Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsza nagrywarka i płyt DVD DL


djedryk

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką nagrywarkę DVD do wypalania płyt DVD proponujecie ? coś lepszego od

aktualnie posiadanego - PIONEER DVR-110

 

Niestety płyt DVD-DL nagrywane 2 lata temu na stacjonarnym DVD nie da się odczytać (PHILIPS,ESPERANCA,MEMOREX 8 - 5,5zł za sztukę) Wszystkie płyty nagrywane X 2,4. Na DVD komputerowym krążki są czytane aczkolwiek widać pogorszenie jakości.

Z krążkami TDK DL nagrywanymi 3 lata temu na DVR 110 , nie ma problemu z odczytem /stacjonarne DVD/ pomimo dłuższego czasu od nagrania płyta jest lepszej jakośći (20 zł za sztukę)

Jakie płytki DL / ewentualnie zwykłe DVD - + / proponujecie do nagrywania.

Czy przy cenie kilkukrotnie niższej niż pierwsze nośniki, produkowane są z odpowiednią jakością.

 

Testy przeprowadzone w Nero na błędy wykazuje dużą ilość błędów nawet na nośniku świeżo nagranym na dobrej płycie w porównaniu do testów przeprowadzonych przez różnych użytkowników w necie.

Czy to świadczy o marnej nagrywarce ?? Niektóre testy w necie są na marnych nośnikach na marnych nagrywarkach a ilość błędów jest znikoma do Pioneera.Ale fakt jest taki iż dobre płyty pomimo dużej ilości błędów są przez stacjonarne DVD czytane bez problemu, pomimo kiepskich wyników w Nero sped.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za najlepsze nagrywarki, pod względem jakości zapisu nośników DVD, uważane są w dalszym ciągu Pioneery DVR212 i DVR215. Nowsze DVR216 już nie są takie dobre.

Mini testy tych nagrywarek dostępne są tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nośniki DVD to coraz większa loteria, nie wiadomo na co się trafi, nawet na Verbatima nie można już liczyć. Produkują coraz bardziej parszywe płyty.

Ogólnie to lepiej unikać nagrywania na płytach dwuwarstwowych, jeśli nie jest to konieczne, bo są znacznie bardziej nietrwałe od jednowarstwowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nagrywanie na DL , marnych płytach DVD , i nawet firmowych Verbatimach ,jest jakimś wyjściem z sytuacji ale w takim wypadku nie należy w ogóle nagrywać płyt ???

 

Co zostaje DVD RAM nie obługiwany w stacjonarnych DVD i płyty DVD + - do archiwizacji /te chyba są coraz tańsze i wiadomo co z tego wynika /

 

Nie po to się chyba kupuje nagrywarkę DVD :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może podepnę się z małym pytaniem odnośnie rzeczonej nagrywarki Pioneera DVR-215. Otóż nie chce mi ona nagrywać na płytach CD-R. Co prawda sprawdziłem jak na razie na jedynie dwóch rodzajach płyt: jakaś omega i platinum, ale płyty te na innych nagrywarkach sprawują się dobrze. Poza tym odczyt z płyt CD-R jest w porządku i zapis z odczytem DVD też ok. Pokazuje tylko błąd zapisu, a wrzucałem dużo tych płyt, żeby wyeliminować przypadek. Soft nagrywarki, już po tym błędzie zaktualizowałem do najnowszego i nic. Wcześniej nagrywałem na niej CD-R, więc co mogło się stać? Aha, próbowałem Nero i Burrrn... Może macie jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djedryk, 4 Sty 2009, 23:14

 

Nagrywanie płyt dwuwarstwowych to wielka loteria. Najlepsze są Verbatimy, ale zdażają się partie dość kiepskiej jakości. Nie polecam w ogóle nagrywać na dwuwarstwowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No niestety, sam przejechałem się na Verbatimach DL'ach a i jednowarstwowe też jakością nie grzeszą. Do testów wziąłem parę płytek Emtec, Maxell, Platinum i jakieś no-name bez nadruku(wszystkie "+" z indeksem x8)

Z info o fabryce okazało się że, Emtec, Platinum i no-name to RicohJPN D01 coś tam, a Maxell Ritek.

Zgodnie z podejrzeniami, Ritek-Maxell tragedia do kwadratu (1,2zł/szt droższe od no-name), każda próba wypalenia kończyła się wysypem procesu nagrywania.

Pozostałe poszły bez zająknięcia. Skan powierzchni SCANDISC'em Nero (na innym napędzie i w nagrywarce) pokazał 100% zielonego.

Co do Verbatimów, też się ładnie nagrywały, ale mój stacjonarny odtwarzacz nie chciał ich za cholerę odpalić.

 

Ceny:

 

Emtec 4,80zł (pudełkowy)

Platinum 3,70zł (z cake 10szt)

No-name - 2,80zł (z kija) dodatkowo powłoka pod drukarkę atramentową

Maxell - 4,50 zł - (z kija)

Verbatim - 5,20 zł - (z kija)

 

Wychodzi na to, że nie ma reguły, wszystko rozbija sie o własne doświadczenie i jak się trafi, Verbatimy niby MCC ale widać produkowane w krzakach. Do tego fabryki w różnych krajach, a testowałem i z Chin (padaczka), Indie (to różnie), Tajlandia (w miarę ok). Ale to w tamtym momencie, bo nie wiadomo, czy się teraz nie odwróciło.

 

Ogólnie polecam próbę na 2-3 nośnikach danej marki i testy, ceny spadły do w miarę akceptowalnego poziomu, ew. programik, który źródłowe DL podzieli ładnie na 2 x DVD5 i po bólu, tylko trzeba będzie raz ruszyć zad z fotela i zmienić płytkę.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.