Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer DIY :)


Maciek19882

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przeniosłem z Stero:)

 

Witam wszsytkich czytających mój wpis:) Miałem okazję zakupu Paradigma PS 1000 po bardzo niskiej cenie lecz po przemyśleniach zdecydowałem się na własną konstrukcję.

 

Całość projektu podzieliłem sobie na 3 częsci:

 

1.Zakup Głośnika

2. Zrobienie obudowy po uprzednim wyliczeniu wszystkich pomiarów.

3. Zakup Wzmacniacza który zamontuje na tylnej ściance w subwooferze :)

 

-Sugeruje się stroną www.akustyk.pl , i mam na oku kilka głośników które by mnie interesowały a między innymi Peerless xxls 12 (8c) :) Pokój mam dość mocno umeblowany więc rozmiary skrzyni muszą być dość małe:)

 

-Na skrzynię i głośnik jestem w stanie przeznaczyć ok 1000zł - myślałem również o membranie biernej jeśli daje to dużo lepszy efekt końcowy będe w stanie dopłacić to 300zł - lecz kieruje to pytanie do was ponieważ kompletnie się nie znam na takim rozwiązaniu.

 

Ze strony Akustyk otrzymam wsparcie co do wymiarów skrzyni wzmiacniacz również chciałem zakupić ze strony akustyka leczy czy się opłaca jeśli tak to który polecicie;)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz polecam od Irka z www.diyaudio.pl 500zł 300W/4 ohm panel z wszystkimi bajerami, sklepowy taki 1500-1800zł.

 

Odpowiedz na pytania:

Głośnik do muzyki czy do kina?

Mały to znaczy ile 30L,50L,80,... litrów ?

 

XXLS mówią że kino

Daytony muzyka

 

Dlatego kupiłem daytona RSS390HF już jedzie do mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka;) kino mnie nie interesuje;) interesują mnie mocne natężenia siła i impuls no i szybkośc:) skrzynie chciałbym coś ok 50-60 litrów może byc zamknięta - lecz boje się takiego rozwiazania bo nigdy nie slyszalem takiego subwoofera. Chcę zbudowac coś co w sklepie kosztowałoby znacznie wiecej - mniej wiecej osiagnac poziom subwooferów z półki 2000-3500 zł. Tylko kompletnie nie wiem co wybrac;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odradzono XXLS, też stałem przed tym problemem co ty. Ja wybrałem Daton RSS390Hf - 933zł z przesyłką 15 cali. Ale to do 80-100 L closed. Jest tez Dayton RSS315HF 12 cali koło 50L. Pisałem z ludźmi co mają XLS i XXLS i każdy z nich pisał - głośnik do kina. Pisałem także do 2 osób co mają Daytona i oni nasiali, że do muzyki się bardzo dobrze nadają dlatego wybrałem daytona w poniedziałek raczej już będzie. Takze niskie zniekształcenia to plus o których pisał misiomor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i taki subwoofer na daytonie to sklepowa cena gdzieś koło 10-12 tyś myślę. Zreszta na XXLS zobacz jakie ceny są subów NAIM SUB, czy sonusfaber sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.