osobnych wejść składowych obrazu, to znaczy, że przyjmuje sygnał RGB przez SCART właśnie i stosowanie przejściówek typu component-RGB mija się z celem. Użyj wyścia SCART z odtwarzacza i po problemie.

Link to comment
Share on other sites

Po piersze:

kabel PGV-372 to kabel SCART-RGB 3xRCA-RGB. Jest to kabel używany wyjątkowo rzadko, gdyż na rynku europejskim praktycznie nie występują urządzenia (odbiorniki) które mają wejście RGB w postaci 3xRCA.

Po drugie:

Transmisja RGB a Component to dwie zupełnie inne sprawy. Toteż nie da się bezpośrednio podłączyć nadajnika (np. odtwarzacz dvd) generującego obraz w standardzie Component do odbiornika (np. TV) akceptującego sygnały RGB.

Po trzecie:

Telewizor ktory masz 36PB50 nie ma posiada wejść Component w żadnej postaci. Jest tu tylko RGB na Scarcie AV1 oraz AV4. Toteż zastosuj normalny 21-pinowy kabel SCART-SCART do podłaczenia swego odtwarzacza z wykorzystaniem sygnałów RGB a efekt będzie znakomity. O komponencie w przypadku tego TV (nie mówiąc o kablu) możesz zapomnieć.

 

A kabel który posiadasz mozesz zwrócić. Ktoś kto ci go wcisnął zupełnie nie znał się na rzeczy. Tego kabla nie użyjesz w swoim telewizorze. Jest zupełnie nieprzydatny.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.