Jump to content
IGNORED

zestaw do 6 tyś jak w tytule

Benjamin Braddock

Recommended Posts

witam

pełno tego typu tematów się przewija, ale tak na prawdę nic z tego nie znalazłem dla siebie.

za dwa miesiące przeprowadzę się do nowego mieszkania, będę chciał zakupić nowy sprzęt, pytanie następujące

czy tego typu zestawy się sprawdzają jak np.

:ZESTAW PARADIGM MONITOR 9 v.5 + XINDAK A-06 + XINDAK C-06

czy jednak kupie coś ciekawszego do 5 max 6tyś, dodam, że w planach jest jakiś gramofon tak do 2tyś i preamp też się przyda ale nie więcej niż 1tyś...

pokój to 20m2 dość "luźny", muzyka to dużo jazzu, nujazzu, acidjazzu, ambient, rock, electro, należy też wspomnieć o narzeczonej która będzie korzystać a słucha trochę mocniejszej muzyki typy, TOOL, SLIPKNOT, PRODIGY....

tak poważnie to potrzebuje sprzętu do słuchania a nie do lansu, ma grać przestrzennie i czysto...

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dobre polaczenie w tej kwocie oczywiscie to ROTEL + B&W.

Super przestrzen,stereofonia zestaw gra przejzyscie i nie zamulajaco ale dosc twardo,dzwieki odrywaja sie od kolumn tworzac naprawde fajna harmonie rowniez slucham takiej muzyki i zestawik na odsluchu w top hi-fi przypadl mi do gustu polecam ;-))

Hidden Content

Benjamin Braddock, 27 Lut 2009, 20:39

> tak poważnie to potrzebuje sprzętu do słuchania a nie do lansu, ma grać przestrzennie i czysto...

To się może podobać! Prawdziwy audiofil! Jak ma być tak - to tylko używki.

Na nic pytania - "co lepsze"? Możliwosci jest praktycznie bez liku.

Trzeba jak najwięcej słuchać i porównywać, słuchać i porównywać, słuchać i... wybrać.

Pozdrawiam.

Hidden Content

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

kolumny są bardzo uniwersalne (u mnie grają pop, soul, rnb, rock, metal), nie jest to hi-end ale w swojej cenie (z nowych) sam dałem im max 5/5 gwiazdek... to byłby dobry wybór gdybyś szukał czegoś do większego pokoju (ok 30m lub większego), na 20m odradzam

generalnie jest taka zasada - im większe mocniejsze kolumny tym są droższe, czyli w tej cenie możesz kupić mniejsze i lepsze podłogówki albo świetne monitory itd

na 20m - np Wharfedale Evo 2 30/40 (ok 2k widziałem na Allegro ostatnio) byłyby odpowiedniejsze, fajne kolumny, polecam...

Hidden Content

Wydaje mi się, że optymalną konfiguracją dla Ciebie byłby zestaw o jednak trochę spokojniejszym, cieplejszym brzmieniu. W podanej kwocie zdecydowanie zwróciłbym uwagę na kolumny podstawkowe np. MONITOR AUDIO serii Silver, KEF iQ30 czy coś z oferty Focal. Co do elektroniki to jest niestety kwestia gustu, chociaż w podanym przedziale cenowym idealnym rozwiązaniem byłby zestaw NAD C325BEE/C525BEE lub z wyższym modelem wzmacniacza NAD C355BEE. Troszeczkę drożej można kupić Arcama FMJ A18/CD17. ARCAM zagra nieznacznie delikatniej, spokojniej.

Wybór oczywiście należy do Ciebie, proponuję odsłuchy

Hidden Content

Spokojnie i ciepło brzmiące Focale??? Od kiedy takie produkują?

Podr.

Hidden Content

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

ostatnio zestaw jaki słuchałem przypadł mi do gustu, ale był strasznie surowy, typowo odsłuchowy, martwi mnie, że w tych "gabinetach" wszystko gra dobrze.

zestaw to:

-Yamaha A-S700

-Yamaha CD-S700

-Audio Physic Yara Evolution

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.