Jump to content
IGNORED

Audytorium Michała F-co nowego?


Mr.Zydelek

Recommended Posts

Czy może ktoś wie co nowego "wynalazł" konstruktor Heliona i Beley'a?

Czy znacie jakies nowe produkty, usługi?

Coś cisza o nim na rynku audio, a moze się mylę. Może jest obecny na forach pod ukrytym nickiem?

Wie ktoś?

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Powiedzieli o nas:

 

Porównywałem wasz FS1900 z innymi kondycjonerami. Jesteście bezapelacyjnie najlepsi!

Krzysztof Pawlik, Swarzędz

 

 

Dźwięk mojego systemu zyskał klasę i niesamowitą przestrzeń.

Michał Szymanowski, Warszawa

 

 

Mój wzmacniacz po zastosowaniu Heliona wzniósł się na szczyt swych możliwości.

Stefan Wierzbicki, Poznań

 

 

Gratuluję tak wspaniałego urządzenia (FS1700). Mój sprzęt nie jest może najwyższej klasy, jednak różnica w brzmieniu jest niewątpliwa.

Krzysztof Romaniuk, Hajnówka

 

 

Zdecydowanie poprawiły się dynamika i przestrzenność. Instrumenty są teraz wyraźnie zlokalizowane, ich brzmienie jest wierniejsze, czyściejsze i gładsze (poprawa słabych stron dźwięku z CD), a dźwięk ogólnie szybszy, bardziej otwarty, przejrzysty i wciągajacy.

Andrzej Szmurło, Warszawa

 

 

Zaszokował mnie, prócz większego realizmu i szybszego basu, znaczący wzrost dynamiki i precyzji. Nie sądziłem, że prąd ma aż tak duże znaczenie dla mojego sprzętu.

Jerzy Białecki, Gdańsk

 

 

Skok jakościowy porównałbym do zmiany wzmacniacza na parokrotnie droższy.

Jan Malinowski, Tarnów

 

 

Dopiero po zastosowaniu kondycjonerów Helion (po jednym na kanał) dowiedziałem się jak naprawdę dobry jest mój system.

K.R., Ostrołęka

 

 

Po podłączeniu Heliona do mojego systemu (który zaliczyłbym do klasy średniej) zmiana dźwięku na korzyść jest bezsporna. Nie obawiam się też o trwałość i bezpieczeństwo mojego sprzętu.

Andrzej Matuszecki, Legionowo

 

 

Moim zdaniem , jeżeli chodzi o relacje cena/jakość, kable SC2000 są liderem na rynku. Mogę je z czystym sumieniem polecić każdemu audiofilowi.

Grzegorz

 

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu 1750XP. Gratuluję udanego wyrobu - potwierdzam to, co napisano w którymś z miesięczników: Helion zdziałał cuda.

Piotr Lawendowski, Suwałki

 

 

Helion działa znakomicie. Dzisiaj żałuję, że przez rok zwlekałem z zakupem.

Grzegorz Grzegorzak, Zabrze

 

 

Muszę obiektywnie stwierdzić, że zakup kondycjonera poprawił brzmienie oraz zlikwidował przykry przydźwięk z sieci.

Andrzej Kmieciak, Poznań.

 

 

Zastanawiam się cóż takiego jest wewnątrz listwy sieciowej jednego z waszych konkurentów, że kosztuje ona 3000 zł. Może kable ze złota? - naiwnych niestety nie brakuje. Wasze wyroby to przykład, jak można zrobić rynkowy przebój za rozsądną cenę.

Staszek, Bogatynia

 

 

Jestem Szczęśliwym posiadaczem Heliona 1700. Rozstanie z nim choćby na dzień to katastrofa. Codziennie słucham (ładuje akumulatory). Nie potrafię słuchać bez niego. Nie da się!

Mirosław Godek, Tarnów

 

 

Czy to możliwe, by po zmianie interkonektów system zagrał o klasę wyżej? Uwierzyłem, że tak, gdy połączyłem waszym K7 Ezotech Coplanda CDA289 i CR Development Romulus (lampa). Takiej muzykalności, precyzji i przestrzeni jeszcze w moim systemie nie słyszałem.

Henryk Łomnicki, Warszawa

 

 

Po podłączeniu Heliona poprawiła się dynamika, przejrzystość, szybkość oraz szczegółowość dźwięku, ale przede wszystkim pojawiły się niezwykle czyste i łagodne soprany oraz bogata w informacje średnica. Zauważone przeze mnie cechy dźwięku po podłączeniu Heliona 1750XP w 100% potwierdzili znajomi, którzy stwierdzili także, iż subwoofer Yamaha SW 800 zaczął grać basem głębszym i lepiej kontrolowanym. Mój system to Marantz PM 8000+Yamaha DSP800+DVD Pioneer 535+zestaw kolumn Paradigm Studio.

Arkadiusz Copik, Ruda Śląska

 

 

Najwięcej moim zdaniem zyskały wysokie tony - zniknął denerwujący "piasek" i nienaturalne wyostrzenia, w ich miejsce mam teraz świetny "focus" (ostrość w pozytywnym sensie) i przejrzystość. Kupując Heliona 1750 XP zyskałem dokładnie to, o co najbardziej mi chodziło w moim systemie.

Waldemar Leicht, Katowice

 

 

Kolejny raz udowodniliście, że high-end nie musi kosztować majątku. Zanim pojawiliście się na rynku kondycjonery były tylko marzeniem dla przeciętnego audiofila. Teraz Wasz kabel K5 Ether jest wyzwaniem dla innych firm. Wątpię, bym za te pieniądze kupił inny interkonekt o porównywalnym basie i przestrzeni.

Henryk Król, Białystok

 

 

Moim zdaniem każdy krok zbliżający brzmienie do naturalnego wart jest przemyślenia. Dzięki Helionowi [2052XP] ten krok jest bardzo znaczący i z pewnością wart swej ceny.

Michał Walczak, Wrocław

 

 

Bas - głęboki i solidny jak skała, środek - melodyjny i pełny, góra - krystaliczna i dźwięczna. Czy to kabel za 5000 złotych? Nie, to "tylko" K7 Ezotech. Dla mnie rewelacja!

Juliusz Zawistowski, Toruń

 

 

Dzięki Wam okazało się, że nie muszę zmieniać wzmacniacza ani CD - podłączone do Heliona 1750XP dają dźwięk tak dynamiczny i przestrzenny, że porzuciłem (na razie, ha, ha) myśl o nowych klockach. Dziękuję i tak trzymać!

Mirosław Olejnik, Piotrków Trybunalski

 

 

Podoba mi się Wasza polityka modernizacyjna. Dzięki niej nie musiałem sprzedawać starego FS1700, bo za niecałe 250 zł mam teraz 1750XP. Muszę przyznać, że różnica w dźwięku jest wyraźnie zauważalna, zwłaszcza w dynamice. Lepsze są też najwyższe dźwięki.

Szymon Stasiak, Bydgoszcz

 

 

Kupiłem sobie kondycjoner 1750XP i ani myślę go zwracać. Na początku nie wierzyłem w jego działanie, ale różnica, jaką usłyszałem jest naprawdę ogromna. Wzmacniacz gra bez wysiłku, a kolumny stały się na ucho dwa razy większe. Gratuluję konstruktorom tak udanego sprzętu.

Na Waszej stronie jest dużo entuzjastycznych opinii o Waszym sprzęcie. Nie wiem nawet, czy nie za dużo. W różnych TV-marketach też pokazują szczęśliwych ludzi z AB-gymnikiem na brzuchu, albo kosmodiskiem na plecach. Nie jestem specem od marketingu, ale wydaje mi się, że to niespecjalnie działa na ludzi. Działają natomiast inne rzeczy takie jak opinie innych audiofilów, czy możliwość wypożyczenia sprzętu na 10 dni. To jest nie do przebicia. Nic nie działa tak przekonująco, jak odsłuch we własnym domu.

Tomasz Karasiński

 

 

No cóż, kolejny niedowiarek został nawrócony! Prasa pisze: to działa; koledzy: polecają - a człowiek wątpi... do czasu próby we własnym systemie! Nie ma co opowiadać po raz kolejny o wszystkich zaletach Heliona - grunt, że działa jak marzenie.

Piotr Dębiński, Środa Wielkopolska

 

 

Kupując kondycjoner nie liczyłem zbytnio na jakąkolwiek poprawę dźwięku. Chodziło mi przede wszystkim o zabezpieczenie drogiego sprzętu przed "dowcipami" Zakładu Energetycznego. Może mój słuch nie jest wystarczająco precyzyjny, a może z mojego sprzętu już więcej wycisnąć się nie da, ale decydujących różnic w brzmieniu nie dostrzegłem - poza niuansami typu "nieco więcej detali" czy "trochę czyściejsza góra". Natomiast znacznie poprawiła się jakość obrazu TV. Zdecydowanie lepsza jest teraz głębia barw, zniknęła też drobna mora i przebarwienia, kontury nabrały ostrości.

Tomasz Brzoza, Kraków

 

 

Dziękuję bardzo za wspaniałe urządzenie! Dopiero teraz mogę w pełni docenić działanie mojego systemu.

Sebastian Maciejewski, Wąbrzeźno

 

 

Helion to był zakup, na który czekałem. Za tak małe pieniądze udało mi się poprawić brzmienie mojego średniej jakości sprzętu: odtwarzacz DVD Yamaha 510, amplituner Yamaha 730, kolumny Altus 300 (niedługo planuje wymienić na B&W 604 s 3). Dźwięk zarówno z płyt DVD oraz CD bardzo zyskał, jest krystalicznie czysty z lepszym sopranem i ciekawym basem, polecam podłączyć do Heliona subwoofer - bas zmienił się radykalnie, jest bardzo miękki i przyjemny, obraz telewizyjny stał się o wiele przejrzystszy. Polecam - ludzie, jak chcecie polepszyć brzmienie swojego systemu kupujcie kondycjonery Heliona !!!!!

Dariusz Kowalski, Iława

 

 

Sprawiłem sobie właśnie kondycjoner 1750XP i dwa kable SC2000. Nie wiem, czy różnicę w brzmieniu uznać należy za dużą czy małą. Jedno jest pewne: słyszy ją nawet moja żona (bynajmniej nie-audiofilka), a to o czymś już świadczy. Żeby nie było wątpliwości - są to zmiany wyłącznie in plus.

Mariusz Balicki, Kołobrzeg

 

 

Chciałbym podziękować za umożliwienie przetestowania kondycjonera 1750XP, który oczywiście zostaje u mnie. Zmiany w wartościach odbioru są namacalne, lepsza przestrzeń, ilość detali i inna jakość dzwięku. Są to może odczucia subiektywne ale namacalne

Dariusz Zatoń, Warszawa

 

 

Kilka słów na temat Helion 1750XP. Mój sprzęt to budżetówka: Yamaha 630RDS, DVD Sony DVP 700V, kolumny Jamo Prestige, do kina Tannoy Mercury M2, M1, NC, subwoofer. Pierwszy odsłuch to zwalenie z nóg. Cieszyłem się jak małe dziecko. Wszytko się poprawiło: sopran, bas, przestrzeń, szczegóły. Wyrzuciłem z pokoju subwoofer. Teraz już przywykłem do nowego brzmienia, ale wiem, że jest piękniej. Macie nowe hasło: zobaczyć Neapol i umrzeć! - posłuchać z 1750XP i żal umierać! Dziękuję!

 

 

Helion poprawił w zasadzie wszystko w moim systemie złożonym z Creeka 4330 mkII, Philipsa DVD 963SA, kolumn Radmor LS30, kabli Shark Wire Superior Definition (łączówka) oraz QED Silver Anniversary (do kolumn). Przestrzeń zrobiła naprawdę duży postęp. Na dobrze nagranych płytach da się wreszcie wyczuć precyzyjną lokalizację, a nawet niezłą głębię, co wcale nie jest takie oczywiste w niedrogich systemach. Nastąpiła poprawa definicji (konturowości) dźwięków w całej skali częstotliwości. Całe spektrum dźwięku jest zwyczajnie przyjemniejsze w odbiorze. Mój dobry kolega audiofil, który nie wierzył dotąd w tego typu "czary z prądu" natychmiast usłyszał różnicę na korzyść po zastosowaniu Heliona.

Cóż więcej, dźwięk jest żywszy i nie sprawia wrażenia "zamulonego". Wysokie tony są znacznie bardziej energiczne, jednak nie popadają w ostrość czy przesadę chyba, że płyta jest kiepsko zrealizowana. Płyty z wytórni audiofilskich, np. Naim Audio, Opus 3, Linn czy Verve brzmią naprawdę znakomicie.

Podsumowując, bardzo polecam Heliona. Jest stosunkowo tani, a potrafi zrobić więcej niż dobrego niż kable do kolumn za 600 zł. Moja opinia nie jest, jak piszą niektórzy recenzenci Waszego sprzętu, "subiektywna". Zmiany są wyraźne, nie trzeba wytężać słuchu, żeby je dostrzec.

Tomasz Lasota, Sanok

 

 

Pragnąłbym pogratulować doskonałych kabelków. Wpięcie waszej sieciówki SC3000 do mojego wzmacniacza Audio Note Soro SE poprawiło wszystkie aspekty brzmienia, począwszy od tak cennej mikro dynamiki poprzez lokalizację i szerokość sceny skończywszy na basie. Doskonały upgrade za niewielkie pieniądze.

Wojciech Maciaszek, Konstancin Jeziorna

 

 

To oczywiste, że ci producenci, którzy robią produkty droższe (choć niekoniecznie lepsze) starają się zdezawuować Wasze kondycjonery. O moim Helionie nie mogę powiedzieć złego słowa: po pierwsze - mam nieco lepszy dźwięk i istotnie lepszy obraz, po drugie - skończyło się denerwujące buczenie w głośnikach, po trzecie - sam Helion jest idealnie cichy (zwłaszcza na tle "mruczącego" wzmacniacza, którego nazwy litościwie nie wymienię), po czwarte - mój sprzęt wyszedł bez szwanku z niejednej burzy, a mieszkam poza miastem i byle piorun jest tu powodem do awarii prądu.

Janusz Borowiec, Witkowice

___________________________________________________________________________________________________

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

no właśnie, jak to jest?

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.