Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór amplitunera 5.1?


joseh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zaczerpnąć porady na temat zakupu amplitunera. Czas się przesiąść ze starej wieży SC-EH60 Technics'a. Posiadam podłogówki 2 x Polaris 300 oraz 2 x tyły Technics'a 80W(6Ohm). W późniejszym terminie chciałbym wyposażyć się w reszte tzn. centralny, DVD, lepsze kable itp. Pokój ma 12m2, ale za jakiś czas przeprowadzka i będzie ponad 24m2.

Przeglądałem forum i zastanawiam się nad:

Technics SA-AX7 lub Yamaha RXV 440.

Do wydania ok. 1200zł na sam amplituner. Ma służyć do słuchania muzyki, oglądania DVD. Prosiłbym o jakieś wskazówki, sugestie, porady może inne propozycje odnośnie amplitunera jak i innych komponentów. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch ampli. zdecydowanie radzę Yamahe. Technicsa słuchałem i powiem tylko jedno : Tragedia!!! A co do kolumn, to w tych 12m2 będzie ci się ciężko słuchało na Polarisach kolumny jak na ten pokój są ogromne, sytuacja powinna się znacząco zmienić kiedy się przeprowadzisz. Musisz w związku z tym zadać sobie pytanie czy kupowanie teraz amplitunera ma sens? może warto poczekać uzbierać trochę więcej pieniędzy i kupić mocniejszy wzmacniacz AV. 440 ma bardzo słaby wzmacniacz, ten ampli. będzie się męczył przy kolumnach które posiadasz. Ja bym radził do polarisów 640 albo wyżej!

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze yamaha 440 to dobry wybor za 1200zl nie kupisz nic lepszego. Mozna by sie jeszcze zastanowic nad denonem 1440. Yamaha bardziej odpowiednia jest do kina a denon do stereo. Najlepiej udaj sie do najblizszego sklepu na odsluch i kup ten ktory bardziej ci bedzie odpowiadal. Jesli chodzi o kolumny to powinienes wydac na nie tyle ile tylko mozesz bo to najwazniejszy element kazdego audio. Napiszile mozesz wydac na kolumny to moze cos doradze. A kable zostaw sobie na sam koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolumn (przody, tyły) na razie nie wchodzi w rachube (musi zostać to co jest - na razie). Głównie chodzi mi o amplituner, który zakupię jako pierwszy. Powinien posłużyć pare lat. Potem jakieś DVD dobrze żeby pasował do ampli. Następnie jakkiś centralny no i może jakiś subwoofer. Głównie ma służyć do słuchania muzyki potem filmy. Przemyślę sprawę nad tą 640 od Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak jak piszesz zmiana kolumn nie wchodzi w grę, to naprawde radze dozbierać te 600zł. Różnica w cenie nie jest duża a dzwięk będzie znacznie lepszy, po prostu wzmacniacz nie będzie tak obciążony. 440 to amplituner do małego pokoju i słabszych kolumn, w 24m i z polarisami może sobie nieporadzić!

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po sugestiach jesko zdecydowałem się dołożyć parę stów i szarpnąć się na mocniejszy model amplitunera:

Yamaha 640 lub Denon 1604. Wizualnie bardziej pasuje mi Yamaha, ale ponoć do muzyki lepiej prezentuje się Denon a głównie do muzy będzie służył. Czy rzeczywiście ten model Denona dużo lepiej sprawuje się od tej Yamahy? Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia denon w muzyce wypada lepiej. Chodzi tu głównie o neutralność która w muzyce jest oczywistą zaletą. Według mnie yamaha wprowadza za dużo swojego brzmienia, ale to się niektórym podoba. Najlepiej przesłuchaj i porównaj.

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.