Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milosnikow Cambridge Audio


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jedno zasadniczo proste pytanie, mianowicie czy macie od pewnego czasu problemy z aplikacją Tidal na swoich streamerach. Posiadam Cambridge Audio azur 851N i od ponad miesiąca występuje wieszanie się aplikacji. Próbowałem już wszystkiego i na wielu różnych źródłach. Pomaga na jakiś czas wyłącznie odinstalowanie aplikacji a to nie jest przecież rozwiązanie. Natomiast słyszałem, że nie jest to przypadek odosobniony bowiem wielu klientów doświadcza tego problemu. Chcę znaleźć przyczynę stąd zapytanie do Kolegów czy spotkaliście się z podobną sytuacją. Pozdrawiam serdecznie Piotr 

 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, remar napisał:

Mam 851n i myślałem że to wina mojego smartfona bo od miesiąca muszę co kilka dni odinstalować Tidala i zainstalować ponownie bo nie działa. A tu proszę inni też mają problem. A Spotify działa normalnie.

Czyli analogia wskazuje że mamy konflikt wynikający z samej aplikacji za którą nota bene trzeba płacić prawie 40 złotych. Nie to żebym żalił się w kwestii finansów ale uważam, że skoro placę to wymagam. Pisałem już do Tidal ale bez konkretów. Wiadomo. Niemniej należy też rozważyć kompatybilność naszego sprzętu i ewentualnego wsparcia technicznego ze strony tego konkretnego gracza audio plików. Dzięki za wskazówkę. Wspomnę tylko że mój znajomy sprzedawca audio komponentów potwierdził te problemy od nabywców innych streamerów. Więc to chyba wyklucza konkretne egzemplarze od Cambridge Audio. Zobaczymy bo sprawa nabiera tempa i może być rozwojowa. 

Dosłownie przed chwilą otrzymałem informację od znajomego z Anglii, że problem z Tidal stał się powszechny. Bardzo ciekawe. Studzę emocje bo już przypuszczałem, że wina leży po stronie samego urządzenia. 

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Po długiej ciszy w wątku Cambridge Audio postanowiło zaprezentować dwa odtwarzacze strumieniowe, które wydają się bardzo ciekawymi opcjami dla istniejących i powstających systemów audio. 

My już co nieco o nich napisaliśmy w poście na naszym blogu. Czego po nich oczekujecie? 🙂 Mnie bardzo zastanawia, jak zabrzmi MXN10. 

1_Hero_2560x1440_MXN10.jpg.thumb.jpg.4ff679209d7ab03a563d3c22204f7382.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

CA to chyba najwieksza porazka na rynku audio.Nie dosc ze to nie gra to jeszcze byle jak zrobione,gozej chyba sie nieda.Znajomy kupil CD od tej firmy nie majac go w rekach po zakupie stwierdzil ze nic gorszego nigdy nie mial.Ja osobiscie mialem preamp tej firmy,jeszcze robiony w angli tez bylo to szambo,doslownie szambo.Takie to hi endy CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2009 o 21:29, sao napisał:

Witam.

 

Od niedawna jestem posiadaczem wzmacniacza Cambridge Audio A1 V3.0 .

Byłbym wdzięczny za informacje na temat tego jak wypada ten model na tle innych modeli A1 takich

jak mk2, mk3 i A1mk3SE.

Mam tez konkretne pytanie co to jego podzespołów. Mianowicie, producent wspomina o toroidalnym

trafie i wysokiej jakości potencjometrach. Tymczasem po zdjęciu obudowy okazuje się ze siedzi tam

rdzeniowe trafo a potencjometry wyglądają na całkiem zwyczajne. Spodziewałem się choćby prostego

Alps'a przy Volume. ( poniżej zamieszczam zdjęcia )

Zastanawiam się także jaka kość napędza to cudo bo do tej pory nie znalazłem żadnej informacji na

ten temat. W karcie od producenta nie znalazłem też pasma przenoszenia. Wiem, że w innym modelu A1

jest to 20Hz-20kHz.

Jeszcze jedna ciekawostka - producent podaje wagę wzmacniacza 7,0 kg. Natomiast wzmacniacz

zapakowany waży 6,48 kg.

Więc czy ta Kambodża jest warta zakupu, czy to tylko kilka przeciętnych podzespołów zapakowanych w

dość ładne pudełko z sygnaturą Cambridge Audio za niewielkie pieniądze ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam .

post-4220-100008365 1239046151_thumb.jpg

post-4220-100008366 1239046151_thumb.jpg

post-4220-100008367 1239046151_thumb.jpg

Kolego to jest wlasnie CA ,tzn taniej i gorzej sie nieda.Prosty przyklad dymania klienta.Gdyby te graty kupic w sklepie nowe koszt bylby moze ze 150=200zl to cale CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 10.10.2023 o 15:55, M4rek napisał:

Witam, zastanawiam się nad nabyciem CA Azur 840 lub CXA 80 lub AXR 100. Czy są one porównywalne? Na który byście stawiali i dlaczego?

Miałem AXR 100 i Azur 851a. Bezsprzecznie "Azor" to granie lepsze, bardziej rasowe, neutralne, z lekkim przechyleniem w cieplejszą stronę. Obu mocy nie brakuje, ale jeśli ma być coś jeszcze oprócz mocy to wybrałbym zdecydowanie "Azora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, zastanawiam się nad nowym CD miałem Rotel RCD-1072, ale chyba na mój gust zbyt cyfrowo choć bardzo czysto, szczegółowo i fajna przestrzeń. Zastanawiam się obecnie nad dwoma modelami CA 640C V2 lub 500SE. Jest ktoś w stanie porównać oba modele? 
 

ps. Lubię miękki, sprężysty bas, cykające wysokie choć nie ostre, lekko wysuniętą ciepłą średnicę, przestrzeń.

Edytowane przez _Kamol_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam.

Na początku chiałem przywitać wszystkich klubowiczów.

O tygodnia posiadam cxn v2 series 2. Z wykonania urzadzenia jestem zadowolony, dźwiękowo nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć, bo jeszcze się wygrzewa, z poczatku dźwięk był suchawy, trochę stłumiony i z takim metalicznym nalotem na wokalach to mnie trochę niepokoiło. Jednak po tych kilku dniach ten efekt ustapił. do ostatecznych porównac z starym DAC/ odtwarzaczem dojdzie mam nadzieje przez weekend.

gorzej sprawa wyglada ze strony uzytkowej. Przy stremowaniu miałem już do czynienie z mniej więcej 10 zawieszeniami, gdzie trzeba było restartowac. słucham deezera. Przez aplikacje Stream magic przesłuchując jakąs playliste i przełączając na kolejne utwory to po kilku takich manewrach występuje zawieszenie, ktore objawia sie w ten sposób, że utwór leci przez ok 1s, wraca do poczatku znowu 1 s i tak w kółko, wyłacze cxn i załącze ponownie. Przez chromeacast natomiast jest tak samo z tym że kolejny utwór się ładuje tzn kręci się kóleczko w smarfonie i na urzadzeniu i tak aż do wyłaczenia cxn. Pomijam już to że przełaczając na kolejny utwór trwa to ok 5s. Jakakolwiek reakcja po nasićnięciu na pilocie zdalnego strowania "nastepny utwór" brak reakcji, nastepuje ona po ok 2s. Przyznam ze jestem rozczarowany taki działaniem. na telefonie utwory płynnie przeskakują bez zwłoki, w zasdzie jakby zmieniać ścieżki na płytach cd. Tu pytanie czy jest to w tym modelu normalne, czy cos w ustawieniach zmienić, może zamiast wifi to po kablu.

A jak Tidal sie sprawuję w cxn.

druga rzecz to wyświetlanie okładek, wszystko ok, póki nie słucham przez usb, tam ten sam plik, sciągniety z deezer, i okładka jest niewyświetlana, to akurat  doczytałem, ze trzeba dać w utworze plik z rozszerzeniem .jpg

 

Prosze o jakieś sugestie bo zastanawiam się czy urządzenia nie zwrócić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2023 o 10:50, wojtek1234 napisał:

CA to chyba najwieksza porazka na rynku audio.Nie dosc ze to nie gra to jeszcze byle jak zrobione,gozej chyba sie nieda.Znajomy kupil CD od tej firmy nie majac go w rekach po zakupie stwierdzil ze nic gorszego nigdy nie mial.Ja osobiscie mialem preamp tej firmy,jeszcze robiony w angli tez bylo to szambo,doslownie szambo.Takie to hi endy CA.

myslę, że CA to raczej nie jest hiend (ten segment pozostawiam jednak bez komentarza, żeby nir rozpocząc burzy) Co do wykonania, to niestety jakośc leci wszędzie na łeb na szyje. Moim zdaniem cxn v2 jest wykonany dobrze, dźwięk wiadomo kwestia gustu, mi do końca dźwięk nie podpasował, ale tragedii nie ma. Jednak ciągle jeszcze testuje sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Czy ktoś może kojarzy jaki rozmiar torxa idzie do serii azur 540, 640? Chodzi o te małe z góry, żeby odkręcić pokrywę. 

Będzie problem bo są "zapieczone " sprobuj czymś odtłuścić. Może kropla Wd40 lub smaru do okien z wazeliną . Powinno pomóc  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bogus18 napisał:

Będzie problem bo są "zapieczone " sprobuj czymś odtłuścić. Może kropla Wd40 lub smaru do okien z wazeliną . Powinno pomóc  .

Wiem. Jedna ukręciłem, a w zasadzie była ukrecona i zniszczyłem śrubokręt i chciałbym dokupić jedna sztukę, bo nie potrzebuje całego kompletu. A nie wiem jaki to jest rozmiar. Domyślam się że może T8. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.